"1"

Експерти компанії BitDefender виявили Mac-версію шкідливого ПЗ, що використовується хакерським угрупованням APT 28, відомим як Pawn Storm, Sednit, Sofacy, Fancy Bear і Tsar Team. Саме вони замішані у зломі Національного комітету Демократичної партії США влітку минулого року.

Передбачається, що хакери розробили нове шкідливе ПЗ Sofacy (X-Agent). Воно використовується в кампаніях з кібершпигунства. Раніше експерти стикалися з бекдором у Windows, Linux, iOS і Android. Тепер проблема торкнулася і «маководів».

«Оператори APT 28 розширили гру – корисне навантаження X-Agent тепер може атакувати користувачів Mac OS X, перехоплювати паролі, робити знімки екрану і викрадати збережені на Mac резервні копії iPhone,» – фахівці BitDefender.

За словами SecurityLab, «X-Agent являє собою модульний бекдор, що завантажується на системи жертв за допомогою дроппера Komplex. Шкідливий здатний завантажувати на інфікований комп’ютер додаткові модулі, а також збирати інформацію про його апаратне та програмне забезпечення».

Раніше експерти BitDefender прийшли до висновку, що члени угруповання APT 28 є «або російськими громадянами, або громадянами сусідніх держав, які розмовляють російською мовою». Про це говорить наявність російських слів в коді шкідливого ПЗ.

Нагадаємо також про появу нового трояну, який викрадає паролі зі зв’язки ключів на Mac.

Коментарі закриті.

Поділитися

Сумісність Samsung Gear S2 і iPhone на підході

У перші дні виставки CES +2016 Samsung повідомила про плани реалізувати сумісність своїх годин Gear S2 з iPhone. На всі спроби уточнити хоча б приблизні терміни південнокорейський виробник відповідав невизначеною фразою «до кінця року». Під кінець заходу ресурс Pocket-lint все-таки домігся від компанії більш точної дати. Очікування завдовжки в рік виявилося перебільшенням. Кайл Браун (Kyle […]

Google оптимізувала iOS-додаток YouTube для окулярів віртуальної реальності

Поки багато хто чекає від компанії прориву в технологіях віртуальної реальності, Google оновила iOS-додаток відеохостингу YouTube для використання спільно з окулярами віртуальної реальності Cardboard. Додаток для Android отримало повну підтримку картонного віртуального шолома ще в листопаді. Це серйозний крок в сторону популяризації використання VR, оскільки Google одним оновленням надала iOS-користувачам доступ до найбільшої бібліотеки контенту, оптимізованого […]

Новий сінгл Кеті Перрі «Rise» вийшов ексклюзивно в Apple Music

Під час презентації Apple Music творці сервісу пообіцяли, що каталог платформи буде включати ексклюзивний контент від відомих виконавців. Запуск стрімінга відбувся 30 червня 2015 року. З тих пір Apple Music міг похвалитися кількома унікальними альбомами. Сьогодні американська співачка Кеті Перрі надала користувачам стрімінгового сервісу Apple ексклюзивний трек, присвячений Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. Пісня Rise, прем’єра якої […]