"1"

За чутками, новий iPhone отримає фронтальну 3D-камеру, здатну розпізнавати обличчя користувача для авторизації. Черговий патент Apple під назвою “Покращене розпізнавання осіб з використанням інформації про глибину”, зареєстрований в США, описує технологію комп’ютерного зору, використовувану в зв’язці зі спеціалізованими апаратними та програмними системами для розпізнавання об’єктів, в тому числі і облич. Дана технологія була розроблена ізраїльською компанією PrimeSense, придбаною компанією Apple в 2013 році.

"2"

У патенті йдеться, що алгоритми розпізнавання облич можуть бути визначені як програмне забезпечення, здатне сканувати цифрове зображення на наявність обличчя людини. Технологія може бути застосована до відео, так як особи можуть відображатися в різних місцях і на різній відстані від камери. Для економії ресурсів на розпізнаванні осіб і мінімізації помилкових виявлень Apple пропонує застосувати інформацію про глибину до існуючих алгоритмів розпізнавання осіб. Як варіант, описується масштабування розмірів вікна навколо обличчя відповідно до даних про глибину, отриманих на основі даних про стандартні розміри голови людини.

"3"

Для відстеження глибини використовується система інфрачервоного випромінювання, розроблена PrimeSense. Аналогічна технологія використовується в оригінальному датчику Kinect від Microsoft, який і був створений компанією PrimeSense. З точки зору пристрою, людське обличчя стає більшим або меншим в залежності від його розташування щодо лінзи об’єктива камери. Оскільки глибина кожного можливого місця розташування обличчя відома, то системі необхідно обробити тільки один тестовий зразок, що дозволяє істотно скоротити навантаження на процесор.

"4"

Відзначимо, що це далеко не перший патент Apple в області відстеження рухів або облич, але поки ніякого практичного застосування в продуктах компанії ми не бачили.

Нагадаємо, що нещодавно Apple придбала ізраїльську компанію RealFace, що також спеціалізується на розробці технологій розпізнавання облич.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple патентує розумне програмне забезпечення

У патентному бюро США зареєстрована чергова цікава ідея від Apple. За назвою «Автоматизоване техобслуговування електронних пристроїв» криється складна система автоматичної діагностики апарату. За задумом інженерів, iPhone зможе за розкладом проводити діагностику деяких компонентів. Коли пристрій не використовується, на ньому може запуститися тест камери або дисплея, який зможе виявити несправності модулів на ранній стадії і повідомити […]

Тім Кук: «У iPad з’явиться дещо захоплююче»

На тлі успішного продажу решти техніки Apple планшети iPad в останньому фінансовому звіті виглядали досить блідо. Рік тому, в першому кварталі 2016 фінансового року Apple продала 16,1 млн своїх планшетів, а в Q1 2017 – всього 13,1 млн. Різниця склала 19%, і це дуже багато. Створюється враження, що Apple і сама не знає, що їй […]

Apple научился забывать телефонные номера своих пользователей

Компания Apple без особых анонсов представила новый сервис, позволяющий быстро отвязать номер мобильного телефона пользователя от встроенной службы сообщений iMessage. Задача нового инструмента заключается в упрощении перехода пользователей с операционной системы iOS на иные мобильные платформы. Первым на наличие нового инструмента обратил внимание рядовой участник форума под ником Reddit, пожелавший исправить вручную старую ошибку сервиса, […]