"1"

Для того щоб навчитися грати в настільний теніс і поліпшити швидкість реакції, гравці цього чудового виду спорту для тренування поодинці використовують простий і дієвий трюк: складають половину столу під кутом в 90 градусів до протилежної і відпрацьовують удар. На початкових етапах можна присунути стіл до стіни і «грати в теніс зі стіною». Але навіщо це робити в 21 столітті, коли можна взяти пару уроків у першого робота-тренера FORPHEUS. Ну, а щоб сумнівів у кваліфікації машини у вас не залишилося, додамо, що FORPHEUS був удостоєний за це почесне місце в Книзі рекордів Гіннесса.

Жарти жартами, але функціональність робота дійсно вражає! Орієнтуватися в рамках ігрового поля роботові-тренеру допомагають датчики руху і камери, що знімають зі швидкістю 80 кадрів за секунду. За допомогою всіх допоміжних пристроїв робот відстежує переміщення тенісного м’ячика, рух і положення тіла опонента, а також має здатність розраховувати і передбачати дії людини. Крім того, робот може підсвітити ділянку поля, куди прилетить м’яч після удару, допомагаючи таким чином відпрацювати різні удари і їх комбінації. Програма градації дій гравця на основі штучного інтелекту здатна оцінити рівень підготовки людини і вибудувати відповідно до цього програму тренувань.

Творці робота з компанії Omron, однак, спроектували FORPHEUS не тільки для роботи в якості тренера з настільного тенісу, а й як свого роду «обкатку» нових технологій.

«Використані нами технології повинні нормалізувати взаємини роботів з людиною. В даний час люди навчають роботів, як треба поводитися в тій чи іншій ситуації. Але років через 20 роботи, можливо, вже будуть здатні навчати інших роботів, створених людьми або іншими роботами».

Ну, і на завершення хотілося б розповісти про те, за що ж робот-тренер удостоївся місця в Книзі рекордів Гіннеса. Офіційне формулювання звучить так: «за унікальні технологічні інтелектуальні та освітні можливості». Для більш детального ознайомлення пропонуємо вам подивитися офіційне відео, розташоване нижче.

Вам також цікаво буде дізнатися про представленого на днях стрибучого робота на колесах.

Коментарі закриті.

Поділитися

Apple найняла хакерів, які створили вірус для Mac

Ще в листопаді 2015 року Apple без зайвого шуму придбала консалтингову фірму в сфері комп’ютерної безпеки LegbaCore. Про це стало відомо сьогодні зі стенограми виступу на конференції 32C3 експерта із захисту цифрової інформації Треммел Хадсона. Співзасновники фірми Ксенія Ковах і Корі Калленберг з листопада працюють в режимі повної зайнятості в штаті інженерів Apple з безпеки. […]

Google Pixel довелося переробити через апаратні проблеми

Проблемні камери і мікрофони змусили Google оголосити про випуск другої ревізії Google Pixel. Компанія Google почала постачання другої ревізії смартфонів Google Pixel, які спочатку могли мати браковані камери, погані мікрофони і ряд інших апаратних проблем. За інформацією 9to5, зараз в магазинах з’явилася ревізія Б (Rev. B), яка повинна бути позбавлена ​​від зазначених вище недоліків. Наприклад, […]

Apple допомогла ФБР вистежити українця, який стояв за найбільшим торрент-сайтом світу

Стало відомо, що за запитом влади США в Польщі затримали українця Артема Вауліна. Його підозрюють в управлінні найбільшим в світі торрент-трекером KickassTorrents, який недавно обігнав The Pirate Bay за кількістю доступного для скачування контенту. Виявилося, що роль Apple в цьому затриманні теж є. Проти 30-річного харків’янина Артема Вауліна вже порушено кримінальну справу, в якій фігурує […]