"1"

Федеральне державне унітарне підприємство «Центральний науково-дослідний інститут машинобудування» (ЦНДІМАШ) визначить характеристики космічного апарата для видалення космічного сміття з геостаціонарної орбіти в 2018 році.

Космічне сміття становить суттєву загрозу для здійснення космічної діяльності. Зіткнення апарату на орбіті з об’єктом розміром більше 10 сантиметрів в кращому випадку спричинить за собою повну або часткову втрату функціональності апарату, а в гіршому випадку – руйнування з утворенням великої кількості нових фрагментів.

На сьогоднішній день єдиним можливим способом уникнути зіткнення з космічним сміттям є проведення маневру ухилення, який тягне непередбачені паливні витрати з подальшим зменшенням терміну функціонування апарату.
Новий російський проект передбачає створення спеціалізованого апарату з іонними двигунами з протилежних сторін. Такий робот буде наближатися до непотрібного космічному апарату і включати двигуни на рівну потужність з протилежних сторін. За рахунок цього він, залишаючись на місці, зможе «здувати» космічне сміття з орбіти.

"2"

«У 2016 році на лабораторній моделі експериментально було доведено можливість створення вузькорозхідного іонного пучка, розроблені пропозиції з модернізації системи управління космічного апарату, проведені оцінки витрат палива на маневрування між об’єктами космічного сміття. У 2017-2018 роках дослідження продовжаться», – цитує ТАСС заяви фахівців ЦНДІМАШ.

Повідомляється, що технічне завдання на виконання аванпроекта зі створення космічного апарату буде розроблено в наступному році.

Нагадаємо, що нещодавній японський експеримент зі збору космічного сміття закінчився невдачею.

Коментарі закриті.

Поділитися

Як навчити камеру iPhone запам’ятовувати налаштування

Багато активних айфонографів, для яких смартфон став основним пристроєм для зйомки, часом нарікають на зайву простоту стандартного додатка «Камера». Однак ця програма може більше, ніж здається – зокрема, вміє запам’ятовувати останні використані налаштування (режим зйомки + фільтр) для подальшого використання. Тому якщо ви хочете відразу почати запис відео або зняти квадратний знімок в чорно-білому світі, […]

BlackBerry и Samsung – новый тандем против экспансии Apple

Современный технический рынок пестрит конкуренцией, а современный потребитель избалован различными предложениями компаний – подобрать себе гаджет по душе может каждый. При сложившихся обстоятельствах уступившим насиженные места компаниям тяжело вернуться в строй. Пожалуй, данные слова нельзя отнести к канадскому производителю смартфонов BlackBerry. Последние изменения в стратегии компании все отчетливее освещают выход из кризиса. Текущая неделя выдалась […]

Кмітливі шкарпетки

Нещодавно у продажу з'явився дуже цікавий і як виявилося довгоочікуваний продукт. Розумні шкарпетки. Fitness Socks міряють з якою швидкістю ви пересуваєтеся, на скільки високо піднімаєте ногу, як далеко крокуєте і навіть скільки калорій встигли спалити. Більше того, шкарпетки можуть стежити за маршрутом вашої пробіжки через GPS. Вся електронна начинка знаходиться в невеликому браслеті у верхній […]