"1"

Для того щоб навчитися грати в настільний теніс і поліпшити швидкість реакції, гравці цього чудового виду спорту для тренування поодинці використовують простий і дієвий трюк: складають половину столу під кутом в 90 градусів до протилежної і відпрацьовують удар. На початкових етапах можна присунути стіл до стіни і «грати в теніс зі стіною». Але навіщо це робити в 21 столітті, коли можна взяти пару уроків у першого робота-тренера FORPHEUS. Ну, а щоб сумнівів у кваліфікації машини у вас не залишилося, додамо, що FORPHEUS був удостоєний за це почесне місце в Книзі рекордів Гіннесса.

Жарти жартами, але функціональність робота дійсно вражає! Орієнтуватися в рамках ігрового поля роботові-тренеру допомагають датчики руху і камери, що знімають зі швидкістю 80 кадрів за секунду. За допомогою всіх допоміжних пристроїв робот відстежує переміщення тенісного м’ячика, рух і положення тіла опонента, а також має здатність розраховувати і передбачати дії людини. Крім того, робот може підсвітити ділянку поля, куди прилетить м’яч після удару, допомагаючи таким чином відпрацювати різні удари і їх комбінації. Програма градації дій гравця на основі штучного інтелекту здатна оцінити рівень підготовки людини і вибудувати відповідно до цього програму тренувань.

Творці робота з компанії Omron, однак, спроектували FORPHEUS не тільки для роботи в якості тренера з настільного тенісу, а й як свого роду «обкатку» нових технологій.

«Використані нами технології повинні нормалізувати взаємини роботів з людиною. В даний час люди навчають роботів, як треба поводитися в тій чи іншій ситуації. Але років через 20 роботи, можливо, вже будуть здатні навчати інших роботів, створених людьми або іншими роботами».

Ну, і на завершення хотілося б розповісти про те, за що ж робот-тренер удостоївся місця в Книзі рекордів Гіннеса. Офіційне формулювання звучить так: «за унікальні технологічні інтелектуальні та освітні можливості». Для більш детального ознайомлення пропонуємо вам подивитися офіційне відео, розташоване нижче.

Вам також цікаво буде дізнатися про представленого на днях стрибучого робота на колесах.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple запустил тестирование сверхскоростного обмена файлами

Даже наиболее популярные облачные сервисы для обмена пользовательскими файлами огорчают невысокой скоростью передачи данных при скачивании. Apple нашли решение для этой проблемы и предложили к работе пока в тестовом режиме новое приложение под Mac, названное Infinit – по замыслу разработчиков оно предназначается для организации сверхскоростного обмена файлами между пользователями этой операционной системы.   Сравнение параметров […]

У ноутбуках MacBook може з’явитися вбудований модуль стільникового зв’язку

Черговий патент Apple натякає на те, що «яблучні» ноутбуки можуть бути оснащені модулем LTE. Патент описує «пристрій з подвійною антеною» – мається на увазі підтримка Wi-Fi і стільникових мереж. При цьому антена вбудована в корпус пристрою. Опис патенту проілюстровано схемою, на якій зображений ноутбук.   З одного боку, поява в ноутбуці стільникового модулю дійсно може виявитися […]

Стів Возняк стане одним зі спікерів на Xamarin Evolve 2016

Стало відомо, що на Xamarin Evolve 2016, найбільшої в світі конференції по кроссплатформенной мобільного розробці, одним зі спікерів стане Стів Возняк. Він приєднається до інших спікерів, в числі яких Грант Імахара, Джош Кларк, Чарльз Петцольд та Джулі Аск. “Я бачу велику схожість між сходженням персональних комп’ютерів і тим, що відбувається на початку мобільного ери”, – говорить […]