В Австралії розпочала роботу перша децентралізована біржа з ​​торгівлі енергією deX. Власники сонячних панелей можуть продавати надлишки електрики в мережі і об’єднуватися з іншими користувачами для створення віртуальних електростанцій. Такий підхід обіцяє знизити вартість електроенергії в країні, яка вважається одним з лідерів в області сонячної енергетики.

Згідно з доповіддю консалтингової компанії SunWiz, в 2016 році в Австралії було встановлено близько 6750 домашніх сонячних акумуляторів. Зростання ринку склав 1000% в річному вираженні. Сонячні панелі на дахах виробляють 16% усієї електроенергії в країні. Користувачі прагнуть продавати надлишки виробленої енергії.

Децентралізована біржа енергії deX дозволяє власникам сонячних панелей стати активними гравцями на ринку і менше залежати від великих електростанцій і мереж. Платформа deX створює мережу віртуальних електростанцій, що складаються з сотень сонячних панелей, встановлених на дахах. Система автоматично підбирає джерело, якщо поруч виникла потреба в енергії. Тисячі сонячних панелей потужністю не більше 5 кіловат кожна об’єднуються в подобу електростанцій, і їх сумарна потужність досягає декількох мегават. Розосереджені станції також допоможуть вирішити проблему раптового відключення електроенергії у разі природних катаклізмів.

З лютого почалися пілотні випробування першого цифрового ринку енергії. У них візьме участь 5000 австралійських родин. Систему розробив консорціум, до складу якого входять енергетичні стартапи GreenSync і Reposit Power, оператори енергомереж United Energy і ActewAGL а також компанія Mojo. Вартість проекту оцінюється в $ 930 000, пише The Guardian.

Володіння сонячними панелями і домашніми акумуляторами стало новою нормою в Австралії. Чверть австралійського бізнесу працює на сонячній енергії. Згідно з доповіддю незалежної громадської організації Solar Citizens, на кожного жителя країни припадає по одній сонячної панелі. Установка сонячної інфраструктури будинку дозволяє австралійцям щорічно економити $ 1 млрд на рахунках за електрику. Звичайна австралійська сім’я може за допомогою сонячних панелей і системи домашнього зберігання енергії Powerwall 2.0 забезпечити свої потреби в електриці за ту ж вартість, що і від центрального електропостачання.

Коментарі закрито.

Поділитися

Вчені навчили переносну електроніку обмінюватися витратою електроживлення

У Массачусетському університеті розроблено прототип технології, що дозволяє розподіляти заряд акумулятора між мобільними пристроями з різною енергоємністю. Технологію назвали Bradio. Як виявилося, вона заснована на специфікаціях Bluetooth. Bradio забезпечує передачу даних через Bluetooth, коли у пристрої достатній заряд, і перемикається на RFID при його дефіциті. Радіочастотні компоненти Bradio розраховані на перемикання режимів при рівні споживання електроенергії, […]

Модельний ряд і терміни анонсу серії відеокарт Radeon RX 500

За інформацією ряду зарубіжних джерел, зокрема німецького ресурсу Heise, ще до прем’єри відеокарти Radeon RX Vega компанія AMD випустить серію адаптерів Radeon RX 500. З огляду на те, що на лаві запасних у «червоних» є тільки чіп Vega і, можливо, Polaris 12, передбачити склад нового сімейства нескладно. Як і минулорічні моделі RX 400, «500-і» Radeon […]

Як зламати будь-яку гру на iPhone і iPad без джейлбрейка

Ситуація з утилітами для злому останніх версій iOS поки ще неоднозначна. Хакери обіцяють випустити робочі рішення, але це тільки обіцянки. Однак, якщо джейлбрейк потрібен вам для розширеного доступу до ігор, зокрема – для завантаження сторонніх файлів збереження з внутрішньоігровими покупками, то без джейлбрейка цілком можна обійтися. Щоб завантажити в iPhone і iPad збереження гри в […]