Компанія Atlantis Resources Ltd, яка будує в Шотландії генератор приливної енергетики (проект «MeyGen»), претендує на отримання додаткового фінансування. Розробник планує отримати державний контракт в розмірі 290 млн фунтів ($ 363 млн).

Конкурс на здобуття гранту на будівництво енергетичної турбіни стартував 3 квітня, переможці будуть оголошені з червня по вересень. Якщо Atlantis доб’ється успіху, це буде означати, що зусилля з добування енергії океанів починають приносити результати, пише Bloomberg.

На сьогоднішній день вітрові турбіни стають звичними, а приливна енергетика залишається експериментальною. І ціни на неї більші (у три рази) ніж на вітрову. Щоб отримати контракт, Atlantis доведеться скоротити витрати майже на 70% – приблизно до 100 фунтів за мегават-годину.

Компанія планує встановити 269 турбін в протоці Пентланд-Ферт. Проект отримав назву «MeyGen» на честь шотландського замку, він буде реалізований в чотири етапи. Будівництво почалося у вересні минулого року, зараз працюють перші чотири турбіни потужністю 6 мегават. Потім з’являться ще три турбіни. Після третього етапу потужність установки складе 86 мегават. Компанія планує завершити проект на початку 2020-х років. В результаті потужність турбін складе 398 мегават.

Перемога Atlantis в конкурсі стане великим кроком для розвитку приливної енергетики. За оцінками Ocean Energy Systems, за допомогою подібних технологій можна буде виробляти 300 гігават електрики до 2050 року – це стільки ж, скільки б виробляли 250 ядерних реакторів.

У минулому році в протоці Блюмулл-Саунд в Шотландії вже встановили ще іншу приливну турбіну – компанія Nova Innovation вважає, енергія припливів є «довгостроковим джерелом» відновлюваної енергії. Аналогічні технології застосовуються вже, наприклад, і в Північній Америці – на узбережжі канадської Нової Шотландії.

Коментарі закриті.

Поділитися

Microsoft відмовилася від планів набрати мільярд пристроїв на Windows 10 до 2018 року

На минулорічній конференції Build корпорація Microsoft заявила, що до середини 2018 року загальна кількість пристроїв під управлінням всіх різновидів операційної системи Windows 10 буде налічувати мільярд одиниць. Однак тепер представник софтверного гіганта визнав, що даний план був занадто амбітний, і досягти зазначеної мети до призначеного терміну не вдасться. При цьому в усьому він звинуватив власні […]

Як часто і навіщо слід перезавантажувати свій iPhone

Питання необхідності перезавантаження смартфону заради підвищення його стабільності настільки ж цікаве і довговічне, як сама концепція «розумних» телефонів. Потягатися з ним за рівнем абсурдності може тільки виникле невідомо звідки табу заряджати пристрій всю ніч. Говорити при цьому про які-небудь істотні доведення на користь тієї чи іншої теорії не доводиться. Так повелося історично. Але спробуємо дістатися до […]

Створили сонячну батарею, яку можна оформити у вигляді зображення

Дослідники з Університету Аалто (Фінляндія) придумали недорогу друковану сонячну батарею, яку можна оформити у вигляді тексту або зображень. Вона призначена для використання з пристроями з низьким енергоспоживанням. Батарея вже показала продуктивність і довговічність, в порівняннф з існуючими органічними барвниками сонячних елементів, пише Fainaidea.com. «У забарвлених сонячних батарей були показники продуктивності і довговічності, як і у […]