"1"

Експерти компанії BitDefender виявили Mac-версію шкідливого ПЗ, що використовується хакерським угрупованням APT 28, відомим як Pawn Storm, Sednit, Sofacy, Fancy Bear і Tsar Team. Саме вони замішані у зломі Національного комітету Демократичної партії США влітку минулого року.

Передбачається, що хакери розробили нове шкідливе ПЗ Sofacy (X-Agent). Воно використовується в кампаніях з кібершпигунства. Раніше експерти стикалися з бекдором у Windows, Linux, iOS і Android. Тепер проблема торкнулася і «маководів».

«Оператори APT 28 розширили гру – корисне навантаження X-Agent тепер може атакувати користувачів Mac OS X, перехоплювати паролі, робити знімки екрану і викрадати збережені на Mac резервні копії iPhone,» – фахівці BitDefender.

За словами SecurityLab, «X-Agent являє собою модульний бекдор, що завантажується на системи жертв за допомогою дроппера Komplex. Шкідливий здатний завантажувати на інфікований комп’ютер додаткові модулі, а також збирати інформацію про його апаратне та програмне забезпечення».

Раніше експерти BitDefender прийшли до висновку, що члени угруповання APT 28 є «або російськими громадянами, або громадянами сусідніх держав, які розмовляють російською мовою». Про це говорить наявність російських слів в коді шкідливого ПЗ.

Нагадаємо також про появу нового трояну, який викрадає паролі зі зв’язки ключів на Mac.

Коментарі закрито.

Поділитися

Як відключити Dashboard на Mac

Багато хто забув про використання панелі віджетів на Mac, оскільки система і без того має в своєму розпорядженні усі  необхідні додатками. Сьогодні ми розповімо, як відключити Dashboard на вашому комп’ютері. Існує два способи позбутися від практично непотрібного елементу системи. Перший використовує стандартне меню налаштувань. Необхідно вибрати розділ Mission Control і натиснути на пункт Dashboard. Всього […]

Ємність резервного акумулятора ASUS ZenPower Max становить 28 600 мА·год

Компанія ASUS представила портативний акумулятор ZenPower Max, який на сьогоднішній день є одним з найбільш потужних пристроїв в своєму класі. Новинка виконана у формі паралелепіпеда з округленими бічними гранями. Ємність вбудованої акумуляторної батареї становить значні 28 600 мА·год. Використовувати новинку можна для підзарядки не тільки мобільних гаджетів на зразок смартфонів і планшетів, але і повноцінних […]

Apple Watch

Впервые после смерти Стива Джобса на презентации компании Apple была использована фраза «One more thing…». Зрители в зале и за экранами компьютеров сразу поняли: речь не про обновление для Apple TV. Тим Кук должен был показать что-то полностью новое.  Показал.     Пока еще не совсем понятно, как правильно называются новые часы: то ли просто Watch, то […]