Конкуренція класична складова будь-якого ринку. Нові винаходи, нові бренди, нові сфери застосування. Усе це породжує ціле море фірм, які нав’язують один одному боротьбу. У них мільярдні доходи, мільйони лояльних клієнтів, але вони не в змозі завоювати свій внутрішній ринок.

В автомобілебудуванні і модному світі десятки брендів першої величини, у сфері ігрових приставок йде вічна війна між PlayStation і Xbox, а питання Coca-Cola або Pepsi посварив не одну пару кращих друзів. Але є винятки, яких ніхто не може зрушити з престолу вони збирають вершки з індустрії, незважаючи на потуги конкурентів і десятки клонів. Їх ненавидять, зневажають, але дістати до них не можуть. Ось про них і поговоримо, про унікальних. 

Apple Так Так Так. Я розумію, що багато хто мене звинуватять у фанатичному відношенні до Apple і, можливо, ненависті до Android, але пора визнати, що незважаючи на той факт, що iPhone займає всього половину ринку смартфонів, рівних йому в сегменті розумних телефонів немає. І останній фінансовий звіт це зайвий раз доводить. 

А все тому, що за квартал Apple продала майже 75 000 000 iPhone із середньою ціною в 691 доларів. Ніхто з конкурентів подібним похвалитися не може. Китайці на телефонах майже не заробляють, Samsung далекий до таких продажів, як і будь-який інший конкурент. Природно, можна казати про чисельній (а може і якісній) перевазі Android, але рівних на ринку смартфонів Apple немає. 

Багато хто здивується, ну добре, багато продали, зайняли пристойну нішу. Що ж тут унікального? А той факт, що на Apple припадає 90% прибутку від продажу смартфонів. Тільки вдумайтеся, практично всі гроші, які заробляються на розумних телефонах, стікаються в Купертіно. Такий перерозподіл капіталу мало де зустрінеш.

Google 

А ось головний конкурент Apple у сфері мобільних операційних систем, схоже вже ніколи не отримає конкурента у сфері пошуку інформації. Але все і так чудово знають про цей факт. Все ж Yahoo виживає за рахунок популярності в Азії, Yandex живий тільки на території пост-рад, а Bing річ суто іміджева, якою користувався тільки герой Ендрю Гарфілда в “дивовижному людині-павуку”. 

Але ось зазвичай така популярність веде до “розмивання” бренду. Наприклад, як це сталося з Pampers або Aspirine. У Google подібного зовсім не хотіли, бо коли в 2003 році словники вперше почали вносити в базу дієслово “to google”, в компанії виступили з критикою подібного ходу. Ситуація видалася абсурдною, тому що перший неологізм вжив засновник компанії Ларрі Пейдж, коли в розсилці від 8 липня 1998 написав “Have fun and keep googling!”. 

Боячись втратити товарний знак, компанія більше трьох років боролася зі вживанням дієслова “to google”. Корпорація писала листи про те, коли потрібно, а коли немає сенсу його застосовувати і обурювалася, коли деякі лексикологи вирішили розділити поняття “to google” і “to Google”. Фінальну крапку поставив оксфордський словник, авторитетно внісши дієслово в свою базу. Зрештою, пошуковик в 2006 році зробив публічну заяву, де вказав, що потрібно “використовувати слова, утворені від Google, тільки коли мова йде про Google Inc або його сервіси”. Цікаво, чи працює ця заява у відношенні до утвореної Alphabet?

McDonald’s 

О, ну звичайно, фантазії зовсім немає. Але незважаючи на велику кількість конкурентів і вічних судових тяжб, саме американський фастфуд залишається найважливішим елементом культури вже кількох поколінь. McDonald’s є унікальним, адже саме цей ресторан повністю сформував культуру фастфуду. 

Зазвичай у багатьох сферах помічається факт взаємного копіювання, конкуренти беруть фішки один у одного, підлаштовуючи під себе. McDonald’s перебуває в позиції греків – йому нізвідки списувати. Якщо Ви зайдете у Бургер Кінг, то все, що нагадає Мак, дійсно “позичено” у нього. KFC, Chicken Texas практично всі фаст-фуди паразитували на ідеях Рея Крока. 

Великі порції, меню, Хеппі Міл, контроль за франчайзом і поставками, сезонні меню, відмінності в пропозиціях по світу… McDonald’s дозволяв використовувати напрацювання інших сегментів ринку, але тільки не підглядати за конкурентами. Більше того, саме Мак став однією з перших корпорацій, які почали вкладатися в рекламу. І продовжує досі.

LEGO 

А ось феномена цієї корпорації до кінця ніхто не може пояснити. Данський іграшковий гігант, що спеціалізується на будівельних матеріалах і ідеальних пастках в килимі, почав свою успішну ходу по планеті ще в 1949 році. І в 2015 році зіштовхнув Ferrari з п’єдесталу, ставши “наймогутнішим брендом”. 

Можливо, вся справа в цих дивних, але милих жовтих чоловічках. Незважаючи на надзвичайно просту задумку, яку елементарно скопіювати, ніхто не зміг навіть спробувати нав’язати Lego боротьбу на міжнародному ринку. Зазвичай конкуренти виживають за рахунок неуважних батьків, які потім слухають у будинку гнівні крики “це не Lego”, або за рахунок екстрадешевого конструктора для найекономніших. 

У корпорації величезна кількість контрактів з кіностудіями і лейбламі, вона відгрохала власний Леголенд і заробляє мільйони на продажу франшизи “Лего. Фільм”. Коло замкнулося. Корпорація, яка випускає фільм за мотивами власного конструктора, запускає серію конструктора, присвячену фільму. 

А вся справа в унікальній точності. Кожна деталь конструктора створюється за універсальним кресленням. Тому ситуація “о боже, він не підходить” тут виключена. Тим більше, що корпорація з готовністю замінює браковані детальки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple планирует потеснить Microsoft, создав аналог игрового контроллера

   Источники, располагающие информацией, сообщают о том, что Apple планирует создать игровой контроллер, который по своему функционалу будет аналогичен известному практически всем Microsoft Kinect. Однако пока остаётся довольствоваться лишь слухами на этот счёт, потому что официальных заявлений от компании не поступало.    Эксперты уверены, что если контроллер будет создан, то он станет частью Apple TV […]

Apple підведе підсумки кварталу 31 січня

На сайті Apple з’явилося повідомлення, що фінансовий звіт про результати святкового кварталу буде оголошено в останній день січня. Останній квартал календарного року є дуже важливим для виробників гаджетів, тому що купівельна активність напередодні Різдва і Нового Року різко зростає. Проте, аналітики не очікують рекордного продажу «яблучних» смартфонів в цей період – свою думку вони засновують […]

Темний режим інтерфейсу в iOS 10.3 виявився функцією «Кінотеатр» для Apple Watch

Деякі джерела, і, зокрема, відомий блогер Сонні Діксон, стверджували, що в новій версії «яблучної» мобільної операційної системи з’явиться довгоочікуваний темний режим інтерфейсу. Джерела помилилися, але не зовсім. Сонні Діксон повідомляв, що темний режим в iOS 10.3 отримає назву Theater mode (Кінотеатр) і при його включенні інтерфейс системи зміниться зі світлого на темний. Насправді нічого подібного […]