Вчений і бізнесмен Зенгронг Ши розробив нову легку, гнучку і ультратонку сонячну панель eArche. Завдяки матеріалу, який використовується при її виробництві, вона на 80% легше звичайних панелей.

Доктор Зенгронг Ши, засновник Suntech і колишній випускник UNSW PhD, відомий як Sun King, розробив нову легку, гнучку і ультратонку сонячну панель eArche. Це може стати найбільшим проривом в сонячній енергетиці за десятиліття, пише REneweconomy.

Для виготовлення сонячної панелі eArche використовується композитний матеріал, аналогічний використовуваному в вікнах літаків. Це робить його майже на 80% легше звичайних панелей, а також тонким і гнучким. Сам композит має товщину всього 2-3 мм, а товщина всієї панелі становить від 5,5 до 6 мм, вага – близько 6 кг. Завдяки цим властивостям eArche ідеальний для використання на дахах і фасадах, а також для установки на великих дахах, наприклад, заводів, які часто не можуть витримати вагу звичайних сонячних панелей.

За оцінками доктора Ши, якби одна десята з 20 тисяч нових будинків, які будуються в Австралії щороку, використовували eArche, це дозволило б щорічно генерувати на 20 МВт сонячної енергії більше.

Ши вважає, що ідея сонячної черепиці, яку представила восени минулого року Tesla, занадто важка, жорстка і дорога. Він запустив нову компанію під назвою SunMan і Energus для поширення свого винаходу.

За 2015 рік потужність сонячних панелей по всьому світу досягла 227 ГВТ. Ціни на них падають, і прогнозується, що за 10 років вони, разом з електромобілями, відберуть десяту частину ринку у викопного палива.

Коментарі закриті.

Поділитися

Представлений перший в світі холодильник на Windows 10

На виставці споживчої електроніки в Берліні компанія LG продемонструвала холодильник, який працює під управлінням операційної системи Windows 10. Пристрій одержав назву LG Smart Instaview Signature Door-in-Door Refrigerator. Холодильник отримав 29-дюймовий сенсорний екран, на якому відображається спеціальний віджет для управління девайсом. На стартовому екрані можна встановити таймер, секундомір, отримати доступ до списку продуктів, запустити браузер, включити […]

Мікросхеми, які кріпляться прямо на шкіру

Останнім часом носима електроніка дуже щільно увійшла в наше життя, а різними датчиками, трекерами і розумними годинниками на зап’ястку вже нікого не здивуєш. Але, можливо, зовсім скоро всі ці гаджети можна буде вважати пережитком минулого. Зустрічайте: мікросхеми-стікери. За новою розробкою стоїть група винахідників на чолі з Кімом Йонгхуном. Мікросхеми можна легко кріпити на практично будь-яку […]

Microsoft додала в Windows 10 Anniversary Update підтримку двох антивірусів

У новій тестовій збірці Windows 10 Microsoft представила новий функціонал, націлений на захист операційної системи. Тепер на додаток до нативного Windows Defender користувачам запропонували запустити перевірку на предмет виявлення троянів ще й інший антивірус. Це робиться за допомогою нової функції Limited Periodic Scanning. Раніше в Windows 8 і Windows 10 технологія Windows Defender автоматично відключалася при […]