"1"

Intel активно розвиває обчислювальні технології наступного покоління, які допоможуть корпорації підготуватися до наступу ери «після закону Мура».

Нагадаємо, що закон Мура – це емпіричне спостереження, спочатку зроблене Гордоном Муром, одним із засновників Intel. Закон в сучасному формулюванні говорить, що кількість транзисторів, що розміщуються на кристалі інтегральної схеми, подвоюється кожні два роки.

До сих пір виробникам, нехай і з деякими відхиленнями, в цілому вдавалося діяти за законом Мура. Але з впровадженням все більш «тонких» технологічних процесів робити це стає важче і важче. Так, у Intel виникли значні труднощі з впровадженням 10-нанометрової технології, і корпорація змушена використовувати нинішній 14-нанометровий процес для чотирьох поколінь процесорів.

Ряд експертів вважає, що незабаром закон Мура перестане діяти, а компаніям, рано чи пізно, доведеться робити ставку на принципово нові технології.

"2"

Як повідомив глава Intel Брайан Кржаніч (на фото), корпорація робить «серйозні інвестиції» в квантові і нейроморфні обчислення.

Основним елементом квантових обчислювальних систем стануть квантові бітиабо кубіти. Вони можуть перебувати в когерентній суперпозиції двох станів, а значить, можуть кодувати проміжні стани між логічним нулем і одиницею. Таким чином, з ростом кількості використовуваних квантових бітів число оброблюваних одночасно значень збільшується в геометричній прогресії. Результат – величезна швидкість виконання складних завдань.

"3"

Що стосується нейроморфних обчислень, то мова йде про створення комп’ютерів, що працюють на принципах біологічних нейронних мереж. Вони, зокрема, зможуть приймати рішення на основі моделей і асоціацій.

Втім, пан Кржаніч визнає, що пройде, можливо, не одне десятиліття, перш ніж такі системи з’являться на комерційному ринку.

Вас також може зацікавити інформація, що Intel підтвердила випуск процесорів Coffee Lake в другій половині року.

Коментарі закрито.

Поділитися

Хто витрачає більше: власники Iphone чи Android-смартфонів?

Існує безліч суперечок про те, яка з операційних систем для смартфонів зручніше, досконаліше, краще. Нещодавно група аналітиків компанії App Annie підвела підсумки 2015 року, зібравши ряд цікавих результатів і порівнявши роботу Google Play і App Store. Підсумки вийшли цікавими. Виявилося, що в минулому році користувачі обох систем активно цікавилися офіційною підпискою на музичні та відео-сервіси, […]

Apple соврала: проблемы с WiFi в OS X Yosemite 10.10.1 не решены

Одним из официально анонсированных моментов обновления OS X Yosemite 10.10.1 стало улучшение поддержки программным обеспечением беспроводной сети WiFi. Однако, как сообщает ComputerWorld, проблема финальной OS X Yosemite сохранилась даже после ее апгрейда.   Форум техподдержки собрал уже более 1000 сообщений от пользователей о внезапном отключении Mac от сети WiFi спустя пару минут после ее активации. […]

iOS 7.0.4. Преимущества и недостатки

   После выхода нового iOS 7.0 в дизайне минимализма, который нынче в моде, многие пользователи продуктов компании Apple, в особенности пользователи iPhone, столкнулись со многими проблемами и неудобствами.       По некоторым сведениям, версия 7.0 не была доработана до конца, чем обусловлены те или иные баги. В новой версии 7.0.4 разработчики постарались исправить проблемы, которые […]