Новий закон, який дозволяє спільним підприємствам запускати виробництво в Китаї тільки після того, як вони повністю освоять необхідні технології. Зарубіжні інвестори побоюються, що таким чином КНР хоче отримати доступ до секретних технологій.

Відповідно до прийнятого закону, спільні підприємства в Китаї зобов’язані демонструвати повне володіння технологіями інноваційних електромобілів. Тільки після цього компанії отримають дозвіл на запуск виробництва на території КНР. Уряд підкреслює, що Китай не зобов’язує виробників електромобілів ділитися секретними розробками в обмін на доступ до ринку.

Однак закордонні інвестори ставляться до цих заявами з недовірою і вважають, що Китай порушує правила, встановлені Світовою організацією торгівлі, і примушують компанії до трансферу технологій.

Про суперечливість закону згадує в своєму недавньому звіті і Торгова палата Євросоюзу в Пекіні. На думку аналітиків, чинне в Китаї законодавство дискримінує іноземні компанії. Виробники з інших країн повинні ділитися зі своїми китайськими партнерами усіма технологічними подробицями, в тому числі надавати їм програмні коди своїх розробок.

Чиновники запевняють, що ні про яке насильницький трансфер технологій не йдеться. Експерти ж вважають, що така політика – звичайне явище для Китаю. В інтерв’ю Financial Times представник Conference Board Джуд Бланшетт відзначив, що уряди рідко зізнаються в порушенні принципів СОТ. При цьому, за словами Бланшетт, на китайському ринку примусовий трансфер технологій практикують уже давно.

Іноземні автовиробники не готові йти на ризики і скоріше віддадуть перевагу імпортувати деталі в Китай, ніж ділитися своїми розробками, повідомляє FT.

Нова стратегія розвитку КНР Made in China 2025 спрямована на створення більш вигідних умов для власних корпорацій і витіснення зарубіжних конкурентів. До 2025 року Китай повинен перестати покладатися на імпортні товари від більшості великих зарубіжних постачальників, включаючи Boeing, Airbus, General Electric, Siemens, Nissan, Renault, Samsung і Intel. Трансфер технологій вписується в плани Китаю щодо завоювання світового панування, на яке країна готова витратити як мінімум $ 300 млрд.

Коментарі закрито.

Поділитися

Sony покаже 4K-смартфон Xperia на MWC 2017

Керівництво японської компанії Sony в четвер заявило, що покаже 4K-смартфон Xperia на прийдешній виставці MWC 2017, яка відбудеться в Барселоні. Новинка стане функціонувати на процесорі Snapdragon 835. Головною сенсацією майбутньої експозиції в Барселоні стане модель зі спеціальним індексом Sony Yoshino. Вона буде працювати на базі чіпсета Snapdragon 835, чотирьох або шести гігабайтах оперативної пам’яті LPDDR4, […]

Топ-менеджер Apple, що захищав права меншин, перейшов на роботу в Twitter

Джефрі Сіміноф, який раніше займав посаду топ-менеджера в «яблучній» компанії та був відповідальним за створення однакових можливостей для працівників компанії, нещодавно заявив про свій перехід до компанії Twitter. Там він займе таку ж саму посаду. Під час своєї роботи в компанії Apple Джефрі Сіміноф приділяв багато уваги роботі, яка б допомогла людям нетрадиційної сексуальної орієнтації […]

Apple відключила віддалену перевірку Activation Lock

Як повідомляє MacRumors, в перебігу декількох останніх днів Apple закрила сторінку для віддаленої перевірки стану Activation Lock за IMEI. Раніше саме цей спосіб використовувався багатьма для покупки пристроїв без фізичного доступу до перевірки – попросивши продавця вказати унікальний ідентифікатор можна було впевнитися, що iPhone, iPad або iPod Touch не поцуплені у реальних власників. Відтепер дізнатися про блокування […]