"1"

За чутками, новий iPhone отримає фронтальну 3D-камеру, здатну розпізнавати обличчя користувача для авторизації. Черговий патент Apple під назвою “Покращене розпізнавання осіб з використанням інформації про глибину”, зареєстрований в США, описує технологію комп’ютерного зору, використовувану в зв’язці зі спеціалізованими апаратними та програмними системами для розпізнавання об’єктів, в тому числі і облич. Дана технологія була розроблена ізраїльською компанією PrimeSense, придбаною компанією Apple в 2013 році.

"2"

У патенті йдеться, що алгоритми розпізнавання облич можуть бути визначені як програмне забезпечення, здатне сканувати цифрове зображення на наявність обличчя людини. Технологія може бути застосована до відео, так як особи можуть відображатися в різних місцях і на різній відстані від камери. Для економії ресурсів на розпізнаванні осіб і мінімізації помилкових виявлень Apple пропонує застосувати інформацію про глибину до існуючих алгоритмів розпізнавання осіб. Як варіант, описується масштабування розмірів вікна навколо обличчя відповідно до даних про глибину, отриманих на основі даних про стандартні розміри голови людини.

"3"

Для відстеження глибини використовується система інфрачервоного випромінювання, розроблена PrimeSense. Аналогічна технологія використовується в оригінальному датчику Kinect від Microsoft, який і був створений компанією PrimeSense. З точки зору пристрою, людське обличчя стає більшим або меншим в залежності від його розташування щодо лінзи об’єктива камери. Оскільки глибина кожного можливого місця розташування обличчя відома, то системі необхідно обробити тільки один тестовий зразок, що дозволяє істотно скоротити навантаження на процесор.

"4"

Відзначимо, що це далеко не перший патент Apple в області відстеження рухів або облич, але поки ніякого практичного застосування в продуктах компанії ми не бачили.

Нагадаємо, що нещодавно Apple придбала ізраїльську компанію RealFace, що також спеціалізується на розробці технологій розпізнавання облич.

Коментарі закрито.

Поділитися

iOS 9.3.3 beta 4 проти iOS 9.3.2. Порівняння швидкості роботи

Позавчора Apple випустила четверту бета-версію iOS 9.3.3, і вже наступного дня, вчора, з’явилося порівняння її з актуальною iOS 9.3.2. Відеопорівняння з’явилося на YouTube-каналі iAppleBytes. У тесті взяли участь п’ять моделей «яблучних» смартфонів: iPhone 6s, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5 і iPhone 4s. Особливий інтерес представляє робота iOS 9.3.3 на iPhone 4s, адже, судячи з усього, […]

Apple вирішила розкрити секрети в області штучного інтелекту

Apple планує публікувати результати досліджень, пов’язаних з технологіями штучного інтелекту. Такий крок дозволить корпорації наймати кращих фахівців. Вчені, які займаються дослідженнями в галузі штучного інтелекту для Apple, зможуть публікувати результати своєї роботи. Про це на конференції NIPS в Барселоні заявив Русс Салахутдінов, директор Apple з досліджень в області ШІ і професор Університету Карнегі-Меллона в Пенсільванії. Складно […]

MacBook Air выжил после падения с 1000 футов, с максимальной скоростью полета 125 миль в час

Южно-африканский пилот, по-видимому, приняв название своего MacBook Air слишком буквально, сбросив его прямо в полете. MacBook, судя по записям приборов, упал с высоты около 1000 футов, но, что удивительно, пережил опыт. Правда, полностью невредимым из переделки ноутбук не вышел. Пилот сообщил, что корпус был согнут, стеклянный трекпад  – разрушен, а охлаждающие вентиляторы –  повреждены. При […]