"1"

Днями компанія IBM оголосила про плани створити перший універсальний квантовий комп’ютер для комерційного використання. Але це далеко не єдиний перспективний проект американської корпорації. Дослідникам IBM вдалося записати дані на носій розміром в 1 атом. Ємність найменшого в світі накопичувача складає всього 1 біт, але фахівці з IBM впевнені, що потенціал у новітньої розробки просто неймовірний.

“Ми провели це дослідження, щоб зрозуміти, що відбувається, коли ви зменшуєте технології до найфундаментальніших меж – масштабу атома”, – заявив Крістофер Лутц, провідний дослідник в області нанотехнологій в IBM Research.

Лутц і його команда для створення незвичайного сховища використовували ще одну передову технологію IBM. Вони скористалися скануючим тунельним мікроскопом, щоб розглянути атом з даними в дії. Взявши 1 атом, дослідники почали записувати на нього дані шляхом пропускання через нього електричного струму. Ключовою особливістю скануючого тунельного мікроскопа, за яку Лутц отримав Нобелівську премію з фізики в 1986 році, є здатність зберігати магнітну орієнтацію одиночних атомів гольмію. Для цього потрібне охолоджування за допомогою рідкого гелію, а також екстремальний вакуум.

До цього дослідникам вдавалося записати дані тільки на групи з 3-12 атомів. Лутц зі своєю командою довели, що розмір накопичувача може бути зведений до одного атома, а магнітна інформація, записана на ньому, була стабільною протягом багатьох годин. Не менш важливо і те, щоб на двох магнітних атомах, розташованих на відстані нанометра один від одного, вдалося одночасно незалежно записувати і зчитувати дані.

Розробка IBM відкриває шлях до накопичувачів з надзвичайно високою щільністю зберігання. Сучасні жорсткі диски використовують приблизно 100 000 атомів для зберігання одного біта. Як приклад, вся бібліотека iTunes, що складається з 35 мільйонів пісень, могла б поміститися на диску розміром з кредитну карту.

Зараз перед дослідниками стоїть питання, як контролювати стан кожного атома в наноструктурі накопичувача.

Вас також зацікавить інформація про те, що знайдено заміну графену – напівпровідник товщиною в один атом.

Коментарі закриті.

Поділитися

Змушуємо iPhone працювати в якості диктора

Ми постійно знаходимося в пошуці прихованих функцій і можливостей iOS, адже їх в мобільній операційній системі від Apple предостатньо. Сьогоднішній трюк допоможе вам трохи зберегти очі і змусити iPhone попрацювати в якості диктора. Так, в iOS є функція під назвою «Екран вголос» – вона відтворює контент на екрані, якщо ви раптом не можете його прочитати […]

В Індії запущено перший потяг із сонячними панелями

В Індії введено в експлуатацію перший потяг під назвою DEMU (Diesel Electric Multiple Unit), оснащений сонячними батареями. Проект здійснено державною компанією Indian Railways, а на запуску дизель-поїзда був присутній міністр залізниць Індії Шрі Суреш Прабху Прабхакар. Поїзд відправився зі станції Сафдарджунга, і в подальшому буде курсувати по круговому маршруту в Нью-Делі. У ньому є шість […]

Джон Скаллі вважає, що Apple потрібно доопрацювати свої годинники

Днями колишній глава компанії Apple Джон Скаллі в інтерв'ю The Street поділився своєю думкою щодо деяких яблучних продуктів. Зокрема, він зазначив, що буквально кожен день користується iPhone, iPad і MacBook, але при цьому Скаллі зовсім не використовує Apple Watch. За словами колишнього глави Apple, зараз в розумних яблучних годинниках немає функцій, заради яких гаджет хотілося […]