"1"

Прес-служба Техаського університету в Остіні повідомила про розробку нової технології, яка обіцяє прорив в області акумуляторів. Команда дослідників, очолювана Джоном Гуденафом, розробила перші повністю твердотільні елементи живлення. Технологія обіцяє появу більш безпечних недорогих акумуляторів, що швидше заряджатимуться, зі збільшеним терміном служби.

Відзначимо, що 94-річний професор Джон Гуденаф відомий як творець сучасних лілій-іонних акумуляторів. Він запропонував використовувати кобальтит літію (LiₓCoO₂) в якості катода в літій-іонному акумуляторі.

Нова технологія може використовуватися в перезарядних батареях для мобільних пристроїв, електрокарів і стаціонарних накопичувачів енергії. Як продемонстрували дослідники, нові елементи живлення в три рази більше енергоємні в порівнянні з сучасними літій-іонними батареями.

У сучасних акумуляторах використовується рідкий електроліт, що загрожує короткими замиканнями і займанням. У нових акумуляторах використовується твердий скляний електроліт, що виключає загоряння навіть при швидкій зарядці. Крім того, твердий електроліт дозволяє використовувати для анодів лужні метали, такі як літій, калій або натрій, що неможливо в сучасних акумуляторах. А вони, в свою чергу, підвищують енергоємність катодів і забезпечують більш довгий термін служби. В експерименті такі елементи витримали понад 1200 циклів перезарядки.

Ще одна перевага нової технології – можливість працювати при температурі нижче – 60 градусів Цельсія, тоді як сучасні акумулятори в електрокарах витримують стабільну роботу до -20 градусів.

Вам також цікаво буде дізнатися про те, що вода може збільшити термін служби акумуляторів.

Коментарі закрито.

Поділитися

IBM планує побудувати перший комерційний квантовий комп’ютер

Створення квантових комп’ютерів, принцип роботи яких побудований на явищі квантової суперпозиції і квантової заплутаності для передачі і обробки даних, є одним з першорядних завдань вчених по всьому світу. З початку 2000-х років компанії і дослідницькі організації вивчають цей напрям, але до сих пір квантові комп’ютери залишаються спеціалізованим апаратним забезпеченням. Однак тепер компанія IBM оголосила про […]

Siri на OS X вже скоро

З'явилося перше зображення іконки Siri в новій версії OS X. Судячи з усього, ми все-таки отримаємо в найближчій версії OS X 10.12 повноцінний голосовий помічник Siri (англ. Speech Interpretation and Recognition Interface), знайомий нам по пристроях на iOS. Вчора з'явилися перші зображення майбутньої «фішки» в найближчому оновленні комп'ютерної операційної системи Apple. За чутками, Siri отримає окремий пункт меню […]

Apple в феврале

   В каждой серьезной IT-компании принято ежемесячно подводить итоги своей работы. В это же время на основании такой информации, разбавленной со слухами и сведениями из источников, близких к официальным, в Сети обычно появляется огромное количество сплетен о каждом из известных производителей. Мы попытаемся сейчас уйти от этой тенденции и дать нашим читателям обзор исключительно правдивой […]