Поліція перейшла від обговорень такої можливості до конкретних заходів. У штаті Коннектикут на розгляд внесений закон, згідно з яким поліцейські дрони можна буде оснащувати бойовою зброєю, пише Quartz.

Закон має досить широке поле дії і регулює польоти будь-яких дронів: цивільних, військових, поліцейських. Але серед усіх пунктів особливо цікавий один – він забороняє оснащувати дрони бойовою зброєю, але стосується тільки цивільних. Для поліцейських цей закон передбачає виключення.

І хоч деталі закону ще не опрацьовані, вже ясно, що це дозволить поліцейським застосовувати як летальну, так і не летальну зброю. Наприклад, виробник поліцейських електрошокерів Taser вже звертався до уряду з пропозицією прийняти відповідні поправки до законів, щоб дозволити воєнізувати дрони – встановити балони зі сльозогінним газом і електрошокери.

Раніше бойові дрони для американців були чимось далеким, скоріше, елементом зовнішньої політики або боротьби з тероризмом. Але з новим законом бойові дрони можуть з’явитися і в містах. І представники правозахисних організацій вже обурюються. «У поліції і так достатньо коштів, щоб тримати нас в безпеці. Озброювати дрони для цього не потрібно », – говорить виконавчий директор організації« Союз цивільних свобод Коннектикуту »Девід Макгваєр.

Головною претензією є відсутність досвіду в застосуванні подібних технологій. А зарубіжні військові кампанії показують, що віддаленість оператора від цілі знижує поріг застосування зброї. Настає момент, коли поліцейський або військовий сприймає все це як відеогру, тому що сам він знаходиться поза лінією контакту. Цього найбільше бояться правозахисники. Плюс до всього Федеральне управління цивільної авіації США в принципі забороняє польоти дронів поза зоною прямої видимості оператора. Закон поки не прийнятий остаточно, але його обговорення вже говорить про те, що законотворці дивляться в бік знеособлення зброї.

Коментарі закрито.

Поділитися

Оновлений твік Activator дозволяє встановлювати послідовність дій та часові проміжки між ними

Відомий розробник джейлбрейк-твіків, Райан Петрич, нещодавно заявив про вихід чергового оновлення бета-версії додатку Activator. Реліз 1.9.8 beta 3 отримав цілу низку корисних функцій, які напевно сподобаються багатьом користувачам. Перше і головне нововведення – можливість визначати послідовність дій і навіть встановлювати часові проміжки між ними. Наприклад, користувач може задати команду блокувати пристрій після спливу вказаного відрізку […]

Boeing збирається виробляти 3D-надруковані модульні супутники

Компанія Boeing відома не тільки своїми літаками, а й своїми високотехнологічними супутниками, ціна на кожен з яких може досягати 150 мільйонів доларів. Однак в доступному для огляду майбутньому це може змінитися. Справа в тому, що приватна американська аерокосмічна корпорація планує адаптувати нову практику використання модульних 3D-надрукованих частин і підвищити рівень автоматизації на своїх підприємствах. Про […]

Intel представила гарнітуру суміщеної реальності Project Alloy

Поки Oculus Rift і HTC Vive штурмують серця людей в спробі переконати їх в привабливості віртуальної реальності, а Microsoft зі своїм HoloLens цілиться в професійний сектор, компанія Intel вирішила піти дещо іншим шляхом. Корпорація, яка зробила ім’я на виробництві всіляких процесорів, оголосила про роботу над гарнітурою «суміщеної» реальності під кодовою назвою Project Alloy. Вам напевно […]