При появі Chrome став революційним браузером, його швидкість роботи просто вражала. Він був легковажним, як боксер в суперлегкої категорії, якого завжди ставили в приклад ненажерливій Mozilla. Але ці часи залишилися позаду. 

Тепер Chrome нагадує борця сумо в дні набору ваги, надмірна ненажерливість стала його новою візитною карткою. Навіть ті користувачі, у яких, здавалося б, віртуальної пам’яті більш ніж вистачає, можуть постраждати від апетитів браузера. Ходять неперевірені легенди про те, як він “з’їдав” від 2 до 5 Гб оперативної пам’яті. Але тепер на браузер з’явилася управа. 

Але для початку розберемося, куди ж іде оперативка. Зазвичай говорять про три причини: 

– багатопроцесорна архітектура. Саме завдяки їй браузер не крашиться при зависанні однієї з вкладок, а продовжує роботу. За кожний процес і вкладку у Chrome відповідає власний процес, що дозволяє додаткам працювати швидше і стабільніше.

– Функція предзавантаження. Спірна технологія, яка підвантажує посилання, якими Ви швидше за все скористаєтеся, що збільшує швидкість браузера. Природно, на подібне потрібно багато оперативки.

– Розширення. На Chrome виходить величезна кількість доповнень, які пожирають оперативну пам’ять разом і нарізно. 

Природно, багато хто заперечить, що оперативна пам’ять призначена для того, щоб її заповнювати. Але що робити користувачам, у яких оперативки мало? Особливо це стосується власників лептопів і маків, де установка додаткових слотів оперативної пам’яті ускладнена, або неможлива. 

Для цього в Chrome передбачена експериментальна функція видалення вмісту вкладок. Коли браузер відчує, що пам’яті не вистачає, він прибирає весь вміст вкладок. Вони залишаються на робочому столі і доступні для переходу, але будуть повторно завантажуватися щоразу. При швидкому інтернеті це не помітно, а от при повільному може трохи сповільнити роботу з браузером. 

Для того, щоб включити функцію, вбийте в рядок введення (в Chrome) команду: 

chrome: flags enable-tab-discarding 

Вам відкриється меню, де першим пунктом буде потрібне нам “видалення вмісту вкладок”. Натискаєте “включити” і насолоджуєтеся швидкістю роботи браузера. 

Тільки не забудьте перезапустити програму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple хоче відмовлятися від сторонніх хмарних рішень і створити свою інфраструктуру

Раніше вже писали про те, що компанія Apple планує перевести частину своїх хмарних сервісів на Google Cloud Platform. Такий крок дозволить купертінівцям заощадити чималі кошти. Однак, як стало відомо вчора, Apple може піти ще далі і повністю відмовитися від сторонніх рішень. Згідно наявних даних, в майбутньому купертінівці хочуть повністю відмовитися від сторонніх платформ і зосередитися на розробці […]

Hyundai додала підтримку Apple CarPlay для 8 нових автомобілів

Hyundai оголосила про розширення підтримки функції CarPlay у власній лінійці автомобілів. Автомобільна технологія Apple дозволить водіям використовувати iPhone максимально повно, при цьому не відволікаючись від дороги. Hyundai випустила оновлення прошивки, яке додає підтримку Apple CarPlay e вісім нових автомобілів, включаючи Elantra GT 2016, Sonata 2015 і 2016 років, Santa Fe і Santa Fe Sport 2017, Genesis […]

iOS 10 допоможе знайти машину на парковці

Карти Apple збережуть місце розташування машини і потім допоможуть відшукати автомобіль. У iOS 10 функція пошуку автомобіля працює в автоматичному режимі. Тобі всього лише потрібно запустити Карти Apple, і місце розташування машини відобразиться на карті. Після завершення паркування iPhone відправить повідомлення, що положення машини відзначено на карті. Управління функцією виконується за допомогою двох кнопок: «Дізнатися напрямок» […]