"1"

За чутками, новий iPhone отримає фронтальну 3D-камеру, здатну розпізнавати обличчя користувача для авторизації. Черговий патент Apple під назвою “Покращене розпізнавання осіб з використанням інформації про глибину”, зареєстрований в США, описує технологію комп’ютерного зору, використовувану в зв’язці зі спеціалізованими апаратними та програмними системами для розпізнавання об’єктів, в тому числі і облич. Дана технологія була розроблена ізраїльською компанією PrimeSense, придбаною компанією Apple в 2013 році.

"2"

У патенті йдеться, що алгоритми розпізнавання облич можуть бути визначені як програмне забезпечення, здатне сканувати цифрове зображення на наявність обличчя людини. Технологія може бути застосована до відео, так як особи можуть відображатися в різних місцях і на різній відстані від камери. Для економії ресурсів на розпізнаванні осіб і мінімізації помилкових виявлень Apple пропонує застосувати інформацію про глибину до існуючих алгоритмів розпізнавання осіб. Як варіант, описується масштабування розмірів вікна навколо обличчя відповідно до даних про глибину, отриманих на основі даних про стандартні розміри голови людини.

"3"

Для відстеження глибини використовується система інфрачервоного випромінювання, розроблена PrimeSense. Аналогічна технологія використовується в оригінальному датчику Kinect від Microsoft, який і був створений компанією PrimeSense. З точки зору пристрою, людське обличчя стає більшим або меншим в залежності від його розташування щодо лінзи об’єктива камери. Оскільки глибина кожного можливого місця розташування обличчя відома, то системі необхідно обробити тільки один тестовий зразок, що дозволяє істотно скоротити навантаження на процесор.

"4"

Відзначимо, що це далеко не перший патент Apple в області відстеження рухів або облич, але поки ніякого практичного застосування в продуктах компанії ми не бачили.

Нагадаємо, що нещодавно Apple придбала ізраїльську компанію RealFace, що також спеціалізується на розробці технологій розпізнавання облич.

Коментарі закрито.

Поділитися

Ще один великий інвестор позбувся всіх акцій Apple

Після оголошення фінансових результатів кварталу, що показали перше за 13 років зниження виручки Apple, великі власники акцій компанії стали позбуватися від цих цінних паперів. Першою ластівкою став найбільший інвестор Apple Карл Айкан, який, правда, пояснив рішення продати «яблучні» акції не провальними фінансовими результатами компанії, а її не надто райдужними перспективами на вкрай важливому і ємному […]

Безпілотникам Google ще рано на дороги

Головним плюсом появи на дорогах безпілотних автомобілів називають зниження числа ДТП за рахунок виключення людського фактора. Відомо, що в більшості аварій винні водії, а не їхні машини. Однак, як повідомляє Minority Report, якби безпілотники масово виїхали на дороги вже сьогодні, дорожньо-транспортних пригод стало б у багато разів більше. Каліфорнійський департамент транспортних засобів розкрив статистику випробування […]

Samsung представила своє бачення циліндричного комп’ютера

Компанія Samsung анонсувала свій новий комп’ютер в нестандартному циліндричному виконанні. І при погляді на нього неминуче виникає відчуття дежавю. Три роки тому, 10 червня 2013 року Apple представила оновлення свого топового комп’ютера Mac Pro. Крім чергового оновлення характеристик, купертінівці показали, яким може бути комп’ютер, крім стандартного незграбного виконання Tower, а також істотно зменшили його габарити, […]