Новий закон, який дозволяє спільним підприємствам запускати виробництво в Китаї тільки після того, як вони повністю освоять необхідні технології. Зарубіжні інвестори побоюються, що таким чином КНР хоче отримати доступ до секретних технологій.

Відповідно до прийнятого закону, спільні підприємства в Китаї зобов’язані демонструвати повне володіння технологіями інноваційних електромобілів. Тільки після цього компанії отримають дозвіл на запуск виробництва на території КНР. Уряд підкреслює, що Китай не зобов’язує виробників електромобілів ділитися секретними розробками в обмін на доступ до ринку.

Однак закордонні інвестори ставляться до цих заявами з недовірою і вважають, що Китай порушує правила, встановлені Світовою організацією торгівлі, і примушують компанії до трансферу технологій.

Про суперечливість закону згадує в своєму недавньому звіті і Торгова палата Євросоюзу в Пекіні. На думку аналітиків, чинне в Китаї законодавство дискримінує іноземні компанії. Виробники з інших країн повинні ділитися зі своїми китайськими партнерами усіма технологічними подробицями, в тому числі надавати їм програмні коди своїх розробок.

Чиновники запевняють, що ні про яке насильницький трансфер технологій не йдеться. Експерти ж вважають, що така політика – звичайне явище для Китаю. В інтерв’ю Financial Times представник Conference Board Джуд Бланшетт відзначив, що уряди рідко зізнаються в порушенні принципів СОТ. При цьому, за словами Бланшетт, на китайському ринку примусовий трансфер технологій практикують уже давно.

Іноземні автовиробники не готові йти на ризики і скоріше віддадуть перевагу імпортувати деталі в Китай, ніж ділитися своїми розробками, повідомляє FT.

Нова стратегія розвитку КНР Made in China 2025 спрямована на створення більш вигідних умов для власних корпорацій і витіснення зарубіжних конкурентів. До 2025 року Китай повинен перестати покладатися на імпортні товари від більшості великих зарубіжних постачальників, включаючи Boeing, Airbus, General Electric, Siemens, Nissan, Renault, Samsung і Intel. Трансфер технологій вписується в плани Китаю щодо завоювання світового панування, на яке країна готова витратити як мінімум $ 300 млрд.

Коментарі закриті.

Поділитися

iPhone 8 отримає просунуту систему 3D Touch

Практично жоден день не обходиться без чуток про iPhone 8, флагманський смартфон Apple 2017 року. Іноді інформація надходить з неперевірених джерел, іноді – від заслуговуючих на довіру експертів. Черговою порцією відомостей поділився авторитетний аналітик Мін-Чі Куо, чиї прогнози щодо «яблучної» техніки зазвичай відрізняються точністю. За інформацією аналітика, для iPhone 8 Apple серйозно переробить систему розпізнавання […]

Даёшь YouTube для детей!?

Теперь YouTube послужит не только для взрослым, но и детям. Недавно Google выпустила YouTube Kids кроссплатформенный детский видео-сервис. Пока что установка возможна только на территории США, но на Андроиде можно сделать всё с помощью APK-файла.  Все видеоролики разделены на 4 группы: мультфильмы, музыка, развитие и обучение. В YouTube Kids присутствуют значительные изменения от его оригинальной […]

Специалист рассказал о сложности изготовления поддельных отпечатков пальцев в iOS

       После выхода нового iPhone 5s для всех пользователей было очевидно, что звание самого интересного и заметного апгрейда модели можно смело присудить дактилоскопическому сенсору, который встроен в кнопку Home и идентифицирует хозяина гаджета. В связи с повышенным вниманием к этой опции возникло немало как положительных отзывов, так и отрицательных. И, конечно же, масса […]