"1"

Напівпровідники товщиною всього в один атом – більше не наукова фантастика, а реальність, хоча і не втілена ще в конкретних девайсах. Фізиком з Байройтського університету (Німеччина) доктором Акселем Ендерсом у співпраці з вченими з Польщі та США була розроблена заміна графену – двовимірний матеріал, здатний вивести електроніку на новий рівень. Завдяки своїм напівпровідникових якостям, цей матеріал може виявитися більш придатним для використання в електроніці, ніж графен.

Слід згадати, що графен був розроблений в 2004 році і вважається важливим кроком, зробленим наукою. Новий матеріал, крім вуглецю, містить також бор і азот. Його хімічна назва – «Гексагональний бор-вуглець-азот». Результати цього важливого для високих технологій дослідження були опубліковані науковим виданням ACS Nano.

Професор Ендерс вважає, що результати проведеного ним спільно з іншими вченими дослідження можуть стати відправною точкою для нового покоління електронних транзисторів, мікросхем і сенсорів, які стануть набагато меншими і більш гнучкими, ніж ті елементи, які використовуються в електроніці на сьогоднішній день. Також ймовірно, що буде досягнуто і значне зниження енергоспоживання.

Професор Ендерс зазначає, що нині домінує в електронній промисловості CMOS-технологія, що характеризується явними обмеженнями, які перешкоджають її подальшій мініатюризації. При цьому дослідник зазначає, що h-BCN є більш відповідним для подолання цих обмежень матеріалом, ніж графен.

Слід згадати, що графен – двовимірна «решітка», цілком складена з атомів графену. Її товщина – всього один атом. Колись вчені почали більш вдумливо вивчати ці структури, їх чудові властивості викликали ентузіазм в усьому світі. Адже графен міцніший за сталь в 100-300 разів. При цьому він є відмінним провідником тепла і електрики. Електрони можуть безперешкодно проходити крізь нього при будь-якій застосованій напрузі, оскільки не передбачено якихось певних положень «включено» і «вимкнено».

З цієї причини, зазначає професор Ендерс, графен не в достатній мірі підходить для більшості електронних пристроїв. Адже від напівпровідників вимагається, щоб вони забезпечували перемикання між положеннями «включено» і «вимкнено». Так у вченого з’явилася ідея замінити в графені деякі атоми вуглецю бором і азотом. Результатом цього проекту стала двовимірна «решітка», що володіє властивостями напівпровідника. У втіленні цієї ідеї йому допомагала команда вчених з Університету Небраски-Лінкольна. Дослідження здійснювалося в партнерстві з вченими з Краківського університету, Університету штату Нью-Йорк, Бостонського коледжу і Університету Тафтса.

Нагадаємо, що графен став основою матеріалу, в 10 разів міцнішого і в 20 легшого за сталь.

Коментарі закрито.

Поділитися

Павло Дуров спростував інформацію про уразливість в Telegram, що дозволяє «вбити» чужий iPhone

Засновник Telegram Павло Дуров спростував наявність уразливості в месенджері Telegram, що дозволяє дистанційно «вбити» будь-який смартфон. У коментарях ресурсу Vc Дуров заявив, що інформація про проломи безпеки в додатку не відповідає дійсності. Минулого тижня повідомлялося, що в Telegram є вразливість, за допомогою якої зловмисник може відправити на пристрій жертви повідомлення довільної довжини і «підвісити» його […]

Спамера засудили до 30 місяців ув’язнення за 27 млн ​​повідомлень в Facebook

Хакера, який відправив користувачам Facebook більше 27 мільйонів спам-повідомлень, засудили до 30 місяців позбавлення волі, а також до виплати більш, ніж $310 тисяч у вигляді штрафу. Сенфорд Уоллес (Sanford Wallace), який привласнив собі псевдонім «Король спаму» (Spam King), з листопада 2008 року по березень 2009 року зламав більше 500 тисяч акаунтів в Facebook, після чого відправляв […]

Uber запустив в Києві тариф SELECT з автомобілями комфорт-класу

Майже через три місяці після запуску каршерінговиго сервісу Uber розширив список підтримуваних тарифів – тепер кияни можуть вибрати SELECT. Його умови передбачають наявність автомобілів комфорт-класу, а також водіїв з високими рейтингами. Крім того, збільшено і тарифи за всіма статтями: плата за подачу, хвилини і кілометри в дорозі. Щоб простимулювати інтерес до нового додатку Uber пропонує […]