"1"

Прес-служба Техаського університету в Остіні повідомила про розробку нової технології, яка обіцяє прорив в області акумуляторів. Команда дослідників, очолювана Джоном Гуденафом, розробила перші повністю твердотільні елементи живлення. Технологія обіцяє появу більш безпечних недорогих акумуляторів, що швидше заряджатимуться, зі збільшеним терміном служби.

Відзначимо, що 94-річний професор Джон Гуденаф відомий як творець сучасних лілій-іонних акумуляторів. Він запропонував використовувати кобальтит літію (LiₓCoO₂) в якості катода в літій-іонному акумуляторі.

Нова технологія може використовуватися в перезарядних батареях для мобільних пристроїв, електрокарів і стаціонарних накопичувачів енергії. Як продемонстрували дослідники, нові елементи живлення в три рази більше енергоємні в порівнянні з сучасними літій-іонними батареями.

У сучасних акумуляторах використовується рідкий електроліт, що загрожує короткими замиканнями і займанням. У нових акумуляторах використовується твердий скляний електроліт, що виключає загоряння навіть при швидкій зарядці. Крім того, твердий електроліт дозволяє використовувати для анодів лужні метали, такі як літій, калій або натрій, що неможливо в сучасних акумуляторах. А вони, в свою чергу, підвищують енергоємність катодів і забезпечують більш довгий термін служби. В експерименті такі елементи витримали понад 1200 циклів перезарядки.

Ще одна перевага нової технології – можливість працювати при температурі нижче – 60 градусів Цельсія, тоді як сучасні акумулятори в електрокарах витримують стабільну роботу до -20 градусів.

Вам також цікаво буде дізнатися про те, що вода може збільшити термін служби акумуляторів.

Коментарі закрито.

Поділитися

В Україні смартфон APPLE iPhone 7 тепер офіційно можна купити в магазині MOYO

В Україні офіційно отримали дозвіл на реалізацію смартфони iPhone 7 і iPhone 7 Plus. Національна зв’язкова комісія внесла моделі цих телефонів до реєстру. Це призвело до того, що смартфон останньої моделі компанії Apple відтепер може офіційно продаватися на території України, яка потрапила під третю хвилю продажів, яка стартувала з жовтня 2016. Ціна за яку можна […]

Телепортація існує: Microsoft представила технологію, яка працює

Microsoft запропонувала користувачам голографічне спілкування, яке завдяки користувачам соцмереж вже охрестили «телепортивним». Поспілкуватися з 3D моделлю свого співрозмовника пропонується за допомогою ще однієї новинки від Microsoft, презентованої в минулому році, – окулярів змішаної реальності Microsoft HoloLens. Організувавши спеціальний відеодзвінок, користувач пристрою зможе бачити свого співрозмовника «вживу» і навіть взаємодіяти з ним, правда, поки без тактильного […]

В Індії завершилося будівництво найбільшої в світі сонячної електростанції

Індія завершила будівництво найбільшої в світі сонячної електростанції Камуті. Об’єкт використовує 2,5 мільйона сонячних панелей, встановлених на площі 10,36 квадратних кілометри, і розташований в Таміл-Наду. Будівництво зайняло всього 8 місяців. Потужність нової фабрики з виробництва електроенергії становить 648 мегават. Її вистачить для живлення понад 150 000 житлових будинків. Будівництво найбільшої сонячної електростанції являється для Індії важливим […]