"1"

Компанія Boeing відома не тільки своїми літаками, а й своїми високотехнологічними супутниками, ціна на кожен з яких може досягати 150 мільйонів доларів. Однак в доступному для огляду майбутньому це може змінитися. Справа в тому, що приватна американська аерокосмічна корпорація планує адаптувати нову практику використання модульних 3D-надрукованих частин і підвищити рівень автоматизації на своїх підприємствах. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланнями на свої джерела.

Поточне виробництво, де нерідко застосовується кастомізована ручна збірка, обходиться дуже дорого не тільки самій компанії, але і кінцевим клієнтам, тому побудованих Boeing супутників за минулий рік можна порахувати в буквальному сенсі на пальцях однієї руки. В інтерв’ю WSJ керівник напрямку виробництва супутникових технологій Boeing Пол Раснок заявив, що компанія більше не може так продовжувати, якщо хоче залишатися конкурентоспроможною в цій сфері.

Інші компанії, що виробляють більш компактні і дешеві супутники, вже використовують у своїй практиці збірки модульних компонентів, які дозволяють знизити виробничу вартість і при цьому підвищити прибутковість. Наприклад, Airbus і стартап OneWeb (підприємство, чиє створення було профінансовано компаніями Virgin і Qualcomm) зараз будують автоматизовану лінію у Флориді, США. На її базі незабаром можна буде виробляти компактні супутники вартістю всього близько 500 000 доларів.

Навряд чи Boeing вдасться досягти такого ж рівня продуктивності, так як компанія в основному виробляє великі супутники, але адаптація нового методу виробництва дозволить випускати їй набагато більше одиниць, ніж зараз. На думку Раснока, для скорочення часу виробництва і вартості перед компанією немає ніяких перешкод. Кінцевою ж метою стоїть вихід на рівень ефективності виробництва, який можна порівняти з показниками її підрозділу, що займається складанням літаків, де на складання одного цілого Boeing 737 з нуля йде всього 11 днів.

Приватна аерокосмічна корпорація вже почала інтеграцію технології 3D-друку в деякі зі своїх виробничих ліній на заводі в Лос-Анджелесі. Зараз же розглядається питання використання таких технологій в різних комерційних проектах.

Мабуть, основним недоліком супутників, зібраних модульним методом є те, що час їх роботи, як правило, обмежений 7-8 роками, що наполовину менше 15-річного показника у високотехнологічних одиниць, зібраних традиційними способами. Але і це в кінцевому підсумку може виявитися не такою вже й великою проблемою. Клієнти компанії вже зараз шукають способи більш частих запусків нових супутників з оновленими технологіями. А модульні і дешевші версії якраз готові надати таку можливість.

Вас також може зацікавити інформація про те, що принтер металевих частин обіцяє змінити принципи виробництва.

Коментарі закриті.

Поділитися

І все-таки – iPhone 6SE?

Ми давно звикли називати новий «яблучний» смартфон наступним за «шісткою» порядковим номером, тобто iPhone 7. Проте назва майбутнього апарату може виявитися зовсім іншою. Деякі аналітики і джерела, знайомі з ситуацією висловлювали впевненість, що в цьому році Apple не стане збільшувати порядковий номер моделі iPhone на одиницю, так як, по суті, смартфон, який ми називаємо «iPhone […]

Аналитики: стоимость акций Apple будет расти

Согласно информации, которая была размещена на официальном сайте биржи Nasdaq, акции калифорнийской корпорации Apple достигли очередного рекорда. На этот раз стоимость одной акции повысилась до 129 долларов. Рост стоимости ценных бумаг компании многие аналитики связывают с результатами финансового отчета за последний квартал 2014 года, который длился с октября по декабрь предыдущего года. За этот квартал […]

Westlake Apple Store появился в Хенчжоу, Китай

Как и планировалось, в Хенчжоу открылся магазин розничной торговли Westlake Apple Store. Наибольшее внимание было приковано к тому, какой из магазинов Apple Store сейчас самый большой в Азии (учитывая торжественное открытие магазина в начале этого месяца, с великолепными росписями художника Вана Дунлина). Новый Westlake в Ханчжоу – один из пяти новых магазинов розничной торговли, открывающихся […]