Івор Фрішкнехт, керівник Австралійського агентства з поновлюваних джерел енергії (ARENA) повідомив, що ціни на сонячну і вітряну енергію в Австралії зараз нижчі, ніж ціни на електроенергію, одержувану за допомогою спалювання вугілля або природного газу.

На засіданні комітету Сенату за законодавством в області навколишнього середовища і комунікацій Фрішкнехт, відповідаючи на питання сенатора Лариси Уотерс, звернувся до мобільного додатку з актуальними цінами на електроенергію і повідомив, що роздрібні ціни на електроенергію, що виробляється сонячними або вітряними електростанціями в Австралії, складають від $ 80 до $ 112 за МВт * год.

За словами Фрішкнехт, поточні та середньорічні ціни на електрику, що отримується з традиційних джерел, набагато вище цих показників. «Отже, ви стверджуєте, що сонячна та вітряна енергія дешевше, ніж вугільна і газова. Це вірно? »- уточнила Уотерс. «Так, це вірно», – цитує Фрішкнехт видання CleanTechnica.

Оптові ціни на вітряну енергію в Австралії зараз складають приблизно $ 55 за МВт * год, а на сонячну – $ 70 за МВт * год. Вони продовжують швидко падати у міру будівництва нових вітряних і сонячних електростанцій. У квітні цього року сукупна потужність усіх сонячних електростанцій Австралії склала 6 ГВт, а до 2020 року цей показник має подвоїтися.

Відновлювана енергія стає дешевше традиційної і в інших країнах. Наприклад, в Індії за останні три місяці вартість сонячної енергії впала на 25%, і в деяких випадках вже обходиться дешевше, ніж вугільна. А в американському штаті Каліфорнія оптові ціни на сонячну енергію на кілька годин в березні цього року навіть пішли в мінус.

Коментарі закриті.

Поділитися

Скидки на 28 февраля 2014 года

Руссо туристо  Известный разговорник «Руссо туристо» является лучшим помощником путешественника. Только до 2 марта разработчики снизили цену на приложение до 1$. Иллюстрированный, озвученный носителями языка разговорник включает 33 языка. То есть до воскресенья вы можете получить каждый язык по рублю. Обычно же «Руссо туристо» стоит в App Store 10$. С «Руссо туристо» вы сможете без […]

Зломщикам iCloud-акаунтів знаменитостей загрожує 5 років в’язниці

Вони самі визнали свою провину. Пам’ятаєте історію про групу хакерів, які зламали iCloud зірок і виклали їх еротичні фотографії в інтернет? Так ось двоє з них були знайдені. 28-річний Едвард Мажерчік з Чикаго 1 липня 2016 рокe сам визнав свою провину і зізнався в крадіжці понад 300 акаунтів користувачів. В їх число увійшло і 30 […]

Як зустрічають Новий рік у різних країнах. Частина 2

Таїланд Жителі Таїланду пішли ще далі китайців і відзначають Новий рік тричі: -1 Січня (традиційне для європейців свято в Таїланді проходить саме на догоду приїжджим іноземцям) -під час молодика (Китайський Новий рік) -з 13 по 15 квітня («Сонгкран» або Тайський Новий рік) Офіційний тайський Новий рік називається «Сонгкран» і означає пересування з одного місця на […]