Компанія Atlantis Resources Ltd, яка будує в Шотландії генератор приливної енергетики (проект «MeyGen»), претендує на отримання додаткового фінансування. Розробник планує отримати державний контракт в розмірі 290 млн фунтів ($ 363 млн).

Конкурс на здобуття гранту на будівництво енергетичної турбіни стартував 3 квітня, переможці будуть оголошені з червня по вересень. Якщо Atlantis доб’ється успіху, це буде означати, що зусилля з добування енергії океанів починають приносити результати, пише Bloomberg.

На сьогоднішній день вітрові турбіни стають звичними, а приливна енергетика залишається експериментальною. І ціни на неї більші (у три рази) ніж на вітрову. Щоб отримати контракт, Atlantis доведеться скоротити витрати майже на 70% – приблизно до 100 фунтів за мегават-годину.

Компанія планує встановити 269 турбін в протоці Пентланд-Ферт. Проект отримав назву «MeyGen» на честь шотландського замку, він буде реалізований в чотири етапи. Будівництво почалося у вересні минулого року, зараз працюють перші чотири турбіни потужністю 6 мегават. Потім з’являться ще три турбіни. Після третього етапу потужність установки складе 86 мегават. Компанія планує завершити проект на початку 2020-х років. В результаті потужність турбін складе 398 мегават.

Перемога Atlantis в конкурсі стане великим кроком для розвитку приливної енергетики. За оцінками Ocean Energy Systems, за допомогою подібних технологій можна буде виробляти 300 гігават електрики до 2050 року – це стільки ж, скільки б виробляли 250 ядерних реакторів.

У минулому році в протоці Блюмулл-Саунд в Шотландії вже встановили ще іншу приливну турбіну – компанія Nova Innovation вважає, енергія припливів є «довгостроковим джерелом» відновлюваної енергії. Аналогічні технології застосовуються вже, наприклад, і в Північній Америці – на узбережжі канадської Нової Шотландії.

Коментарі закриті.

Поділитися

BlackBerry BBC100 – перший смартфон компанії з двома SIM-картами

Більше року тому компанія BlackBerry підписала договір про співпрацю з індонезійської компанією BB Merah Putih. І тільки зараз ми дізналися про перший серйозний прорив у роботі двох компаній у вигляді смартфона BlackBerry BBC100-1 – першому апараті в історії бренду BlackBerry з двома SIM-картами. За повідомленням відомого інсайдера Роланда Куандта, смартфон отримає HD-екран на 5,5 дюймів, […]

На скільки iPhone SE швидше iPhone 5s

 Про новинку iPhone SE ми знаємо практично все. Його розібрали і порівняли комплектуючі до встановлених в iPhone 5s, перевірили на витримку під час прийняття «контрастних ванн». Нарешті, ми зробили власний огляд смартфона і поділилися враженнями про компактні моделі. Його називають «iPhone 5s з начинкою 6s». І з цим не посперечаєшся: дизайн повністю запозичений у попередника, а […]

Oculus надала можливість VR-трансляцій через профіль Facebook

Дочірня компанія Facebook – Oculus, яка спеціалізується на випуску гарнітури віртуальної реальності, надає можливість закачувати прямі відеотрансляції на свій профіль в Facebook. Зараз ця опція представлена ​​лише в США. Проте 10 березня Oculus заявили, що всі апарати від Samsung, які підтримують Gear VR з ОС Android останньої генерації можуть використовувати таку можливість незабаром. У меню повинні […]