Новий закон, який дозволяє спільним підприємствам запускати виробництво в Китаї тільки після того, як вони повністю освоять необхідні технології. Зарубіжні інвестори побоюються, що таким чином КНР хоче отримати доступ до секретних технологій.

Відповідно до прийнятого закону, спільні підприємства в Китаї зобов’язані демонструвати повне володіння технологіями інноваційних електромобілів. Тільки після цього компанії отримають дозвіл на запуск виробництва на території КНР. Уряд підкреслює, що Китай не зобов’язує виробників електромобілів ділитися секретними розробками в обмін на доступ до ринку.

Однак закордонні інвестори ставляться до цих заявами з недовірою і вважають, що Китай порушує правила, встановлені Світовою організацією торгівлі, і примушують компанії до трансферу технологій.

Про суперечливість закону згадує в своєму недавньому звіті і Торгова палата Євросоюзу в Пекіні. На думку аналітиків, чинне в Китаї законодавство дискримінує іноземні компанії. Виробники з інших країн повинні ділитися зі своїми китайськими партнерами усіма технологічними подробицями, в тому числі надавати їм програмні коди своїх розробок.

Чиновники запевняють, що ні про яке насильницький трансфер технологій не йдеться. Експерти ж вважають, що така політика – звичайне явище для Китаю. В інтерв’ю Financial Times представник Conference Board Джуд Бланшетт відзначив, що уряди рідко зізнаються в порушенні принципів СОТ. При цьому, за словами Бланшетт, на китайському ринку примусовий трансфер технологій практикують уже давно.

Іноземні автовиробники не готові йти на ризики і скоріше віддадуть перевагу імпортувати деталі в Китай, ніж ділитися своїми розробками, повідомляє FT.

Нова стратегія розвитку КНР Made in China 2025 спрямована на створення більш вигідних умов для власних корпорацій і витіснення зарубіжних конкурентів. До 2025 року Китай повинен перестати покладатися на імпортні товари від більшості великих зарубіжних постачальників, включаючи Boeing, Airbus, General Electric, Siemens, Nissan, Renault, Samsung і Intel. Трансфер технологій вписується в плани Китаю щодо завоювання світового панування, на яке країна готова витратити як мінімум $ 300 млрд.

Коментарі закриті.

Поділитися

Apple працює над технологією розпізнавання обличчя вже досить давно

Днями Бюро патентів і торгових марок США опублікувало інформацію про новий патент компанії Apple. Примітно, що заявка на нього була подана ще в 2013 році. Саме тоді, інженери з Купертіно запропонували додати в мобільний пристрій систему ідентифікації користувача за допомогою камери. Судячи з інформації в патенті, нова система ідентифікації повинна порівнювати зображення з камери мобільного […]

Проект Pebble запустил свой Арр Store

Известный сегодня всему миру проект Pebble вырос из небольшого стартапа, который искал первых клиентов через Kickstarter. Компания по сбору средств увенчалась успехом, и сегодня разработчики уже запустили вторую версию и открыли свой собственный магазин приложений, где уже насчитывается до 1000 приложений. В Арр Store для «умных» часов представлены приложения в 6 разных категориях: игры, уведомления, […]

У Google створили алгоритм для боротьби з гнівними коментарями в Інтернеті

Анонімність є однією з головних проблем Інтернету, так як відчуваючи повну безкарність, деякі користувачі ображають інших людей і роблять все, що їм заманеться. Google вирішила покласти цьому край і розробила алгоритм на базі машинного навчання, який отримав назву Perspective. Він здатний аналізувати і оцінювати коментарі на предмет образ на адресу інших людей та інших небажаних висловлювань. […]