"1"

«Лабораторія Касперського» попереджає про появу дуже небезпечної шкідливої ​​програми, що безповоротно видаляє всю інформацію на зараженому комп’ютері.

Шкідник отримав назву StoneDrill. Своєю поведінкою він нагадує відому п’ять років тому аналогічну програму Shamoon (також відому як Disttrack): в 2012-му вона паралізувала роботу 35 тисяч комп’ютерів в нафтогазовій компанії на Близькому Сході і поставила таким чином під удар істотну частку світової нафтопромисловості.

Новий шкідник-знищувач – StoneDrill – здатний шпигувати за своїми жертвами. Розробники цієї програми передбачили ряд складних інструментів, що дозволяють ховатися від захисних рішень. Зокрема, реалізовані дві антиемуляційні техніки, які не дозволяють детектувати StoneDrill з поведінки.

"2"

Дослідникам досі невідомо, як саме поширюється новий шкідник. Але аналіз показує, що після проникнення StoneDrill на комп’ютер він вбудовується в процес пам’яті того браузера, який використовується на пристрої найчастіше. Відразу ж після установки програма починає знищувати файли на накопичувачах.

Експерти «Лабораторії Касперського» також виявили чотири сервери управління, за допомогою яких зловмисники вели стеження на заражених пристроях. Шкідлива програма атакує комп’ютери на Близькому Сході і в Європі. Більш докладно про шкідник можна дізнатися тут.

Вас також може зацікавити інформація про те, що новий macOS-вимагач Patcher шифрує файли, але не може розшифрувати їх назад.

Коментарі закрито.

Поділитися

Foxconn запускає масштабне виробництво OLED-екранів

Придбання Sharp піде на користь iPhone. Про плани тайваньського виробника електроніки Foxconn придбати контрольний пакет акції компанії Sharp Corp. говорять вже не перший рік. Декілька днів тому глави компаній уклали угоду і до Foxconn відійшов контрольний пакет акцій на суму в $3,5 млрд. Четверта частина суми Foxconn Technology Group перерахувала відразу після підписання договору. Своє […]

Австралія створила перший в світі цифровий ринок сонячної енергії

В Австралії розпочала роботу перша децентралізована біржа з ​​торгівлі енергією deX. Власники сонячних панелей можуть продавати надлишки електрики в мережі і об’єднуватися з іншими користувачами для створення віртуальних електростанцій. Такий підхід обіцяє знизити вартість електроенергії в країні, яка вважається одним з лідерів в області сонячної енергетики. Згідно з доповіддю консалтингової компанії SunWiz, в 2016 році […]

Apple выпустила обновление OS X 10.8.5

      Наряду с GM-версией, которая является новой операционной системой OS X Mavericks, компания Apple предоставила обновление OS X 10.8.5. Владельцы, у которых компьютеры находятся под управлением Mountain Lion, могут скачать апдейт.       В чем же особенности такого обновления как OS X Mountain Lion 10.8.5? Если неправильно каким-то образом стали отображаться письма […]