"1"

«Лабораторія Касперського» попереджає про появу дуже небезпечної шкідливої ​​програми, що безповоротно видаляє всю інформацію на зараженому комп’ютері.

Шкідник отримав назву StoneDrill. Своєю поведінкою він нагадує відому п’ять років тому аналогічну програму Shamoon (також відому як Disttrack): в 2012-му вона паралізувала роботу 35 тисяч комп’ютерів в нафтогазовій компанії на Близькому Сході і поставила таким чином під удар істотну частку світової нафтопромисловості.

Новий шкідник-знищувач – StoneDrill – здатний шпигувати за своїми жертвами. Розробники цієї програми передбачили ряд складних інструментів, що дозволяють ховатися від захисних рішень. Зокрема, реалізовані дві антиемуляційні техніки, які не дозволяють детектувати StoneDrill з поведінки.

"2"

Дослідникам досі невідомо, як саме поширюється новий шкідник. Але аналіз показує, що після проникнення StoneDrill на комп’ютер він вбудовується в процес пам’яті того браузера, який використовується на пристрої найчастіше. Відразу ж після установки програма починає знищувати файли на накопичувачах.

Експерти «Лабораторії Касперського» також виявили чотири сервери управління, за допомогою яких зловмисники вели стеження на заражених пристроях. Шкідлива програма атакує комп’ютери на Близькому Сході і в Європі. Більш докладно про шкідник можна дізнатися тут.

Вас також може зацікавити інформація про те, що новий macOS-вимагач Patcher шифрує файли, але не може розшифрувати їх назад.

Коментарі закрито.

Поділитися

Мартовские новинки от Тима Кука. Опус 3. Apple Watch. Часть 2.

Время автономной работы Apple Watch Конечно же, Apple Watch не смогут проработать неделю без подзарядки. По уверениям производителя, в режиме нормальной работы (т.е. со вмеси включенными функциями) заряда аккумулятора хватит на 18 часов. При отключении дополнительных функций и использовании в режиме подзарядки не – в течении 48 часов, а в режиме строжайшей экономии – до […]

Випуск 13-дюймового New MacBook в Q3 2016 ознаменує кінець MacBook Air

Популярний і досить розумний аналітик з KGI Мінг-Чі Куо видав нову порцію прогнозів про майбутні продукти Apple. Він вважає, що в третьому кварталі 2016 компанія випустить 13-дюймовий MacBook. Новинка може стати альтернативою для 13-дюймового MacBook Pro або ж заміною для MacBook Air аналогічної діагоналі. На думку Куо, така стратегія незвичайна для Apple, адже фірма вже виробляє […]

Компанія Tesla стала коштувати дорожче, ніж Ford

Ринкова вартість Tesla склала $ 45,47 млрд і вперше перевершила капіталізацію автомобільного гіганта Ford. За останні два роки вартість найбільшої американської автомобільної компанії впала майже на третину, тоді як фінансове становище Tesla стало поліпшуватися, повідомляє Electrek. За даними Google Finance, ринкова оцінка Ford склала $ 45,35 млрд, а капіталізація Tesla на $ 0,12 млрд більше. […]