Кожен день у всесвітній павутині генеруються мільйони нових документів, фото, відео та інших даних. Шукати в мережі з кожним роком все складніше, то і справа трапляється щось непотрібне, застаріле або протягнуте рекламщиками. 

Пошукова система Google давно пропонує використовувати спеціальні оператори пошуку для більш точного збігу, крім того, пошуковий гігант може самостійно давати відповіді на деякі питання без переадресації на інші сайти. 

Згадуємо забуті способи пошуку і дізнаємося нові разом: 

1. Пошук точного збігу 
Навіщо: для того, щоб пошуковик не шукав кожну частину нашого запиту окремо, використовуємо лапки. Наприклад, ви пам’ятаєте назву статті, пісні або фільму, які шукайте. Пошук буде здійснюватися за точним збігом фрази із заданим порядком слів. 
Як: укладаємо весь запит в лапки 

2. Виключаємо слово з пошуку 
Навіщо: щоб прибрати непотрібні дані у видачі можна заборонити шукати певні слова. Для цього після введення самого запиту перераховуємо ознаки, які нам не потрібні. 
Як: перед кожним з них ставимо тире без пробілу. 

3. Шукаємо на певному сайті 
Навіщо: щоб почати пошук на потрібному сайті без переходу на нього, слід скористатися оператором пошуку “site:”. Зверніть увагу, що адреса сайту повинна бути вказана повністю. 
Як: пошуковий_запит site: повна_адреса_сайта 

4. Пошук схожого сайту 
Навіщо: сподобався певний ресурс і захотілося знайти щось подібне, скористайтеся оператором “related:”. Google знайде головні сторінки схожих сайтів без рекламної мішури і накручених результатів. 
Як: related: повна_адреса_сайта 

5. Пошук за типом файлів 
Навіщо: якщо хочете отримати дані саме в певному форматі. Наприклад, фотографію в .png, книгу в .fb2, ролик в .mp4 і т.д 
Як: пошуковий_запит filetype: формат_файла 

6. Пошук в діапазоні 
Навіщо: якщо шукаємо щось, пов’язане з цифрами, і хочемо обмежити коло пошуку. Нас можуть цікавити дані про дати, ціною, часу, координатах і т.д. Щоб не отримувати у видачі зайву інформацію обмежуємо пошук. 
Як: пошуковий_запит число_от..число_до 

7. Пошук забутого слова 
Навіщо: забули частина слова або фрази, не можете згадати цитату або відгадати кросворд. Кращий спосіб пошуку по фразі, з відсутніми словами використання оператора “*”.
Як: пишемо “*” замість кожного невідомого слова 


8. Пошук будь-якого з варіантів 
Навіщо: щоб ввести запит один раз для пошуку за кількома критеріями. Якщо нам не обов’язково шукати два, три або більше варіантів, а потрібен один з них. 
Як: використовуємо оператор OR 

9. Пошук з наявністю всіх варіантів 
Навіщо: якщо потрібні дані про декілька об’єктів, що згадуються в одному контексті. У разі такого пошуку будуть виведені варіанти тільки з наявністю всіх шуканих слів. 
Як: шукане_слово_1&шукане_слово_2 

10. Пошук профілів у соціальних мережах 
Навіщо: так можна відразу знайти сторінки шуканої людини, сайту чи бренду. Пошук проводитиметься за профілями з вказаним ім’ям. 
Як: @шукане_імя 

11. Пошук записів з хештегом 
Навіщо: так можна побачити найпопулярніші записи на певну тему, зрозуміло, серед тих, хто проставляє вказаний в пошуку тег. 
Як: #хештег 

12. Час в будь-якому місті 
Навіщо: щоб швидко дізнатися, спить ваш друг по WOT з Америки чи вже прокинувся, подивитися, коли починається робочий день у іноземних партнерів або просто з цікавості. 
Як: час Місто 

