Дослідник Джеймс Мартіндейл опублікував в своєму блозі цікавий матеріал, що має назву: «Я начебто зламав пару акаунтів Facebook, використовуючи уразливість, яку вони не збираються виправляти». Мартіндейл дійсно знайшов спосіб перехоплення управління над чужим обліковим записом Facebook. Зробити це можна за допомогою функції відновлення акаунта і старого телефонного номера власника.

Проблема полягає в тому, що старі телефонні номери, які більше не належать власникам облікових записів, все одно залишаються прив’язані до акаунтів Facebook. Новий власник телефонного номера може без будь-яких проблем увійти в чужий акаунт, без використання паролю, а при бажанні може і зовсім змінити пароль на новий. Звичайно, проблема не дозволяє влаштовувати спрямовані атаки на конкретні облікові записи, проте навіть це не применшує її критичності.

Дослідник зв’язався з розробниками Facebook, але йому відповіли, що ця проблема не є багом. Після цього ситуацією зацікавилися журналісти видання The Register, які теж зв’язалися з представниками Facebook і попросили їх роз’яснити, чому компанія допускає подібне. Представники соціальної мережі повідомили, що «багато онлайнових сервісів дозволяють людям використовувати телефонні номери для відновлення [доступу] до акаунтів. Ми закликаємо користувачів додавати в список тільки актуальні телефонні номери, і якщо ми помічаємо «підозрілу» спробу відновлення паролю, то можемо запросити більше інформації про користувача».

Мартіндейл, в свою чергу, пише, що представники Facebook не розуміють або навмисно ігнорують саму суть проблеми. Справа в тому, що, на відміну від інших мережевих сервісів, Facebook дозволяє користувачам прив’язувати до акаунту відразу кілька телефонних номерів.

Сам дослідник виявив цю особливість абсолютно випадково, коли виявилося, що новий номер його мобільного телефону раніше вже був пов’язаний з чужим обліковим записом Facebook. Причому попереднього власника номера «скомпрометувала» сама соціальна мережа. Facebook прислала на номер дослідника текстове повідомлення, в якому неактивному користувачу Facebook пропонували повернутися до використання сервісу. Гірше того, незабаром Мартіндейл з’ясував, що до того ж облікового запису були прив’язані ще п’ять інших телефонних номерів.

Проблема полягає в тому, що Facebook дозволяє додати до акаунту новий телефонний номер, при цьому не видаляючи попередній, тому багато користувачів навіть не здогадуються про те, що старий номер взагалі потрібно видаляти.

«Коли я почав свій експеримент, я розраховував, що дійду до того моменту, коли примушу Facebook здійснити примусове скидання паролю, а потім зупинюся. Facebook здивував мене, дозволивши мені залогінитись, нічого не змінюючи. Я не знаю жодного іншого сайту, окрім Facebook, який дозволив би мені відновити акаунт за допомогою телефонного номера, але без зміни паролю», – розповідає дослідник.

Мартіндейл пише, що він перевірив на «прив’язку до Facebook» безліч телефонних номерів і часто йому щастило, він виявляв й інші вразливі акаунти. При цьому дослідник зазначає, що жодного разу не стикався зі спрацьовуванням захисного механізму, який покликаний помічати «підозрілі» спроби входу.

Дослідник резюмує, що Facebook дійсно потрібно попрацювати над безпекою. Як мінімум, варто відразу ж повідомляти користувачів про необхідність видалення старого телефонного номера, в разі його зміни. Також Мартіндейл зазначає, що «не можна дозволяти людям відновлювати акаунти, без примусового скидання паролю і відправки повідомлень на всі прив’язані до облікового запису email-адреси і номери телефонів. Власники акаунтів повинні знати, що їх паролі змінилися, щоб вони розуміли, що хтось без їх відома отримав доступ до їх профілів».

Коментарі закриті.

Поділитися

Нова штаб-квартира Apple буде готова через рік

На закінчення будівництва новітньої штаб-квартири Apple планує відвести максимум рік. Нагадаємо, що Стів Джобс назвав проект «космічним кораблем» не тільки через те, що він буде зроблений в стилі футуризму, але й тому, що споруда буде величезних розмірів. У список неймовірних архітектурних проектів потрапить також новий конференц-зал центру, в якому планується презентувати майбутні iPhone 8 і […]

Як навчити камеру iPhone запам’ятовувати налаштування

Багато активних айфонографів, для яких смартфон став основним пристроєм для зйомки, часом нарікають на зайву простоту стандартного додатка «Камера». Однак ця програма може більше, ніж здається – зокрема, вміє запам’ятовувати останні використані налаштування (режим зйомки + фільтр) для подальшого використання. Тому якщо ви хочете відразу почати запис відео або зняти квадратний знімок в чорно-білому світі, […]

Чорна стрічка на сайті Apple

На стартовій сторінці Apple тепер знаходиться невелика чорна стрічка, яка символізує скорботу за загиблими та постраждалими внаслідок жахливих подій в Парижі кілька днів тому. За словами співробітників Французкого відділення яблучних, їх керівництво прийняло рішення зателефонувати всім своїм користувачам, для того щоб дізнатися, чи не постраждав хто і запитували, чи не потрібна їм допомога. Це досить […]