"1"

Експерти компанії BitDefender виявили Mac-версію шкідливого ПЗ, що використовується хакерським угрупованням APT 28, відомим як Pawn Storm, Sednit, Sofacy, Fancy Bear і Tsar Team. Саме вони замішані у зломі Національного комітету Демократичної партії США влітку минулого року.

Передбачається, що хакери розробили нове шкідливе ПЗ Sofacy (X-Agent). Воно використовується в кампаніях з кібершпигунства. Раніше експерти стикалися з бекдором у Windows, Linux, iOS і Android. Тепер проблема торкнулася і «маководів».

«Оператори APT 28 розширили гру – корисне навантаження X-Agent тепер може атакувати користувачів Mac OS X, перехоплювати паролі, робити знімки екрану і викрадати збережені на Mac резервні копії iPhone,» – фахівці BitDefender.

За словами SecurityLab, «X-Agent являє собою модульний бекдор, що завантажується на системи жертв за допомогою дроппера Komplex. Шкідливий здатний завантажувати на інфікований комп’ютер додаткові модулі, а також збирати інформацію про його апаратне та програмне забезпечення».

Раніше експерти BitDefender прийшли до висновку, що члени угруповання APT 28 є «або російськими громадянами, або громадянами сусідніх держав, які розмовляють російською мовою». Про це говорить наявність російських слів в коді шкідливого ПЗ.

Нагадаємо також про появу нового трояну, який викрадає паролі зі зв’язки ключів на Mac.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple відкликає зарядні пристрої

Apple за своєю ініціативою відкликає кілька видів адаптерів живлення для Mac і iPad, доступних за межами США.  Apple відзначає, що випадки були рідкісними. У компанії відомості про 12 інцидентів з ураженням людей електричним струмом від несправних мережевих адаптерів протягом 12 років. У яких країнах вони відбувалися не повідомляється.  Бракованими були визнані двохштирькові настінні адаптери живлення, що […]

Amazon патентує навушники, які вимикають звук, коли чують ім’я користувача

Компанія Amazon отримала патент на винахід шумозаглушувальних навушників, які будуть відключати відтворення музики у відповідь на певні звукові сигнали. Розробники сподіваються, що таким чином зможуть підвищити безпеку на дорогах. У деяких шумозаглушувальних навушниках вже є спеціальна кнопка, що дозволяє вручну пропускати зовнішній шум і приглушувати музику, але фахівці Amazon вирішили повністю автоматизувати цей процес. Патент […]

Apple запатентувала iPhone з круговим дисплеєм

Компанія Apple отримала патент на новий форм-фактор для смартфонів, який в перспективі можуть прийняти iPhone і iPad. До того як засновник Apple Стів Джобс представив в 2007 році перший iPhone, в результаті став галузевим стандартом, багато виробників експериментували з зовнішнім виглядом телефонів. Випускалися, наприклад, «розкладачки» зі складним корпусом, слайдери з висувною QWERTY-клавіатурою, фліпи з відкидною […]