"1"

Прес-служба Техаського університету в Остіні повідомила про розробку нової технології, яка обіцяє прорив в області акумуляторів. Команда дослідників, очолювана Джоном Гуденафом, розробила перші повністю твердотільні елементи живлення. Технологія обіцяє появу більш безпечних недорогих акумуляторів, що швидше заряджатимуться, зі збільшеним терміном служби.

Відзначимо, що 94-річний професор Джон Гуденаф відомий як творець сучасних лілій-іонних акумуляторів. Він запропонував використовувати кобальтит літію (LiₓCoO₂) в якості катода в літій-іонному акумуляторі.

Нова технологія може використовуватися в перезарядних батареях для мобільних пристроїв, електрокарів і стаціонарних накопичувачів енергії. Як продемонстрували дослідники, нові елементи живлення в три рази більше енергоємні в порівнянні з сучасними літій-іонними батареями.

У сучасних акумуляторах використовується рідкий електроліт, що загрожує короткими замиканнями і займанням. У нових акумуляторах використовується твердий скляний електроліт, що виключає загоряння навіть при швидкій зарядці. Крім того, твердий електроліт дозволяє використовувати для анодів лужні метали, такі як літій, калій або натрій, що неможливо в сучасних акумуляторах. А вони, в свою чергу, підвищують енергоємність катодів і забезпечують більш довгий термін служби. В експерименті такі елементи витримали понад 1200 циклів перезарядки.

Ще одна перевага нової технології – можливість працювати при температурі нижче – 60 градусів Цельсія, тоді як сучасні акумулятори в електрокарах витримують стабільну роботу до -20 градусів.

Вам також цікаво буде дізнатися про те, що вода може збільшити термін служби акумуляторів.

Коментарі закрито.

Поділитися

Вчені навчили переносну електроніку обмінюватися витратою електроживлення

У Массачусетському університеті розроблено прототип технології, що дозволяє розподіляти заряд акумулятора між мобільними пристроями з різною енергоємністю. Технологію назвали Bradio. Як виявилося, вона заснована на специфікаціях Bluetooth. Bradio забезпечує передачу даних через Bluetooth, коли у пристрої достатній заряд, і перемикається на RFID при його дефіциті. Радіочастотні компоненти Bradio розраховані на перемикання режимів при рівні споживання електроенергії, […]

Австралія створила перший в світі цифровий ринок сонячної енергії

В Австралії розпочала роботу перша децентралізована біржа з ​​торгівлі енергією deX. Власники сонячних панелей можуть продавати надлишки електрики в мережі і об’єднуватися з іншими користувачами для створення віртуальних електростанцій. Такий підхід обіцяє знизити вартість електроенергії в країні, яка вважається одним з лідерів в області сонячної енергетики. Згідно з доповіддю консалтингової компанії SunWiz, в 2016 році […]

Що, якби ФБР хотіла зламати смартфон на Android?

Злом iPhone став великою проблемою не тільки для ФБР, але й для компанії Apple. Ми знаємо, що інформація, що зберігається в iPhone, дуже добре захищена. Смартфони на Android захопили ринок, вони значно популярніші. Напевно за весь час існування мобільної ОС від Google спецслужбам доводилося зламувати і їх, проте не було чутно про які-небудь скандали. Бути […]