В Австралії розпочала роботу перша децентралізована біржа з ​​торгівлі енергією deX. Власники сонячних панелей можуть продавати надлишки електрики в мережі і об’єднуватися з іншими користувачами для створення віртуальних електростанцій. Такий підхід обіцяє знизити вартість електроенергії в країні, яка вважається одним з лідерів в області сонячної енергетики.

Згідно з доповіддю консалтингової компанії SunWiz, в 2016 році в Австралії було встановлено близько 6750 домашніх сонячних акумуляторів. Зростання ринку склав 1000% в річному вираженні. Сонячні панелі на дахах виробляють 16% усієї електроенергії в країні. Користувачі прагнуть продавати надлишки виробленої енергії.

Децентралізована біржа енергії deX дозволяє власникам сонячних панелей стати активними гравцями на ринку і менше залежати від великих електростанцій і мереж. Платформа deX створює мережу віртуальних електростанцій, що складаються з сотень сонячних панелей, встановлених на дахах. Система автоматично підбирає джерело, якщо поруч виникла потреба в енергії. Тисячі сонячних панелей потужністю не більше 5 кіловат кожна об’єднуються в подобу електростанцій, і їх сумарна потужність досягає декількох мегават. Розосереджені станції також допоможуть вирішити проблему раптового відключення електроенергії у разі природних катаклізмів.

З лютого почалися пілотні випробування першого цифрового ринку енергії. У них візьме участь 5000 австралійських родин. Систему розробив консорціум, до складу якого входять енергетичні стартапи GreenSync і Reposit Power, оператори енергомереж United Energy і ActewAGL а також компанія Mojo. Вартість проекту оцінюється в $ 930 000, пише The Guardian.

Володіння сонячними панелями і домашніми акумуляторами стало новою нормою в Австралії. Чверть австралійського бізнесу працює на сонячній енергії. Згідно з доповіддю незалежної громадської організації Solar Citizens, на кожного жителя країни припадає по одній сонячної панелі. Установка сонячної інфраструктури будинку дозволяє австралійцям щорічно економити $ 1 млрд на рахунках за електрику. Звичайна австралійська сім’я може за допомогою сонячних панелей і системи домашнього зберігання енергії Powerwall 2.0 забезпечити свої потреби в електриці за ту ж вартість, що і від центрального електропостачання.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple випустила другу бета-версію iOS 10

Вийшла друга бета-версія нової мобільної операційної системи iOS 10. Перша бета нової ОС вийшла відразу після презентації в ході конференції WWDC’16, і, за свідченнями розробників, була ще досить «сирою» для повсякденного використання. Але на те вона і бета-версія, причому не призначена для публічних тестерів. Друга бета iOS 10 з’явилася майже через місяць після першої, і […]

Вийшла iOS 10.1 beta 5 для розробників

Тестування мобільної операційної системи iOS 10.1 в самому розпалі. Apple випускає тестові прошивки одна за однією і кілька годин тому представила чергове оновлення у вигляді п’ятої бета версії iOS 10.1. Розмір прошивки (доступної поки виключно розробникам і для моделей iPhone 7/7 Plus) складає близько 1,95 ГБ на iPhone 7 Plus. Незважаючи на настільки значний розмір, […]

Достоверные источники подтверждают анонс MacBook Air 12 Retina на презентации Apple 9 марта

В начале следующей недели, а именно в понедельник, 9 марта, купертинская корпорация Apple проведет презентацию в городе Сан-Франциско. Ранее мы уже писали о том, что на этом мероприятии будут представлены все модели часов Apple Watch, а также будет сообщено об их особенностях. Однако, несколько дней назад достоверные источники подтвердили информацию о том, что на презентации […]