"1"

Міжнародний союз електрозв’язку ITU (International Telecommunication Union), який розробляє і затверджує стандарти зв’язку, опублікував фінальну версію специфікацій для мережі MT-2020, яка буде відома в світі як 5G. В ідеалі всі показники роботи істотно перевершують аналогічні параметри мереж 4G LTE і LTE-Advanced. Пікова швидкість завантаження для стільникового осередку складе 20 Гбіт/с проти 1 Гбіт/с в мережах 4G, максимальна швидкість віддачі – 10 Гбіт/с, а користувач, незалежно від погоди і місця розташування, буде отримувати і передавати інформацію зі швидкістю 100 і 50 Мбіт/с відповідно.

Затримка передачі даних між користувачем і станцією становитиме всього 1 мс з допустимим максимумом до 4 мс (затримка в LTE – до 20 мс). Досить цікавою виглядає заява про відсутність так званих “дропів”, тобто переривання підключення, при переході із зони дії однієї станції в зону дії іншої. Осередок для 5G-мережі повинен одномоментно утримувати з’єднання з 1 мільйоном підключених пристроїв на площі 1 квадратний кілометр, причому для роботи 5G необхідно мати щонайменше 100 МГц вільного спектру з масштабуванням до 1 ГГц там, де це можливо. Стандарт 5G стане актуальним не тільки для смартфонів і планшетів, але і всіляких девайсів Інтернету речей, “розумних” світлофорів, а також сучасних автомобілів з бездротовими модулями.

"2"

У мережах 5G дзвінки можна буде здійснювати при русі на швидкості до 500 км/год включно (наприклад, на високошвидкісному поїзді). Позитивно позначиться перехід до 5G і на споживанні енергії: радіоприлади зможуть переходити в енергозаощадний режим з мінімальною затримкою: 4 мс – в ідеальних умовах, 10 мс – в повсякденному житті. LTE-пристрої переключаються в зберігаючий режим із затримкою 20 мс. Серед інших характеристик значаться пікова спектральна ефективність на рівні 30 біт/с/Гц при завантаженні і 15 біт/с/Гц на віддачу. Крім того, заявлений стандарт просторового кодування сигналу MIMO 8×4.

Фінальна версія всіх специфікацій буде затверджена і опублікована в листопаді цього року. Тим часом в деяких країнах вже оголошено про початок створення тестових мереж 5G для перевірки роботи стандарту в польових умовах. Першою таку мережу розгорне американський оператор стільникового зв’язку Verizon в 11 містах США. Інтерес до 5G також проявляють Китай, Японія і ряд інших країн.

Вас також може зацікавити інформація про те, що компанія Qualcomm представила результати дослідження, де йдеться про вплив 5G на світову економіку і соціальні аспекти.

Коментарі закрито.

Поділитися

GAMES. Monzo – конструктор машинок

Большинство мальчишек не представляют свое детство без наборов конструктора. Это были как самые простые в виде кирпичиков, из которых можно было строить башни и дома, так и более сложные, позволяющие собрать самолеты и корабли. У некоторых вчерашних мальчишек любовь к данному хобби сохранилась на всю жизнь. Именно им будет небезынтересно познакомиться с приложением Monzo, с […]

iPhone 5s и 5с – лидеры американского рынка смартфонов

    В Соединенных Штатах, по показателям сентября, iPhone 5S стал обладателем звания самого продаваемого смартфона. Компания, по статистическим исследованиям продаж Genuity Canaccord, выдала информацию о том, что последние модели iPhone вошли в первую тройку лидеров продаж у четырех крупнейших поставщиков смартфонов. По новым данным, продажи смартфонов компании Apple обогнали даже абсолютного лидера продаж – […]

Квартиру площею 28 м² перетворили в «розумний дім»

А ви ще скаржитеся на свою маленьку хрущовку. Мішель і Енді – молода сімейна пара, яка не може дозволити собі покупку великогабаритного житла в мегаполісі. Ціни на квартири в центральній частині Гонконгу кусаються (як і в будь-якому великому місті), залишається вибирати невелике приміщення. Довелося звернутися до професійних дизайнерів, щоб кожен сантиметр квартири, площа якої дорівнює […]