"1"

Компанія Boeing відома не тільки своїми літаками, а й своїми високотехнологічними супутниками, ціна на кожен з яких може досягати 150 мільйонів доларів. Однак в доступному для огляду майбутньому це може змінитися. Справа в тому, що приватна американська аерокосмічна корпорація планує адаптувати нову практику використання модульних 3D-надрукованих частин і підвищити рівень автоматизації на своїх підприємствах. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланнями на свої джерела.

Поточне виробництво, де нерідко застосовується кастомізована ручна збірка, обходиться дуже дорого не тільки самій компанії, але і кінцевим клієнтам, тому побудованих Boeing супутників за минулий рік можна порахувати в буквальному сенсі на пальцях однієї руки. В інтерв’ю WSJ керівник напрямку виробництва супутникових технологій Boeing Пол Раснок заявив, що компанія більше не може так продовжувати, якщо хоче залишатися конкурентоспроможною в цій сфері.

Інші компанії, що виробляють більш компактні і дешеві супутники, вже використовують у своїй практиці збірки модульних компонентів, які дозволяють знизити виробничу вартість і при цьому підвищити прибутковість. Наприклад, Airbus і стартап OneWeb (підприємство, чиє створення було профінансовано компаніями Virgin і Qualcomm) зараз будують автоматизовану лінію у Флориді, США. На її базі незабаром можна буде виробляти компактні супутники вартістю всього близько 500 000 доларів.

Навряд чи Boeing вдасться досягти такого ж рівня продуктивності, так як компанія в основному виробляє великі супутники, але адаптація нового методу виробництва дозволить випускати їй набагато більше одиниць, ніж зараз. На думку Раснока, для скорочення часу виробництва і вартості перед компанією немає ніяких перешкод. Кінцевою ж метою стоїть вихід на рівень ефективності виробництва, який можна порівняти з показниками її підрозділу, що займається складанням літаків, де на складання одного цілого Boeing 737 з нуля йде всього 11 днів.

Приватна аерокосмічна корпорація вже почала інтеграцію технології 3D-друку в деякі зі своїх виробничих ліній на заводі в Лос-Анджелесі. Зараз же розглядається питання використання таких технологій в різних комерційних проектах.

Мабуть, основним недоліком супутників, зібраних модульним методом є те, що час їх роботи, як правило, обмежений 7-8 роками, що наполовину менше 15-річного показника у високотехнологічних одиниць, зібраних традиційними способами. Але і це в кінцевому підсумку може виявитися не такою вже й великою проблемою. Клієнти компанії вже зараз шукають способи більш частих запусків нових супутників з оновленими технологіями. А модульні і дешевші версії якраз готові надати таку можливість.

Вас також може зацікавити інформація про те, що принтер металевих частин обіцяє змінити принципи виробництва.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple запатентувала USB-C в MacBook

Бюро по патентах і товарних знаків на днях видало американської корпорації черговий патент. На цей раз, він стосується нового роз’єму для USB-C, що знаходиться в 12-дюймовому MacBook. Даний патент, під номером 1501914, відноситься до категорії патентів на промисловий зразок – художньо-конструкторське рішення виробу, що визначає його зовнішній вигляд. Зокрема цей описує розташування роз’єму, його форму […]

Apple розраховує продати 100 мільйонів нових iPhone до кінця року

Відразу після презентації нових моделей iPhone компанія Apple заявила, що з цього року припиняє традицію оголошення даних про продаж нових смартфонів в перші вихідні. Представники американського виробника пояснили таке рішення тим, що первинний продаж залежить не стільки від попиту, скільки від кількості пристроїв у першій поставці. Багато оглядачів, в свою чергу, порахували, що Apple просто остерігається […]

Розширення Particle для Chrome змінило власника і тут же стало шкідливим

Фахівці сайту Bleeping Computer і користувачі популярного розширення Particle для Chrome звернули увагу на дивну поведінку колись зручного інструменту. Розширення Particle (раніше відоме як YouTube+) являло собою простий інструмент для зміни UI і оптимізації роботи з деякими стандартними функціями YouTube. Але, як це часто трапляється, з часом пріоритети розробника змінилися, і в травні 2017 року […]