"1"

Федеральне державне унітарне підприємство «Центральний науково-дослідний інститут машинобудування» (ЦНДІМАШ) визначить характеристики космічного апарата для видалення космічного сміття з геостаціонарної орбіти в 2018 році.

Космічне сміття становить суттєву загрозу для здійснення космічної діяльності. Зіткнення апарату на орбіті з об’єктом розміром більше 10 сантиметрів в кращому випадку спричинить за собою повну або часткову втрату функціональності апарату, а в гіршому випадку – руйнування з утворенням великої кількості нових фрагментів.

На сьогоднішній день єдиним можливим способом уникнути зіткнення з космічним сміттям є проведення маневру ухилення, який тягне непередбачені паливні витрати з подальшим зменшенням терміну функціонування апарату.
Новий російський проект передбачає створення спеціалізованого апарату з іонними двигунами з протилежних сторін. Такий робот буде наближатися до непотрібного космічному апарату і включати двигуни на рівну потужність з протилежних сторін. За рахунок цього він, залишаючись на місці, зможе «здувати» космічне сміття з орбіти.

"2"

«У 2016 році на лабораторній моделі експериментально було доведено можливість створення вузькорозхідного іонного пучка, розроблені пропозиції з модернізації системи управління космічного апарату, проведені оцінки витрат палива на маневрування між об’єктами космічного сміття. У 2017-2018 роках дослідження продовжаться», – цитує ТАСС заяви фахівців ЦНДІМАШ.

Повідомляється, що технічне завдання на виконання аванпроекта зі створення космічного апарату буде розроблено в наступному році.

Нагадаємо, що нещодавній японський експеримент зі збору космічного сміття закінчився невдачею.

Коментарі закрито.

Поділитися

Samsung Galaxy Note 7 в кольорі синій корал

Samsung Galaxy Note 7 – головний ньюсмейкер літа після iPhone 7. Сьогодні блогер Еван Бласс, що має чудовий послужний список, опублікував в Twitter офіційний рендер пристрою, підтвердивши таким чином більшість чуток і припущень. Новий флагман південнокорейської корпорації отримає вигнутий по краях екран, біометричну систему сканування райдужної оболонки ока і підтримку роз’єму USB-C. Також Galaxy Note […]

На iPhone 5s появляется синий экран смерти

   Некоторые владельцы iPhone 5s сталкиваются с довольно неприятной проблемой: их аппараты внезапно начинают перезагрузку – без всякого предупреждения. Кроме того, смартфон зависает, и в течение некоторого времени его дисплей светится синим цветом. Пользователи окрестили такое явление синим экраном смерти – по аналогии с сообщением о критических ошибках в устройствах, работающих на ОС Windows.   […]

Як прибрати FaceTime з iPhone

Багатьох естетів дратує велика кількість системних іконок на iOS. Для них доводиться створювати папку, потім папку в папці і сором’язливо ховати на задвірках останнього екрана. І прибрати їх ніяк не виходить. Як їх почистити “легальним” способом ми не знаємо, але розповімо як прибрати одну з найбільш настирливих функцій (та ще й одну іконку) – FaceTime. […]