"1"

Днями компанія IBM оголосила про плани створити перший універсальний квантовий комп’ютер для комерційного використання. Але це далеко не єдиний перспективний проект американської корпорації. Дослідникам IBM вдалося записати дані на носій розміром в 1 атом. Ємність найменшого в світі накопичувача складає всього 1 біт, але фахівці з IBM впевнені, що потенціал у новітньої розробки просто неймовірний.

“Ми провели це дослідження, щоб зрозуміти, що відбувається, коли ви зменшуєте технології до найфундаментальніших меж – масштабу атома”, – заявив Крістофер Лутц, провідний дослідник в області нанотехнологій в IBM Research.

Лутц і його команда для створення незвичайного сховища використовували ще одну передову технологію IBM. Вони скористалися скануючим тунельним мікроскопом, щоб розглянути атом з даними в дії. Взявши 1 атом, дослідники почали записувати на нього дані шляхом пропускання через нього електричного струму. Ключовою особливістю скануючого тунельного мікроскопа, за яку Лутц отримав Нобелівську премію з фізики в 1986 році, є здатність зберігати магнітну орієнтацію одиночних атомів гольмію. Для цього потрібне охолоджування за допомогою рідкого гелію, а також екстремальний вакуум.

До цього дослідникам вдавалося записати дані тільки на групи з 3-12 атомів. Лутц зі своєю командою довели, що розмір накопичувача може бути зведений до одного атома, а магнітна інформація, записана на ньому, була стабільною протягом багатьох годин. Не менш важливо і те, щоб на двох магнітних атомах, розташованих на відстані нанометра один від одного, вдалося одночасно незалежно записувати і зчитувати дані.

Розробка IBM відкриває шлях до накопичувачів з надзвичайно високою щільністю зберігання. Сучасні жорсткі диски використовують приблизно 100 000 атомів для зберігання одного біта. Як приклад, вся бібліотека iTunes, що складається з 35 мільйонів пісень, могла б поміститися на диску розміром з кредитну карту.

Зараз перед дослідниками стоїть питання, як контролювати стан кожного атома в наноструктурі накопичувача.

Вас також зацікавить інформація про те, що знайдено заміну графену – напівпровідник товщиною в один атом.

Коментарі закрито.

Поділитися

Вчені виявили в Twitter гігантський ботнет «Зоряні війни»

Ботнети можуть представляти інтерес для проведення найрізноманітніших протизаконних махінацій і злочинів в Мережі. Гігантські, розгалужені і погано відслідковуючі мережі реально неіснуючих акаунтів використовуються для хакерських атак і розсилки спаму, прихованого впливу на громадську думку і політичні процеси. Тому творці ботнетів, які заробляють на продажу їх або їхніх послуг, прагнуть отримати мережу максимально велику і приховану […]

Twelve South представила стильну капсулу для Apple Watch

Компанія Twelve South, добре відома серією унікальних аксесуарів для «яблучної» техніки, анонсувала новий пристрій під назвою Timeporter. Воно поєднує в собі док-станцію і кейс для перенесення «розумних» годинників Apple Watch. Стильний продукт дозволяє заряджати Apple Watch в дорозі або під час подорожей. Пристрій виконаний у вигляді невеликої шкіряної капсули білого або чорного кольору, в яку поміщається […]

Незвичні способи плати за проїзд у Лондоні

У Великобританії люди, які користуються сервісом Apple Pay, яке перетворює гаджети Apple в електронні гаманці, тепер мають можливість безкоштовно використовувати столичний громадський транспорт. Ось таку цікаву і зручну промо-акцію прийняла рішення запровадити платіжна мережа MasterCard. Сервіс мобільних грошових розрахунків Apple Pay офіційно стартував у Великобританії влітку 2015 року. Мережа магазинів, в яких можна розплатитися за […]