Нещодавно група математиків, що працюють в рамках проекту GIMPS, виявила досить серйозну помилку в процесорах лінійки Intel Skylake. Знайдена несправність призводить до зависання системи при високих обчислювальних навантаженнях.

Баг був виявлений під час роботи з додатком Prime95 і може проявлятися як на машинах під управлінням Windows, так і ОС Linux. Причому на це жодним чином не впливає модель встановлених модулів пам’яті або ж материнської плати.

Prime95 є комплексним математичним інструментом, який призначений для пошуку простих чисел Мерсенна із застосуванням алгоритму швидкого перетворення Фур’є. Однак так як достатком обчислювальних процесів додаток створює значне навантаження на систему, його часто використовують як інструмент для тестування стабільності роботи комп’ютера, а також його швидкодії.

Як відзначають учасники GIMPS, при виконанні програми Prime95 або іншого ПО, так само інтенсивно використовує обчислювальні ресурси процесора, можуть виникати серйозні збої в роботі системи або її повне зависання.

Компанія Intel підтвердила наявність проблеми і вже підготувала рішення – спеціальний патч для прошивок материнських плат. Фахівці встановили, що баг проявляється при певному значенні експоненти, а саме 14 942 209. В інших же чіпах виробника подібної помилки виявлено не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Дослідження: 4,7 дюйма – найпопулярніший розмір екрану у смартфонів

Свіжий звіт дослідницької компанії DeviceAtlas, що вивчає мобільні пристрої з інтернет-доступом, повинен розвіяти всі сумніви в перевазі Apple навіть у самих переконаних скептиків. Дослідження охоплює безліч різних напрямків, але напевно багатьом найцікавіше буде дізнатися, екрани якого розміру зараз є найбільш популярними серед користувачів по всьому світу. Дані для аналізу фахівці беруть зі звітів по споживанню трафіку, […]

Пісяючий робот- андроїд

Користувачі виявили на картах пошукача “картинку”, яка показує Маскота ОС Android, який специфічним способом поливає яблуко Apple. Google славиться своєю любов’ю до кумедних «пасхалок», які він залишає на своїй інтерактивній карті, але сьогодняшній жарт викликав у користувачів неоднозначну реакцію. На зображенні, яке з’явилося на території Пакистану, символ Android в буквальному сенсі помочився на логотип конкуруючої компанії Apple.   […]

Обновился мессенджер Facebook для iOS

Разработчики социальной сети Facebook внесли несколько полезных обновлений в мессенджер, предназначенный для ОС iOS. Теперь завсегдатаям социальной сети будет ещё проще общаться со своими друзьями. Обновление приложения было представлено в пятницу, 28 марта. В обновлённой версии мессенджера появилась возможность разгруппировать всех собеседников с учётом разных признаков. Это могут быть такие группы, как "друзья", "коллеги по […]