"1"

Для того щоб навчитися грати в настільний теніс і поліпшити швидкість реакції, гравці цього чудового виду спорту для тренування поодинці використовують простий і дієвий трюк: складають половину столу під кутом в 90 градусів до протилежної і відпрацьовують удар. На початкових етапах можна присунути стіл до стіни і «грати в теніс зі стіною». Але навіщо це робити в 21 столітті, коли можна взяти пару уроків у першого робота-тренера FORPHEUS. Ну, а щоб сумнівів у кваліфікації машини у вас не залишилося, додамо, що FORPHEUS був удостоєний за це почесне місце в Книзі рекордів Гіннесса.

Жарти жартами, але функціональність робота дійсно вражає! Орієнтуватися в рамках ігрового поля роботові-тренеру допомагають датчики руху і камери, що знімають зі швидкістю 80 кадрів за секунду. За допомогою всіх допоміжних пристроїв робот відстежує переміщення тенісного м’ячика, рух і положення тіла опонента, а також має здатність розраховувати і передбачати дії людини. Крім того, робот може підсвітити ділянку поля, куди прилетить м’яч після удару, допомагаючи таким чином відпрацювати різні удари і їх комбінації. Програма градації дій гравця на основі штучного інтелекту здатна оцінити рівень підготовки людини і вибудувати відповідно до цього програму тренувань.

Творці робота з компанії Omron, однак, спроектували FORPHEUS не тільки для роботи в якості тренера з настільного тенісу, а й як свого роду «обкатку» нових технологій.

«Використані нами технології повинні нормалізувати взаємини роботів з людиною. В даний час люди навчають роботів, як треба поводитися в тій чи іншій ситуації. Але років через 20 роботи, можливо, вже будуть здатні навчати інших роботів, створених людьми або іншими роботами».

Ну, і на завершення хотілося б розповісти про те, за що ж робот-тренер удостоївся місця в Книзі рекордів Гіннеса. Офіційне формулювання звучить так: «за унікальні технологічні інтелектуальні та освітні можливості». Для більш детального ознайомлення пропонуємо вам подивитися офіційне відео, розташоване нижче.

Вам також цікаво буде дізнатися про представленого на днях стрибучого робота на колесах.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple закрила піратську діяльність vShare

Піратський портал vShare, що надає можливість користувачам встановлювати на смартфони під управлінням iOS платні програми та ігри без необхідності мати джейлбрейк, відсьогодні перестав працювати. Компанія Apple заблокувала використовувані творцями vShare корпоративні сертифікати, в наслідок чого додатки, скачані через сервіс перестали працювати. Протягом багатьох років розробники vShare використовували досить маленьку дірочку в програмі для розробників Apple […]

Новые iPhone появятся в сентябре

Ориентируясь на каналы поставок деталей для яблочных смартфонов, японская газета Nikkei сделала вывод о том, что новые модели iPhone появятся в сентябре. На сегодняшний день известно, что смартфоны появятся с увеличенным дисплеем диагональю 5,5 и 4,7 дюйма, хотя эти данные могут и не соответствовать действительности. Японская деловая газета сообщила, что производители, выпускающие сканеры отпечатков пальцев […]

Twitter позбавиться від реклами в новинних стрічках

Ініціатива з відключення реклами в акаунтах популярних громадян стартувала ще у вересні, і зараз набирає обертів. Так, деякі члени мережі повністю позбудуться від реклами в їх новинних стрічках. Замість рекламних оголошень Twitter отримує прибуток від просування певних твітів на замовлення, ці повідомлення з’являються в стрічках простих користувачів поряд з їх власними публікаціями. Очікується, що такий підхід […]