"1"

Міжнародний союз електрозв’язку ITU (International Telecommunication Union), який розробляє і затверджує стандарти зв’язку, опублікував фінальну версію специфікацій для мережі MT-2020, яка буде відома в світі як 5G. В ідеалі всі показники роботи істотно перевершують аналогічні параметри мереж 4G LTE і LTE-Advanced. Пікова швидкість завантаження для стільникового осередку складе 20 Гбіт/с проти 1 Гбіт/с в мережах 4G, максимальна швидкість віддачі – 10 Гбіт/с, а користувач, незалежно від погоди і місця розташування, буде отримувати і передавати інформацію зі швидкістю 100 і 50 Мбіт/с відповідно.

Затримка передачі даних між користувачем і станцією становитиме всього 1 мс з допустимим максимумом до 4 мс (затримка в LTE – до 20 мс). Досить цікавою виглядає заява про відсутність так званих “дропів”, тобто переривання підключення, при переході із зони дії однієї станції в зону дії іншої. Осередок для 5G-мережі повинен одномоментно утримувати з’єднання з 1 мільйоном підключених пристроїв на площі 1 квадратний кілометр, причому для роботи 5G необхідно мати щонайменше 100 МГц вільного спектру з масштабуванням до 1 ГГц там, де це можливо. Стандарт 5G стане актуальним не тільки для смартфонів і планшетів, але і всіляких девайсів Інтернету речей, “розумних” світлофорів, а також сучасних автомобілів з бездротовими модулями.

"2"

У мережах 5G дзвінки можна буде здійснювати при русі на швидкості до 500 км/год включно (наприклад, на високошвидкісному поїзді). Позитивно позначиться перехід до 5G і на споживанні енергії: радіоприлади зможуть переходити в енергозаощадний режим з мінімальною затримкою: 4 мс – в ідеальних умовах, 10 мс – в повсякденному житті. LTE-пристрої переключаються в зберігаючий режим із затримкою 20 мс. Серед інших характеристик значаться пікова спектральна ефективність на рівні 30 біт/с/Гц при завантаженні і 15 біт/с/Гц на віддачу. Крім того, заявлений стандарт просторового кодування сигналу MIMO 8×4.

Фінальна версія всіх специфікацій буде затверджена і опублікована в листопаді цього року. Тим часом в деяких країнах вже оголошено про початок створення тестових мереж 5G для перевірки роботи стандарту в польових умовах. Першою таку мережу розгорне американський оператор стільникового зв’язку Verizon в 11 містах США. Інтерес до 5G також проявляють Китай, Японія і ряд інших країн.

Вас також може зацікавити інформація про те, що компанія Qualcomm представила результати дослідження, де йдеться про вплив 5G на світову економіку і соціальні аспекти.

Коментарі закриті.

Поділитися

Сьогодні Twitter відзначає десятирічний ювілей

Рівно 10 років тому 21 березня 2006 року в новому соціальному мікроблозі було відправлено перше повідомлення: «Я створюю свій Twitter». Зараз сервіс з простої розваги перетворився в кращий спосіб моментально дізнаватися про новини з усього світу, коментувати їх і дізнаватися реакцію інших людей на те, що відбувається. Відповідно до недавніх досліджень американських статистичних агенств, майже 80% повідомлень […]

Apple офіційно «поховала» iPhone 6

Як і очікувалося, після презентації нових iPhone 7 і iPhone 7 Plus Apple оновила свій офіційний онлайн-магазин. Змін дійсно чимало, але не всі вони порадують покупців: компанія офіційно припинила продаж iPhone 6. Відповідна вкладка зникла з онлайн-магазину, так що замовити iPhone 6 або iPhone 6 Plus на сайті Apple більше не можна. Судячи з усього, […]

Тім Кук уточнив квартальні продажі Apple Watch

Відзвітувавшись перед акціонерами за підсумками чергового кварталу, Тім Кук з товаришами замість відпочинку провів загальні збори з співробітниками компанії. На якою зустрічі особисто озвучив порцію анонсів для корпоративного користування, а також відповів на питання численних підлеглих. Навіть гранично короткий конспект виступу дуету Кук-Вільямс (гендиректор акомпанував топ менеджер в званні Chief Operating Officer) вимагає окремої важкої публікації, […]