У Пекіні (Китай) стартував тривалий ізоляційний експеримент, який передбачає імітацію життя на природному супутнику Землі – Місяці.

Четверо добровольців проведуть 200 діб в спеціально обладнаному модулі, розміщеному в Бейханському університеті – Пекінському освітній установі авіації і космонавтики.

Повідомляється, що загальна площа модуля під назвою Yuegong-1 (або Lunar Palace) становить 160 квадратних метрів. Він складається з житлового приміщення і двох лабораторій з вирощування рослин. У житловому приміщенні встановлені спальні місця, душова кабіна та ін.

Китай активно розвиває дослідницькі програми, пов’язані з Місяцем. Так, 1 грудня 2013 року ракетою-носієм «Великий похід-3B» була запущена автоматична станція «Чан’є-3» з ровером «Юйту». 15 грудня 2013 року «Юйту» відстикувався від посадкового модуля і приступив до роботи, передавши перші знімки місячної поверхні. Одним з найбільш значущих відкриттів, які були зроблені завдяки «Юйту», стало виявлення на Місяці грунту нового складу. Він відрізняється від усього, що зібрали американські астронавти в 1969-1972 рр. під час програми «Аполлон» і радянські місяцеходи.

У перспективі Китай планує відправити на Місяць космонавтів. Очікується, що пілотована програма буде здійснена після 2020 року.

Коментарі закриті.

Поділитися

Apple повернула 6000 доларів необачливому британцю

Багато людей вважають, що розробники мобільних додатків живуть у достатку. Це дійсно так, якщо їх гра користується популярністю в користувачів. Ще один варіант збагатитися з’являється в тому випадку, коли пристрій потрапляє до рук недосвідчених користувачів – пенсіонерів або дітей. Одна з таких історій сталася з 7-літнім хлопчиком Шуга Фаісалом, котрий грався з планшетом iPad. Одного […]

iPhone 7 Plus отримає 3 ГБ оперативної пам’яті

В наступному поколінні смартфонів iPhone компанія Apple планує збільшити об'єм оперативної пам’яті до 3 ГБ. Про це стверджує аналітик компанії KGI, Мін-Чи Куо, який прославився своїми точними прогнозами про майбутні пристрої «яблучної» компанії. Оперативна пам’ять стане необхідною складовою нового чіпу А10 та буде випускатися на виробничих потужностях компанії TSMC. Варто нагадати, що перший iPhone мав […]

Як налаштувати шрифт на Mac

Ті, хто часто працюють на комп’ютері Mac, раді будь-якій можливості кастомізувати свою операційну систему. В OS X функцій для цього більш ніж достатньо, особливо в El Capitan, але для того, щоб не захаращувати інтерфейс, вони надійно заховані. Ми постійно займаємося пошуком цікавих можливостей Mac, які можуть стати в нагоді кожному користувачеві. Так, наприклад, це стосується налаштування […]