В Австралії розпочала роботу перша децентралізована біржа з ​​торгівлі енергією deX. Власники сонячних панелей можуть продавати надлишки електрики в мережі і об’єднуватися з іншими користувачами для створення віртуальних електростанцій. Такий підхід обіцяє знизити вартість електроенергії в країні, яка вважається одним з лідерів в області сонячної енергетики.

Згідно з доповіддю консалтингової компанії SunWiz, в 2016 році в Австралії було встановлено близько 6750 домашніх сонячних акумуляторів. Зростання ринку склав 1000% в річному вираженні. Сонячні панелі на дахах виробляють 16% усієї електроенергії в країні. Користувачі прагнуть продавати надлишки виробленої енергії.

Децентралізована біржа енергії deX дозволяє власникам сонячних панелей стати активними гравцями на ринку і менше залежати від великих електростанцій і мереж. Платформа deX створює мережу віртуальних електростанцій, що складаються з сотень сонячних панелей, встановлених на дахах. Система автоматично підбирає джерело, якщо поруч виникла потреба в енергії. Тисячі сонячних панелей потужністю не більше 5 кіловат кожна об’єднуються в подобу електростанцій, і їх сумарна потужність досягає декількох мегават. Розосереджені станції також допоможуть вирішити проблему раптового відключення електроенергії у разі природних катаклізмів.

З лютого почалися пілотні випробування першого цифрового ринку енергії. У них візьме участь 5000 австралійських родин. Систему розробив консорціум, до складу якого входять енергетичні стартапи GreenSync і Reposit Power, оператори енергомереж United Energy і ActewAGL а також компанія Mojo. Вартість проекту оцінюється в $ 930 000, пише The Guardian.

Володіння сонячними панелями і домашніми акумуляторами стало новою нормою в Австралії. Чверть австралійського бізнесу працює на сонячній енергії. Згідно з доповіддю незалежної громадської організації Solar Citizens, на кожного жителя країни припадає по одній сонячної панелі. Установка сонячної інфраструктури будинку дозволяє австралійцям щорічно економити $ 1 млрд на рахунках за електрику. Звичайна австралійська сім’я може за допомогою сонячних панелей і системи домашнього зберігання енергії Powerwall 2.0 забезпечити свої потреби в електриці за ту ж вартість, що і від центрального електропостачання.

Коментарі закрито.

Поділитися

Кремній-повітряна батарея підвищеної довговічності подолала 1000-годинний бар’єр

Вперше кремній-повітряна батарея генерувала електричний струм протягом більше 1000 годин. Кремній-повітряні батареї менші за розміром, легші і більш ефективні в порівнянні з літій-іонними. Крім того, вони дешевші, стабільніші і більш безпечні в екологічному відношенні. Іонна рідина з кремнієвими пластинами служить джерелом живлення і провідним середовищем всередині кремній-повітряних батарей. На відміну від більшості інших видів електричних […]

Вийшла друга бета-версія macOS Sierra

За вже давно сформованою традицією, слідом за новою бета-версією мобільної iOS Apple випускає і чергову тестову збірку OS X, тобто, тепер уже macOS. Друга бета-версія macOS Sierra вже доступна для зареєстрованих розробників, а ось публічним бета-тестерам доведеться, як і в випадку з iOS 10, почекати. Розробники ж можуть завантажити macOS Sierra beta 2 на офіційному […]

Немає нічого дорожче за Apple

Уже вп'яте поспіль корпорація з Купертіно очолює рейтинг американського видавництва Forbes як найдорожчий у світі бренд. За оцінкою журналу тільки за цей рік ціна Apple-бренду зросла на цілих 17%, що дозволило дотягнути вартість до 145,3 мільярда доларів. Друге місце в списку (власне, як і в 2014 році) займає Microsoft. Але вартість цього бренду, хоч і […]