"1"

Компанія Waymo, яка належить холдингу Alphabet, подала до федерального суду Сан-Франциско позов на Uber, звинувативши її співробітника в крадіжці 14 000 файлів з інформацією з розробки безпілотних автомобілів. Про це повідомляє Business Insider.

Йдеться про Ентоні Левандовскі, колишнього співробітника Waymo. У січні 2016 року він залишив компанію і заснував стартап Otto, який став розробляти безпілотні вантажні машини. Через шість місяців Uber придбав Otto за $680 млн.

Waymo стверджує, що Левандовскі «завантажив більше 14 000 особливо конфіденційних файлів із запатентованими технологіями апаратних систем, включаючи дані про лидара» за шість тижнів до того, як пішов з Waymo. Левандовскі встановив спеціальне ПЗ на свій ноутбук, щоб отримати доступ до серверів компанії, а потім завантажив 9,7 ГБ особливо конфіденційних файлів з кресленнями і особливостями розробки, а також дані тестування, повідомляється в позові.

Waymo стверджує, що компанія дізналася про крадіжку після того, як була випадково додана в адресати листа, де були дані про креслення майбутнього лидара Uber. За твердженнями Waymo, ці креслення «мали разючу подібність» з дизайном її власних розробок.

«Незаконне привласнення цієї технології схоже на крадіжку секретного рецепта виробника напоїв», – йдеться в блозі компанії Alphabet. «Otto і Uber забрали інтелектуальну власність, таким чином, їм не потрібно було ризикувати, витрачати час і гроші на самостійну розробку технології. Ця крадіжка принесла співробітникам Otto більше $500 млн і дозволила Uber оживити припинену програму», – повідомляється в позові.

Довгий час Google використовувала лазерні датчики компанії Velodyne, але в січні 2017 року оголосила про створення своєї системи лидара, щоб зменшити витрати на систему на 90%.

У 2013 році венчурний фонд GV (на той момент Google Ventures) проінвестував у Uber $250 млн. Business Insider зазначає, що з того часу, як інтереси двох компаній почали перетинатися, зокрема з приводу безпілотних автомобілів, їх відносини стали погіршуватися. У серпні 2016 року співробітник Google Девід Драммонд покинув раду директорів Uber. Перед цим його і генерального директора GV Девіда Крейна перестали пускати на засідання ради.

Видання Bloomberg відзначає, що Uber, не рахуючи позов, вже знаходиться в кризі. Раніше компанію звинуватили в зв’язках з Трампом, а потім в сексуальних домаганнях всередині компанії, повідомляв AIN.UA.

Вас також може зацікавити інформація про те, що Uber найняла інженера з NASA для роботи над «літаючим автомобілем».

Коментарі закрито.

Поділитися

Urban Armor Shell: броня для 12-дюймового MacBook

Що вдіяти, якщо робота чи хобі проходить в таких умовах, де може трапитися дощ, пилова буря чи будь-яке інше природне лихо і вірогідність цього дуже висока. А ноутбук все ж потрібен для роботи в таких умовах. В цій складній ситуації знайти вихід вам допоможе новітній захисний кейс від Urban Armor Gear, в якому об'єдналися багато […]

Вийшов джейлбрейк iOS 10.2

Шанувальники джейлбрейка можуть радіти – Люка Тодескі стримав свою обіцянку і випустив нову версію утиліти Yalu, яка тепер підтримує iOS 10.2. Правда, як і раніше, утиліта Yalu102 знаходиться поки в статусі бета-версії, а тому в її роботі цілком можливі збої і помилки. Крім того, нова версія Yalu все ще не дозволяє зробити джейлбрейк 32-бітних iPhone […]

Apple офіційно запустила Apple Pay в Швейцарії

Apple офіційно оголосила про запуск платіжної системи Apple Pay на території Швейцарії. Подібний крок не один місяць обдумувався керівництвом «яблучного» гіганта: перші чутки про можливе запровадження сервісу ходили ще навесні. Новина про запуск платіжного сервісу Apple викликала пожвавлення в рядах швейцарських операторів мобільних платежів: для них прихід американської корпорації означає серйозну конкуренцію. Для використання Apple […]