"1"

Компанія Boeing відома не тільки своїми літаками, а й своїми високотехнологічними супутниками, ціна на кожен з яких може досягати 150 мільйонів доларів. Однак в доступному для огляду майбутньому це може змінитися. Справа в тому, що приватна американська аерокосмічна корпорація планує адаптувати нову практику використання модульних 3D-надрукованих частин і підвищити рівень автоматизації на своїх підприємствах. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланнями на свої джерела.

Поточне виробництво, де нерідко застосовується кастомізована ручна збірка, обходиться дуже дорого не тільки самій компанії, але і кінцевим клієнтам, тому побудованих Boeing супутників за минулий рік можна порахувати в буквальному сенсі на пальцях однієї руки. В інтерв’ю WSJ керівник напрямку виробництва супутникових технологій Boeing Пол Раснок заявив, що компанія більше не може так продовжувати, якщо хоче залишатися конкурентоспроможною в цій сфері.

Інші компанії, що виробляють більш компактні і дешеві супутники, вже використовують у своїй практиці збірки модульних компонентів, які дозволяють знизити виробничу вартість і при цьому підвищити прибутковість. Наприклад, Airbus і стартап OneWeb (підприємство, чиє створення було профінансовано компаніями Virgin і Qualcomm) зараз будують автоматизовану лінію у Флориді, США. На її базі незабаром можна буде виробляти компактні супутники вартістю всього близько 500 000 доларів.

Навряд чи Boeing вдасться досягти такого ж рівня продуктивності, так як компанія в основному виробляє великі супутники, але адаптація нового методу виробництва дозволить випускати їй набагато більше одиниць, ніж зараз. На думку Раснока, для скорочення часу виробництва і вартості перед компанією немає ніяких перешкод. Кінцевою ж метою стоїть вихід на рівень ефективності виробництва, який можна порівняти з показниками її підрозділу, що займається складанням літаків, де на складання одного цілого Boeing 737 з нуля йде всього 11 днів.

Приватна аерокосмічна корпорація вже почала інтеграцію технології 3D-друку в деякі зі своїх виробничих ліній на заводі в Лос-Анджелесі. Зараз же розглядається питання використання таких технологій в різних комерційних проектах.

Мабуть, основним недоліком супутників, зібраних модульним методом є те, що час їх роботи, як правило, обмежений 7-8 роками, що наполовину менше 15-річного показника у високотехнологічних одиниць, зібраних традиційними способами. Але і це в кінцевому підсумку може виявитися не такою вже й великою проблемою. Клієнти компанії вже зараз шукають способи більш частих запусків нових супутників з оновленими технологіями. А модульні і дешевші версії якраз готові надати таку можливість.

Вас також може зацікавити інформація про те, що принтер металевих частин обіцяє змінити принципи виробництва.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple позичила для реклами «айфона» персонажа з «Вулиці Сезам»

У рекламників Apple – напад світлого гумору: в онлайн-ефір вирушила нова реклама iPhone 6s під назвою «Timer». Головним відкриттям чергової рекламної хвилини став вже звичний месидж «яка чудова штука« Hey, Siri », а виконавець головної і єдиної ролі в кліпі – Коржик з« Вулиці Сезам » Нехитрий сюжет «Таймера» укладається в пару рядків очевидного тексту: […]

Apple оголосила знижки на iPhone, iPad і Mac в «Чорну п’ятницю»

Відвідувачі австралійських і новозеландських магазинів Apple напередодні «Чорної п’ятниці» 25 листопада, з якої починається різдвяний сезон розпродажу, першими отримали можливість скористатися одноденними спецпропозиціями на всю «яблучну» продукцію. Цього року виробник iPhone відмовився від прямих знижок, запропонувавши покупцям гаджетів подарункові карти. У США наступний день після Дня подяки називається «Чорна п’ятниця» (Black Friday) і історично це […]

Microsoft дарує рік підписки на 1 Тб OneDrive і ліцензію на Office 365

Черговий подарунок від Microsoft – безкоштовна річна підписка на OneDrive і ліцензія на Office 365. Microsoft любить своїх користувачів. Ймовірно, тому що вони приносять компанії гроші. Саме тому оточують користувачів турботою, уважно стежать за тим, що вони роблять на своїх пристроях і іноді радують сюрпризами. Як цього разу. У лютому Microsoft вже влаштовувала цей атракціон небаченої щедрості […]