Здавалося, що ще нового можна розповісти про Macintosh? Дітище Джобса, революційний продукт, реклама “1984”, Hello і т.д. Тому нічого нового я не напишу. Зате розповім про пристрій, який було представлено 24 січня 1984. 

Почалося все в 1979 році, коли Джеф Раскін вирішив перенести комп’ютер в маси. Топ-менеджмент ідею схвалив і Макінтош відправився в розробку. Незважаючи на всі розповіді, до назви Джобс ніякого відношення не мав. Його придумав Раскін, увічавши улюблений сорт яблук. Щоправда, не обійшлося без юридичних зволікань. Все тому, що в США вже існувала компанія McIntosh Laboratory і Джобс, незважаючи на спроби, так і не зміг перекупити ім’я. Так комп’ютер і став Macintosh. 

Раскін зібрав пристойну компанію розробників і вже до 1981 року новий продукт почав вимальовуватися. Приблизно в цей же час Джобсу набридло займатися власним проектом Lisa, який все глибше грузнув у виробничому пеклі. Клюнувши на дизайн Macintosh, Стів потихеньку почав перебирати кермо влади і вже до 1982 року вижив Раскіна. Джеф, який був почесним 31 співробітником компанії, пішов з Apple, посварившись з Джобсом. Після цього з’явилося поширена думка, що своїм новаторством Macintosh зобов’язаний саме Раскіну. Але, за словами Енді Хертцфельда, Джобс дуже сильно змінив проект під себе. 

Комп’ютер дійсно став новаторським. Але будь в 1984 році інтернет, знайшлося б достатня кількість користувачів, які написали б щось на подобі “Ну звичайно, графічний інтерфейс придумали в Apple. А про Xerox всі забули”. 

Природно, зараз багато хто знає, що Джобс фактично спер ідею графічного інтерфейсу у Xerox. Але, зазвичай, Стіва прикривають словами “Зате Macintosh був першим подібним масовим комп’ютером”. Це не так. Несправедливо забутий Xerox Star (1981) став першим пристроєм з повноцінним графічним інтерфейсом. Почесне друге місце посіла Lisa (1983), яку Джобс кинув (як і дочку) в 1982 році. Macintosh тільки замкнув першу трійку. 

Але перенесемося в 24 січня 1984. У той знаменний день, коли на екрані комп’ютера, який назавжди змінив індустрію, з’явилося знамените “Hello”. Знову ні? 

Міф про зображення на екрані з’явився вже після презентації iMac. Картинка Hello (again) трохи ввела всіх в оману. Насправді, комп’ютер калейдоскопом продемонстрував власні можливості, після чого вивів на екран невелике текстове повідомлення і прочитав його. Говорящий комп’ютер просто таки шокував глядачів, які хвилину не припиняли овацій. “Не довіряй комп’ютеру, який не можеш взяти в руки”, сказав тоді Mac. 

Пристрій дійсно шокував всю громадськість і був готовий змести конкурентів з ринку, якби не особливості системи. Комп’ютер для чайників оцінили не всі – Стів був ображений, а наступні події спровокували звільнення Джобса з рідної компанії. 

Але Macintosh став тим, чим йому судилося стати. Справжньою революцією, яка змінила світ. Саме тим “комп’ютером для чайників”, який показав людям можливості та перспективи подібних пристроїв. Завдяки йому ми зараз граємо в ігри, дивимося фільм і серфемо інтернет крізь монітор власних лептопів, моноблоків і ПК. 

Macintosh назавжди залишиться легендою. На презентації якої Стів так і не подякував команді Apple II.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Золотой iPhone только для истинно верующих

Работники российско-итальянской конторы Caviar, видимо, насмотревшись экранизации произведения Пелевина, приняли один из его лозунгов. «Солидный Господь для солидных господ» именно так можно охарактеризовать новую версию iPhone Credo.  Этот смартфон напоминает скорее творение религиозного искусства, чем хай-тек новинку. Задняя панель iPhone сделана из белого или жёлтого золота. На ней выполнены разнообразные религиозные мотивы, стремящиеся одновременно всех […]

В Інтернет потрапили зображення прототипу смартфона iPhone 7 з тонкими рамками та без кнопки Home

Немає жодних сумнівів у тому, що Apple працює над смартфоном iPhone 7. Про те, яким буде її новий флагманський смартфон, компанія розкаже у вересні наступного року. Однак, уже зараз в нас є можливість подивитись на прототип iPhone 7, зображення якого нещодавно з'явились в мережі. В китайському сегменті Інтернету поширили відеоролик, який був записаний на заводі […]

Втратити все: найневдаліші продажі частки в компанії ​

Подивіться, що насправді означає слово «прикро». Хто обміняв цілий статок на велосипед, а хто втратив мільярди, бо не довірився Джобсу. Рональд Уейн Говорячи про засновників Apple, практично всі згадують тільки Джобса і Возняка. Але був і третій – Рональд Уейн, якому належало 10% компанії. Але підприємець ненадовго затримався в компанії. Манера управління Джобса не сподобалася […]