"1"

Днями компанія IBM оголосила про плани створити перший універсальний квантовий комп’ютер для комерційного використання. Але це далеко не єдиний перспективний проект американської корпорації. Дослідникам IBM вдалося записати дані на носій розміром в 1 атом. Ємність найменшого в світі накопичувача складає всього 1 біт, але фахівці з IBM впевнені, що потенціал у новітньої розробки просто неймовірний.

“Ми провели це дослідження, щоб зрозуміти, що відбувається, коли ви зменшуєте технології до найфундаментальніших меж – масштабу атома”, – заявив Крістофер Лутц, провідний дослідник в області нанотехнологій в IBM Research.

Лутц і його команда для створення незвичайного сховища використовували ще одну передову технологію IBM. Вони скористалися скануючим тунельним мікроскопом, щоб розглянути атом з даними в дії. Взявши 1 атом, дослідники почали записувати на нього дані шляхом пропускання через нього електричного струму. Ключовою особливістю скануючого тунельного мікроскопа, за яку Лутц отримав Нобелівську премію з фізики в 1986 році, є здатність зберігати магнітну орієнтацію одиночних атомів гольмію. Для цього потрібне охолоджування за допомогою рідкого гелію, а також екстремальний вакуум.

До цього дослідникам вдавалося записати дані тільки на групи з 3-12 атомів. Лутц зі своєю командою довели, що розмір накопичувача може бути зведений до одного атома, а магнітна інформація, записана на ньому, була стабільною протягом багатьох годин. Не менш важливо і те, щоб на двох магнітних атомах, розташованих на відстані нанометра один від одного, вдалося одночасно незалежно записувати і зчитувати дані.

Розробка IBM відкриває шлях до накопичувачів з надзвичайно високою щільністю зберігання. Сучасні жорсткі диски використовують приблизно 100 000 атомів для зберігання одного біта. Як приклад, вся бібліотека iTunes, що складається з 35 мільйонів пісень, могла б поміститися на диску розміром з кредитну карту.

Зараз перед дослідниками стоїть питання, як контролювати стан кожного атома в наноструктурі накопичувача.

Вас також зацікавить інформація про те, що знайдено заміну графену – напівпровідник товщиною в один атом.

Коментарі закрито.

Поділитися

GAMES. Minecraft – Pocket Edition

Игра: Minecraft – Pocket Edition. Язык: английский. Описание: игра жанра ‘песочница’ с целью строительства различных сооружений для Ipad и Iphone. Сюжет. Огромный мир, состоящий из пикселей, с возможностью возведения любых сооружений из блоков. Ресурсы – блоки, необходимо собрать на карте – камень, дерево, песок, металл и другое. В игре есть смена дня и ночи, а […]

Джоні Айв проговорився про майбутнє Apple Watch

Обіцяє, що скоро Apple покаже щось гідне. 2 травня відбулася фешн-виставка Met Gala 2016 під назвою «Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology» ( «Рука проти машини: мода в епоху технології»). Глави Apple, які відвідали її, знову обговорили з пресою історію смарт-годинників і своє бачення майбутнього персоналізованих гаджетів. Компанія з Купертіно спонсорувала захід, […]

Бесконтактный блокиратор для Mac

Как только в свет вышел Touch ID для смартфонов Apple, Пользователи с нетерпением стали ждать такое же устройство и на своих Mac-ах. Даже с первого взгляда становится понятно, что при помощи такого устройства разблокировать свой компьютер куда легче и надежнее, чем каждый раз вводить один и тот же пароль. Но к сожалению Apple пока не […]