"1"

«Лабораторія Касперського» попереджає про появу дуже небезпечної шкідливої ​​програми, що безповоротно видаляє всю інформацію на зараженому комп’ютері.

Шкідник отримав назву StoneDrill. Своєю поведінкою він нагадує відому п’ять років тому аналогічну програму Shamoon (також відому як Disttrack): в 2012-му вона паралізувала роботу 35 тисяч комп’ютерів в нафтогазовій компанії на Близькому Сході і поставила таким чином під удар істотну частку світової нафтопромисловості.

Новий шкідник-знищувач – StoneDrill – здатний шпигувати за своїми жертвами. Розробники цієї програми передбачили ряд складних інструментів, що дозволяють ховатися від захисних рішень. Зокрема, реалізовані дві антиемуляційні техніки, які не дозволяють детектувати StoneDrill з поведінки.

"2"

Дослідникам досі невідомо, як саме поширюється новий шкідник. Але аналіз показує, що після проникнення StoneDrill на комп’ютер він вбудовується в процес пам’яті того браузера, який використовується на пристрої найчастіше. Відразу ж після установки програма починає знищувати файли на накопичувачах.

Експерти «Лабораторії Касперського» також виявили чотири сервери управління, за допомогою яких зловмисники вели стеження на заражених пристроях. Шкідлива програма атакує комп’ютери на Близькому Сході і в Європі. Більш докладно про шкідник можна дізнатися тут.

Вас також може зацікавити інформація про те, що новий macOS-вимагач Patcher шифрує файли, але не може розшифрувати їх назад.

Коментарі закрито.

Поділитися

При установці iOS 10 beta 1 користувачі зіткнулися з проблемами

Бета-версії iOS часом приховують в собі неприємні сюрпризи. Один з них виявився при установці першої бета-версії iOS 10. Користувачі, які встановили «десятку» і спробували відновити свої дані з резервної копії, отримали «помилку 14», в результаті якої відновлення виявилося неможливим. З одного боку, для тестування можна користуватися «чистою» iOS 10, з іншого – без відновлення своїх […]

Телефон вартістю в $ 145 впізнає господаря за відбитками

Друга за величиною китайська компанія з виробництва телекомунікаційного устаткування і мобільних пристроїв нещодавно поповнила асортимент смарт-девайсів, що випускаються ними, своєю новою моделлю В800, яку можна придбати за 145 доларів. Новинка виділяється в своїй ціновій ниші тим, що обладнана сканером відбитків пальців, який присутній аж ніяк не у всіх мобільних телефонах. Апарат має однокристальну платформу MediaTek […]

Послуга збереження номера при зміні оператора стане доступною вже в квітні

З 6 квітня українці зможуть змінювати операторів, зберігаючи при цьому свій номер. Столичний апеляційний суд підтвердив рішення господарського суду міста Києва, який визнав договір між УДЦР та компанією «Ес Ай Центр» на впровадження послуг перенесення номерів при зміні оператора в Україні повністю законним. Про це повідомляє прес-служба компанії-підрядника. У повідомленні вказується, що апеляційний суд розглядав скаргу […]