13. Погода в будь-якому місті 
Навіщо: аналогічний пошуковий запит, але вже з погодою в зазначеному регіоні. 
Як: погода Місто 

14. Час заходу або світанку 
Навіщо: у кожного можуть бути свої специфічні причини дізнаватися час заходу або світанку в своєму місті чи будь-якому іншому населеному пункті на Землі. 
Як: схід/захід Місто 

15. Котирування акцій 
Навіщо: для тих, хто грає на біржі, стежить за новинами або просто цікавиться, як йдуть справи у Apple або Tesla. 
Як: акції Бренд 

16. Курс валюти 
Навіщо: зараз дане питання цікавить багатьох. Так чому б не шукати цю інформацію швидко і просто без зайвих сайтів. 
Як: курс Валюта (відображається курс іноземної валюти до місцевої) 

17. Конвертер величин 
Навіщо: можна використовувати додатки для iPhone і iPad, але простіше позбавиться від непотрібних програм на пристрої і використовувати конвертацію від Google. Тут же можна дізнаватися курси будь-яких валют, а не тільки місцевої. 
Як: одиниця_1 одиниця_2 

18. Калькулятор 
Навіщо: ще один спосіб швидко замінити відповідний додаток на смартфоні, програму на комп’ютері або віджет в центрі повідомлень. Після першого пошуку отримаємо зручний онлайн-калькулятор. 
Як: використовуємо будь математичні знаки с цифрами 

19. Значення слова 
Навіщо: звичайно, цей спосіб не замінить ємну і корисну замітку з тлумачного словника, але швидко знайти потрібне значення, зрозуміти про що йде мова або дізнатися наголос можна. 
Як: значення шукане_слово 

20. Переклад слова на іноземну мову
Навіщо: простий спосіб перевести слово з рідної на англійську. Після першого запиту відкриється онлайн-перекладач від Google, в якому можна буде вибирати будь-які напрямки перекладу, прослухати вимову або використати голосове введення. 
Як: translate шукане_слово

Даремні пошукові запити 

Програмісти Google теж люди, їм теж властиво веселитися і розігрувати користувачів. Ось вони і додали кілька «пасхалок» в стандартний пошук Google. Спробуйте здійснити пошук за такими запитами: 
do a barrel roll; 
askew; 
zerg rush; 
atari breakout (на сторінці пошуку картинок); 

Звичайно, це далеко не всі пошукові можливості Google і приховані послання від розробників. Із задоволенням вислухаємо інші корисні і цікаві варіанти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple може купити Time Warner

Виробник iPhone і iPad серед потенційних покупців медіахолдингу, заявив The New York Post генеральний директор Time Warner Джеффрі Бьюкс. Іншим претендентом на покупку глава компанії вважає мобільного оператора AT T, якому вже належать медійні активи DirecTV і Fox. Як пише газета, у світлі невдалих спроб технологічного гіганта з Купертино укласти потужне стратегічне партнерство з низкою постачальників контенту […]

Старі покоління Amazon Kindle більше не підтримуються

З вчорашнього дня електронні книги Amazon Kindle більше не підтримуються компанією, їх навіть не можна зареєструвати на офіційному сайті. В Мережі повідомляється, що власники нещодавно куплених пристроїв все ще можуть зареєструвати свої електронні книги, тоді як «сірі», куплені на вторинному ринку, не підлягають реєстрації. Вони просто не синхронізуються з обліковим записом Amazon. Про це повідомив […]

GAMES. Загадковий The Trace

Британській студії Relentless Software вдалося створити атмосферну гру і перетворити звичайний жанр «пошуку предметів» в дійсно захоплюючий процес. Сюжет гри розкриває перед нами тонкощі небезпечної і нелегкої роботи криміналіста, який пішов з головою в нову справу. Всього парочка доказів і наш герой приходить до прямо-протилежних висновків про ситуацію. Завдяки тому, що Unreal Engine і Unity […]