"1"

Напівпровідники товщиною всього в один атом – більше не наукова фантастика, а реальність, хоча і не втілена ще в конкретних девайсах. Фізиком з Байройтського університету (Німеччина) доктором Акселем Ендерсом у співпраці з вченими з Польщі та США була розроблена заміна графену – двовимірний матеріал, здатний вивести електроніку на новий рівень. Завдяки своїм напівпровідникових якостям, цей матеріал може виявитися більш придатним для використання в електроніці, ніж графен.

Слід згадати, що графен був розроблений в 2004 році і вважається важливим кроком, зробленим наукою. Новий матеріал, крім вуглецю, містить також бор і азот. Його хімічна назва – «Гексагональний бор-вуглець-азот». Результати цього важливого для високих технологій дослідження були опубліковані науковим виданням ACS Nano.

Професор Ендерс вважає, що результати проведеного ним спільно з іншими вченими дослідження можуть стати відправною точкою для нового покоління електронних транзисторів, мікросхем і сенсорів, які стануть набагато меншими і більш гнучкими, ніж ті елементи, які використовуються в електроніці на сьогоднішній день. Також ймовірно, що буде досягнуто і значне зниження енергоспоживання.

Професор Ендерс зазначає, що нині домінує в електронній промисловості CMOS-технологія, що характеризується явними обмеженнями, які перешкоджають її подальшій мініатюризації. При цьому дослідник зазначає, що h-BCN є більш відповідним для подолання цих обмежень матеріалом, ніж графен.

Слід згадати, що графен – двовимірна «решітка», цілком складена з атомів графену. Її товщина – всього один атом. Колись вчені почали більш вдумливо вивчати ці структури, їх чудові властивості викликали ентузіазм в усьому світі. Адже графен міцніший за сталь в 100-300 разів. При цьому він є відмінним провідником тепла і електрики. Електрони можуть безперешкодно проходити крізь нього при будь-якій застосованій напрузі, оскільки не передбачено якихось певних положень «включено» і «вимкнено».

З цієї причини, зазначає професор Ендерс, графен не в достатній мірі підходить для більшості електронних пристроїв. Адже від напівпровідників вимагається, щоб вони забезпечували перемикання між положеннями «включено» і «вимкнено». Так у вченого з’явилася ідея замінити в графені деякі атоми вуглецю бором і азотом. Результатом цього проекту стала двовимірна «решітка», що володіє властивостями напівпровідника. У втіленні цієї ідеї йому допомагала команда вчених з Університету Небраски-Лінкольна. Дослідження здійснювалося в партнерстві з вченими з Краківського університету, Університету штату Нью-Йорк, Бостонського коледжу і Університету Тафтса.

Нагадаємо, що графен став основою матеріалу, в 10 разів міцнішого і в 20 легшого за сталь.

Коментарі закрито.

Поділитися

Як зросло споживання 3G в українських операторів

Чим більша мережа, тим більше 3G використовують абоненти. Так, як всі оператори відзвітували про успіхи першого кварталу, ми вирішили порівняти зростання трафіку в мережах Великої Трійки. Масштабніша всього різниця у lifecell. У порівнянні з першим кварталом 2015 року споживання трафіку зросло на 128%. Завдяки 3G кількість використаного трафіку збільшилася з 2776 Тб до 6329 Тб. І […]

Цукерберг займається штучним інтелектом

Главу Facebook надихнув Джарвіс з «Залізної людини». Засновник Фасебоок Марк Цукерберг любить ставити перед собою супермету – вивчення китайської, благодійність в гігантських розмірах або рішення задачі глобального доступу в Інтернет. Головна мета Цукерберга на 2016 рік – створення штучного інтелекту в допомогу людині, написав він на своїй сторінці в Facebook. Комп’ютерна система на основі ШІ повинна […]

Наступник iPhone SE вийде на початку наступного року

За даними азіатських джерел, Apple готує заміну популярному 4-дюймовому смартфону iPhone SE. Наступник з’явиться на початку наступного року. Про iPhone SE свого часу ходило безліч чуток: в більшості своїй вони зводилися до того, що смартфон отримає дизайн в стилі iPhone 6/6s та ім’я «iPhone 6 mini». Ні одне, ні інше пророцтво не справдилося. iPhone SE успадкував дизайн […]