У той час як Android кількісно захоплює частку американського ринку додатків Apple, прибутку Google Play не порівняти з прибутками App Store. У Google повинні попрацювати над стратегією, яка допоможе розробникам отримувати великі доходи. Та й ставку варто робити на більш дорогі Android-гаджети, тоді прибутки від завантажуваних додатків виявляться вище. 

Нічого нового, насправді, Android за доброю традицією намагається брати кількістю, забуваючи про якість. Але давайте перейдемо до конкретики. Так, в 2015 році з Google Play користувачі Android завантажили вдвічі більше додатків, ніж власники iOS-пристроїв з App Store. Але це ніяк не вплинуло на зростання прибутковості платформи Android. Незважаючи ні на що в минулому році Apple виручила на 75% більше коштів в App Store, ніж Google отримала від Google Play. Для порівняння, в 2014 році Apple отримала від продажів iOS-додатків на 70% більше прибутків. 

Варто враховувати, однак, що в аналітиків в App Annie немає доступу до даних по всіх завантажуваних додатків. Наприклад, платформа мобільного аналітики не може отримувати інформацію від фірмових програм Apple таких як Keynote, Garage Band, iTunes U, Apple Music, Maps, News і Wallet. При цьому у App Annie доступ до даних по більш ніж 1 млн програм. З фірмою співпрацюють близько 500 тис. розробників, включаючи 94 з сотні найбільш популярних. 

Відповідно, дуже складно оцінити загальну кількість завантажень програм по кожній платформі. Хоча звіт, і правда, показує, що платні і монетизовані за допомогою реклами програми завантажуються активніше на iOS. Звідси і висновок, що iOS приносить розробникам більш високі прибутки, незважаючи на те, що з Google Play додатків з рекламою завантажується набагато більше (адже саме на рекламі будує свій бізнес Google). 

Статистика App Annie не враховує доходи і кількість користувачів Apple Music, хоча і розглядає у звіті десятку найпопулярніших на обох платформах музичних додатків. А адже у Apple Music налічується 10 млн. передплатників. 

Цікаво, що YouTube посідає 3 місце з 10 по частоті завантажень на iOS. А от у такому ж списку 10 кращих програм для Android цього додатка і зовсім немає (саме тому, що це фірмовий продукт Google). 

Цікава ситуація складається і з аналізом популярності платформ на різних ринках. У App Annie немає даних по успіхам Google Play в Китаї, тому що магазин поки не працює в Піднебесній. Прибутки ж Apple від китайського App Store зросли вдвічі за останній рік. Виходить, що китайські споживачі в 2015-му активніше всіх купували додатки в App Store (більше, ніж японці з їх зростанням покупок в App Store в 1,3 рази, і більше, ніж американці, із зростанням покупок в 1,2 рази). При цьому китайський ринок In-App iOS-додатків став першим у світі за прибутковістю для Apple (у минулому по In-App лідирував американський ринок). 

І ще трохи цікавої статистики на користь Apple. Власники iOS-пристроїв активніше роблять покупки онлайн, ніж користувачі Android-гаджетів. Дослідницька компанія Custora з’ясувала, що минулої осені на iOS було реалізовано 78% усіх мобільних покупок в США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

У Нью-Йорку вже вишикувалася черга за iPhone 7 і iPhone 7 Plus

У країнах «першої хвилі» нові яблучні смартфони з’являться в продажу тільки в найближчу п’ятницю, 16 вересня. Однак це зовсім не зупиняє фанатів Apple. Шанувальники яблучної продукції вже почали займати чергу за iPhone 7 і iPhone 7 Plus. Варто зазначити, що подібні «акції» проходять перед Apple Store щорічно. Багато хто проводить в чергах по кілька днів. […]

Джейлбрейк в березні вийде тільки для iOS 9.3

Джейлбрейк iPhone і iPad стане доступний лише для новітньої операційної системи Apple, повідомляє ресурс Mobipicker з посиланням на інформовані джерела. У березні користувачам варто очікувати тільки джейлбрейк iOS 9.3, тоді як для більш ранніх версій операційної системи експлоїт не вийде взагалі. У січні повідомлялося, що китайські хакерські угрупування TaiG і Pangu чекають фінальний варіант iOS […]

Всі секрети Нотаток в iOS 9.3

Як говориться в звітах Apple, найпопулярнішим «рідним» додатком на iOS є Нотатки. Корпорація відноситься до цього максимально серйозно і з кожним оновленням системи додає в програму нові функції. У iOS 9.3 прийшов час приватності і Apple додала в Нотатки захист паролем. Тепер інформація, яку ви записуєте в документах може бути закрита або текстовим паролем, або […]