"1"

Прес-служба Техаського університету в Остіні повідомила про розробку нової технології, яка обіцяє прорив в області акумуляторів. Команда дослідників, очолювана Джоном Гуденафом, розробила перші повністю твердотільні елементи живлення. Технологія обіцяє появу більш безпечних недорогих акумуляторів, що швидше заряджатимуться, зі збільшеним терміном служби.

Відзначимо, що 94-річний професор Джон Гуденаф відомий як творець сучасних лілій-іонних акумуляторів. Він запропонував використовувати кобальтит літію (LiₓCoO₂) в якості катода в літій-іонному акумуляторі.

Нова технологія може використовуватися в перезарядних батареях для мобільних пристроїв, електрокарів і стаціонарних накопичувачів енергії. Як продемонстрували дослідники, нові елементи живлення в три рази більше енергоємні в порівнянні з сучасними літій-іонними батареями.

У сучасних акумуляторах використовується рідкий електроліт, що загрожує короткими замиканнями і займанням. У нових акумуляторах використовується твердий скляний електроліт, що виключає загоряння навіть при швидкій зарядці. Крім того, твердий електроліт дозволяє використовувати для анодів лужні метали, такі як літій, калій або натрій, що неможливо в сучасних акумуляторах. А вони, в свою чергу, підвищують енергоємність катодів і забезпечують більш довгий термін служби. В експерименті такі елементи витримали понад 1200 циклів перезарядки.

Ще одна перевага нової технології – можливість працювати при температурі нижче – 60 градусів Цельсія, тоді як сучасні акумулятори в електрокарах витримують стабільну роботу до -20 градусів.

Вам також цікаво буде дізнатися про те, що вода може збільшити термін служби акумуляторів.

Коментарі закрито.

Поділитися

Selfie – селфі-додаток для iPhone від Microsoft

Програма Microsoft Selfie робить рівно те, що й повинен робити додаток такого роду – допомагає зняти і обробити автопортрети. Можливості для ретушування знімків – стандартні. Можна відкоригувати тон шкіри обличчя, прибравши з нього сліди старіння або нездорового способу життя (зморшки, опухлости, мішки під очима і т.п.), і прибрати «шуми», що виникають із-за слабкого або недостатнього […]

Саме так і має виглядати наступна версія OS X10

Відкинувши ідею скевоморфізм в інтерфейсі власних пристроїв, дизайнери Apple все ще намагаються зробити з нинішньої OS X (так само як з iOS) щось досконале і виняткове за своєю суттю. На допомогу Джоні Айву приходять десятки ентузіастів, що пропонують власне бачення операційних систем. Деякі з них виглядають досить цікаво, але концепт OS X від Соломона Орельєна […]

Сенат США відмовиться від смартфонів BlackBerry

Одним з найбільш лояльних клієнтів BlackBerry завжди був уряд США. Але ситуація, схоже, змінюється – принаймні, в Сенаті США. Конгрес США вирішив відмовитися від використання смартфонів BlackBerry членами Сенату США після 10 років плідної співпраці з канадською компанією. Згідно зі службовою запискою, розісланою електронною поштою і потрапившої до репортера Джима Свіфта, Сенат США не буде купувати в […]