Поліція перейшла від обговорень такої можливості до конкретних заходів. У штаті Коннектикут на розгляд внесений закон, згідно з яким поліцейські дрони можна буде оснащувати бойовою зброєю, пише Quartz.

Закон має досить широке поле дії і регулює польоти будь-яких дронів: цивільних, військових, поліцейських. Але серед усіх пунктів особливо цікавий один – він забороняє оснащувати дрони бойовою зброєю, але стосується тільки цивільних. Для поліцейських цей закон передбачає виключення.

І хоч деталі закону ще не опрацьовані, вже ясно, що це дозволить поліцейським застосовувати як летальну, так і не летальну зброю. Наприклад, виробник поліцейських електрошокерів Taser вже звертався до уряду з пропозицією прийняти відповідні поправки до законів, щоб дозволити воєнізувати дрони – встановити балони зі сльозогінним газом і електрошокери.

Раніше бойові дрони для американців були чимось далеким, скоріше, елементом зовнішньої політики або боротьби з тероризмом. Але з новим законом бойові дрони можуть з’явитися і в містах. І представники правозахисних організацій вже обурюються. «У поліції і так достатньо коштів, щоб тримати нас в безпеці. Озброювати дрони для цього не потрібно », – говорить виконавчий директор організації« Союз цивільних свобод Коннектикуту »Девід Макгваєр.

Головною претензією є відсутність досвіду в застосуванні подібних технологій. А зарубіжні військові кампанії показують, що віддаленість оператора від цілі знижує поріг застосування зброї. Настає момент, коли поліцейський або військовий сприймає все це як відеогру, тому що сам він знаходиться поза лінією контакту. Цього найбільше бояться правозахисники. Плюс до всього Федеральне управління цивільної авіації США в принципі забороняє польоти дронів поза зоною прямої видимості оператора. Закон поки не прийнятий остаточно, але його обговорення вже говорить про те, що законотворці дивляться в бік знеособлення зброї.

Коментарі закриті.

Поділитися

Відеопорівняння сріблястого iPhone 7 і синього iPhone 7 Plus

Оглядачі японського блогу Macotakara підготували незвичайний відеоогляд – в ньому взяли участь ще не анонсовані iPhone 7 і 7 Plus, причому останній – в новому синьому кольорі. Правда, автори огляду не намагаються видати пристрої з ролика за справжні «яблучні» смартфони, і чесно зізнаються, що це макети. Але макети цілком якісні, що враховують всю наявну на […]

В Японії створено голографічного домашнього бота

Коли дім наповнений пухнастими улюбленцями, це, звісно ж, дуже здорово. Але що робити, якщо людина бажає, щоб на неї ввечері чекав вдома бойовий робот з аніме, космічний супердесантник Майстер Чіф з Halo або вокалоїд Хатсуне Міку? Це вже досить складне завдання. Звичайно, ви можете придбати собі фігурки кожного з цих персонажів, поставити на поличку і радіти. Але вони […]

Екс-співробітник Ubuntu запропонував створити «гібридний ПК» на основі Mac і операційної системи Linux

Джоно Бекон, британський письменник і екс-розробник програмного забезпечення Ubuntu, запропонував створити гібридний комп’ютер на основі Mac шляхом вбудовування в операційну систему OS X функцій і інструментів Linux, в тому числі десктопного оточення GNOME. За словами Бекона, комп’ютери Mac характеризуються хорошими споживчими властивостями, але їм не вистачає відповідного програмного забезпечення. У планах розробника створити щось на […]