Зараз, напевно, кожна дитина, мало не з пелюшок, вміє користуватися мобільними пристроями. Добре це чи погано покаже час. А я розповім, як уберегти чадо від небажаного контенту і зробити так, щоб він не сидів цілий день за планшетом. 

Найпростіша функція, яка доступна в iPad або iPhone – це Гід доступ. Суть її полягає в тому, що дитина зможе працювати тільки в рамках програми, попередньо запущеної батьком. Крім того, можна обмежити і область екрану, яка буде доступна для натисків: наприклад, можна відключити деякі клавіші в програмах. 

Для початку необхідно активувати цю можливість. Зайдіть в Налаштування, виберіть розділ Основні – Універсальний доступ – Гід-доступ. У цьому ж меню встановлюється пароль для відключенні функції. Також можна налаштувати голосовий і звуковий сигнал після завершення часу. Це дозволить точно контролювати час, який малюк проводить з мобільним пристроєм. 

Почати використання Гід-доступу дуже просто. Запустіть додаток на пристрої, потім 3 рази натисніть клавішу додому і на екрані з’явиться меню переходу в Гід-доступ. 

У нижній частині екрану можна налаштувати доступ до кнопок планшета: блокування і кнопками гучності, заборонити або дозволити роботу гіроскопа, а також зовнішніх клавіатур. За допомогою перемикача Натискання можна відключити роботу екрану планшета. Це буде корисно при перегляді дитиною мультфільмів, так він не натисне ненавмисно на яку-небудь клавішу. Також Ви можете обмежити зону роботи сенсорного екрану в довільному порядку. Для цього достатньо просто виділити область вікна програми і вона буде відключена. 

Обмеження 

Зайдіть в налаштування iOS і там побачите пункт Обмеження. Він буде корисний тим батькам, які залишають своїм дітям планшет на тривалий час, але в той же час турбуються за їх безпеку. У даному розділі налаштувань можна заборонити здійснення деяких дій в рамках системи iOS, а також приховати деякі додатки від дитячих очей. 

Для початку, так само як і при використанні гід-доступу необхідно придумати пароль. Потім в списку Дозволити можна відключити деякі програми і можливості iOS. Ця функція буде дуже доречна у разі використання пристрою дітьми зокрема, вимкнення вбудованих покупок. Відключення вбудованих покупок це обов’язкова дія для всіх батьків. На моїй пам’яті вже кілька знайомих таким чином потрапили на “незаплановані витрати”. 

У розділі Віковий ценз можна обмежити доступ дітей до “дорослого” контенту, “матірним” пісням або фільмів. 

Особливо корисними будуть опції Програми та Веб-сайти. У розділі програми за допомогою галочок відзначте лише ті програми, які дозволені для певної вікової категорії, при цьому всі інші додатки будуть приховані з екрану мобільного пристрою. До речі, можна заборонити використання будь-яких сторонніх програм за допомогою опції Заборонити все ПЗ. 

У розділі Веб-сайти можна налаштувати ваш типовий фільтр для стандартного браузера Safari. На вибір можна використовувати Ліміт дорослого контенту, опцію, яка автоматично перевіряє сайти на предмет матеріалів для дорослих. Очевидно, що ця опція може працювати не завжди добре, тому можна додати заборонені сайти в ручну. 

Цікаво, як бути зі сторонніми веб-браузерами для iOS, наприклад з Chrome? Відповідь проста за правилами App Store будь-який інтернет-браузер маркується, як додаток для аудиторії 17+. Відповідно, при використанні опції обмежень Додатки, розглянутої раніше вони автоматично будуть приховані з екрану iOS-пристрої. 

Сподіваюся, що ці поради допоможуть зберегти здорову психіку твоєму малюкові, по крайней мере, до більш свідомого віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

В Японії показали дисплей, який можна розрізати ножицями

Новинку представили вчені японського інституту матеріалознавства. Гнучкий ограніко-металевий гибридно-полімерний дисплей здатний працювати і виводити інформацію навіть якщо його розрізати. Відзначається, що навіть область розрізу не втрачає своєї функціональності. Продемонстрований зразок поки може виводити текст і символи лише одного кольору і має невелику корисну площу, проте, вже в даний час фахівці бачать кілька можливостей для застосування […]

В Apple TV може з’явитися штучний інтелект

Apple TV помітно покращилася з виходом четвертого покоління. Але конкуренти компанії з Купертіно не сплять і показують все більш розумні девайси, такі як Amazon Echo. Apple повинна дати гідну відповідь, тому хто готує функцію штучного інтелекту для Apple TV 5G (за чутками, які надав ресурс VentureBeat). Як вона буде працювати? Чим можливий AI «яблучної» компанії […]

Apple почала продавати Apple Watch Nike+ для спортсменів

Apple почала продавати спеціальну версію годинників Apple Watch Series 2, розроблену разом з Nike і заточену під професійних бігунів. Особливістю цієї моделі є підтримка ексклюзивних функцій від Nike і яскравий дизайн ремінців. В апаратному плані Apple Watch Nike+ – це ті ж Apple Watch Series 2 з модулем GPS, більш яскравим дисплеєм і поліпшеним захистом […]