"1"

Компанія Waymo, яка належить холдингу Alphabet, подала до федерального суду Сан-Франциско позов на Uber, звинувативши її співробітника в крадіжці 14 000 файлів з інформацією з розробки безпілотних автомобілів. Про це повідомляє Business Insider.

Йдеться про Ентоні Левандовскі, колишнього співробітника Waymo. У січні 2016 року він залишив компанію і заснував стартап Otto, який став розробляти безпілотні вантажні машини. Через шість місяців Uber придбав Otto за $680 млн.

Waymo стверджує, що Левандовскі «завантажив більше 14 000 особливо конфіденційних файлів із запатентованими технологіями апаратних систем, включаючи дані про лидара» за шість тижнів до того, як пішов з Waymo. Левандовскі встановив спеціальне ПЗ на свій ноутбук, щоб отримати доступ до серверів компанії, а потім завантажив 9,7 ГБ особливо конфіденційних файлів з кресленнями і особливостями розробки, а також дані тестування, повідомляється в позові.

Waymo стверджує, що компанія дізналася про крадіжку після того, як була випадково додана в адресати листа, де були дані про креслення майбутнього лидара Uber. За твердженнями Waymo, ці креслення «мали разючу подібність» з дизайном її власних розробок.

«Незаконне привласнення цієї технології схоже на крадіжку секретного рецепта виробника напоїв», – йдеться в блозі компанії Alphabet. «Otto і Uber забрали інтелектуальну власність, таким чином, їм не потрібно було ризикувати, витрачати час і гроші на самостійну розробку технології. Ця крадіжка принесла співробітникам Otto більше $500 млн і дозволила Uber оживити припинену програму», – повідомляється в позові.

Довгий час Google використовувала лазерні датчики компанії Velodyne, але в січні 2017 року оголосила про створення своєї системи лидара, щоб зменшити витрати на систему на 90%.

У 2013 році венчурний фонд GV (на той момент Google Ventures) проінвестував у Uber $250 млн. Business Insider зазначає, що з того часу, як інтереси двох компаній почали перетинатися, зокрема з приводу безпілотних автомобілів, їх відносини стали погіршуватися. У серпні 2016 року співробітник Google Девід Драммонд покинув раду директорів Uber. Перед цим його і генерального директора GV Девіда Крейна перестали пускати на засідання ради.

Видання Bloomberg відзначає, що Uber, не рахуючи позов, вже знаходиться в кризі. Раніше компанію звинуватили в зв’язках з Трампом, а потім в сексуальних домаганнях всередині компанії, повідомляв AIN.UA.

Вас також може зацікавити інформація про те, що Uber найняла інженера з NASA для роботи над «літаючим автомобілем».

Коментарі закрито.

Поділитися

Небезпечно: в торрент-клієнті Transmission для Mac виявлений небезпечний вірус

Експерти з безпеки з компанії Eset виявили в дистрибутиві популярного торрент-клієнта Transmission шкідливий код, що ховається серед оригінальних файлів. Хакери зламали офіційний сайт розробника і впровадили в інсталяційний файл вірус. Фахівці стверджують, що в програму інтегрували троян OS X/Keydnap, що грабує паролі зі зв’язки ключів macOS і надає зловмисникам постійний доступ до скомпрометованої системи. Точно […]

Google Translate для iOS пішов в офлайн

Google Translate – один з найпопулярніших додатків американського IT-гіганта. Його щодня використовує 500 млн людей, яким в тій чи іншій мірі треба здійснити переклад. 11 травня 2016- го року в App Store з'явилося оновлення, яке привнесло додаткову функціональність: тепер можна перекладати тексти в режимі offline. Для того, щоб включити офлайн-словник, треба зайти в "Налаштування" і […]

Один з найпопулярніших косплеєрів країни Рен «Juicy Juice» Газар – суддя шоу WEGAME 3.0

8-9 квітня на фестивалі WEGAME 3.0 суддею косплей-шоу стане Рен «Juicy Juice» Газар – голова косплей-команди CosWave («КосВейв»). Рен захоплюється косплеєм вже 7 років, щоразу створюючи дедалі яскравіші та незабутніші образи. Займається геймдизайном, поєднуючи роботу з любов’ю до відеоігор і креативністю. Фанатіє від коміксів, фільмів та ігор. Його часто запрошували на фінали «Континентальної ліги з […]