"1"

Днями компанія IBM оголосила про плани створити перший універсальний квантовий комп’ютер для комерційного використання. Але це далеко не єдиний перспективний проект американської корпорації. Дослідникам IBM вдалося записати дані на носій розміром в 1 атом. Ємність найменшого в світі накопичувача складає всього 1 біт, але фахівці з IBM впевнені, що потенціал у новітньої розробки просто неймовірний.

“Ми провели це дослідження, щоб зрозуміти, що відбувається, коли ви зменшуєте технології до найфундаментальніших меж – масштабу атома”, – заявив Крістофер Лутц, провідний дослідник в області нанотехнологій в IBM Research.

Лутц і його команда для створення незвичайного сховища використовували ще одну передову технологію IBM. Вони скористалися скануючим тунельним мікроскопом, щоб розглянути атом з даними в дії. Взявши 1 атом, дослідники почали записувати на нього дані шляхом пропускання через нього електричного струму. Ключовою особливістю скануючого тунельного мікроскопа, за яку Лутц отримав Нобелівську премію з фізики в 1986 році, є здатність зберігати магнітну орієнтацію одиночних атомів гольмію. Для цього потрібне охолоджування за допомогою рідкого гелію, а також екстремальний вакуум.

До цього дослідникам вдавалося записати дані тільки на групи з 3-12 атомів. Лутц зі своєю командою довели, що розмір накопичувача може бути зведений до одного атома, а магнітна інформація, записана на ньому, була стабільною протягом багатьох годин. Не менш важливо і те, щоб на двох магнітних атомах, розташованих на відстані нанометра один від одного, вдалося одночасно незалежно записувати і зчитувати дані.

Розробка IBM відкриває шлях до накопичувачів з надзвичайно високою щільністю зберігання. Сучасні жорсткі диски використовують приблизно 100 000 атомів для зберігання одного біта. Як приклад, вся бібліотека iTunes, що складається з 35 мільйонів пісень, могла б поміститися на диску розміром з кредитну карту.

Зараз перед дослідниками стоїть питання, як контролювати стан кожного атома в наноструктурі накопичувача.

Вас також зацікавить інформація про те, що знайдено заміну графену – напівпровідник товщиною в один атом.

Коментарі закрито.

Поділитися

Альбом Веуопсе поставил рекорд iTunes

   Компания Apple практически никогда не рассказывает об успехах отдельных артистов в своем онлайн-магазине Tunes Store. Но в середине декабря такой чести удостоилась певица Бейонсе, которая выпустила названный ее именем эксклюзивный аудиовизуальный альбом для iTunes Store.      В поздравительном пресс-релизе представители Apple указали, что всего за 3 первых дня продаж было куплено 829 тысячи […]

Зловмисники розсилають вірус від імені компанії Razer

Хакери використовують базу даних компанії Razer для розсилки вірусів. У листі від імені відомого виробника пропонується безкоштовна спонсорська допомога стримерам. Пройшовши за посиланням, користувач ризикує «заразити» свій комп’ютер шкідливою програмою. Відрізнити «ворожий» лист досить просто: Його надсилають з електронної поштової скриньки, розміщеної на сервісі Gmail, а не на Razerzone. Razer пишуть з помилкою (Razorzonesponsorship). У листі виявляються […]

Apple шукає розробника нових циферблатів

Регулярне перетрушування списку відкритих в Apple вакансій стало джерелом версії про нові циферблати для «епплочасов» – з 9 лютого 2016 року компанії знадобився інженер-програміст в команду розробників Apple Watch. Коло обов’язків новоспеченого співробітника включатиме створення нових циферблатів і удосконалень. Від претендентів потрібні як мінімум три роки роботи в сфері розробки ПЗ, відмінне знання Cocoa і Objective-C, […]