"1"

Напівпровідники товщиною всього в один атом – більше не наукова фантастика, а реальність, хоча і не втілена ще в конкретних девайсах. Фізиком з Байройтського університету (Німеччина) доктором Акселем Ендерсом у співпраці з вченими з Польщі та США була розроблена заміна графену – двовимірний матеріал, здатний вивести електроніку на новий рівень. Завдяки своїм напівпровідникових якостям, цей матеріал може виявитися більш придатним для використання в електроніці, ніж графен.

Слід згадати, що графен був розроблений в 2004 році і вважається важливим кроком, зробленим наукою. Новий матеріал, крім вуглецю, містить також бор і азот. Його хімічна назва – «Гексагональний бор-вуглець-азот». Результати цього важливого для високих технологій дослідження були опубліковані науковим виданням ACS Nano.

Професор Ендерс вважає, що результати проведеного ним спільно з іншими вченими дослідження можуть стати відправною точкою для нового покоління електронних транзисторів, мікросхем і сенсорів, які стануть набагато меншими і більш гнучкими, ніж ті елементи, які використовуються в електроніці на сьогоднішній день. Також ймовірно, що буде досягнуто і значне зниження енергоспоживання.

Професор Ендерс зазначає, що нині домінує в електронній промисловості CMOS-технологія, що характеризується явними обмеженнями, які перешкоджають її подальшій мініатюризації. При цьому дослідник зазначає, що h-BCN є більш відповідним для подолання цих обмежень матеріалом, ніж графен.

Слід згадати, що графен – двовимірна «решітка», цілком складена з атомів графену. Її товщина – всього один атом. Колись вчені почали більш вдумливо вивчати ці структури, їх чудові властивості викликали ентузіазм в усьому світі. Адже графен міцніший за сталь в 100-300 разів. При цьому він є відмінним провідником тепла і електрики. Електрони можуть безперешкодно проходити крізь нього при будь-якій застосованій напрузі, оскільки не передбачено якихось певних положень «включено» і «вимкнено».

З цієї причини, зазначає професор Ендерс, графен не в достатній мірі підходить для більшості електронних пристроїв. Адже від напівпровідників вимагається, щоб вони забезпечували перемикання між положеннями «включено» і «вимкнено». Так у вченого з’явилася ідея замінити в графені деякі атоми вуглецю бором і азотом. Результатом цього проекту стала двовимірна «решітка», що володіє властивостями напівпровідника. У втіленні цієї ідеї йому допомагала команда вчених з Університету Небраски-Лінкольна. Дослідження здійснювалося в партнерстві з вченими з Краківського університету, Університету штату Нью-Йорк, Бостонського коледжу і Університету Тафтса.

Нагадаємо, що графен став основою матеріалу, в 10 разів міцнішого і в 20 легшого за сталь.

Коментарі закрито.

Поділитися

Samsung представив смартфон, зібраний із запчастин відкликаного Galaxy Note 7

Samsung офіційно представив смартфон Galaxy Note Fan Edition – реінкарнацію відкликаного з ринку Galaxy Note 7. Новинка отримала ряд змін у порівнянні з оригінальною моделлю. Ключова зміна – інший акумулятор, який пройшов 8-ступінчасту перевірку безпеки. Ємність джерела живлення була зменшена до 3200 мА·год, що, за словами виробника, забезпечить пристрою відсутність проблем попередньої модифікації. Друга відмінність […]

Що ви чекаєте від Apple Watch 2?

Apple представила свій перший розумний годинник більше року тому, і було б дивно очікувати появу другого покоління Apple Watch восени 2015 року. Проте від циклів оновлення нікуди не дітися, і незабаром компанія, напевно, порадує нас новим гаджетом. Буде це найближчої весни чи все ж у вересні – поки незрозуміло. Але що ми самі чекаємо від нових Apple Watch ? Наприклад, […]

Apple почала закрите тестування iOS 10

  Як повідомили журналісти відомого видання 9to5mac, Apple зараз тестує нове покоління мобільної та настільної операційних систем для своїх пристроїв. Таку інформацію журналістам вдалося знайти в лог-файлах, в яких міститься інформація про операційні системи, з яких користувачі заходять на сайт з різних частин світу.  Виходячи з вищенаведеної інформації, журналісти зробили висновок про те, що в […]