"1"

Intel активно розвиває обчислювальні технології наступного покоління, які допоможуть корпорації підготуватися до наступу ери «після закону Мура».

Нагадаємо, що закон Мура – це емпіричне спостереження, спочатку зроблене Гордоном Муром, одним із засновників Intel. Закон в сучасному формулюванні говорить, що кількість транзисторів, що розміщуються на кристалі інтегральної схеми, подвоюється кожні два роки.

До сих пір виробникам, нехай і з деякими відхиленнями, в цілому вдавалося діяти за законом Мура. Але з впровадженням все більш «тонких» технологічних процесів робити це стає важче і важче. Так, у Intel виникли значні труднощі з впровадженням 10-нанометрової технології, і корпорація змушена використовувати нинішній 14-нанометровий процес для чотирьох поколінь процесорів.

Ряд експертів вважає, що незабаром закон Мура перестане діяти, а компаніям, рано чи пізно, доведеться робити ставку на принципово нові технології.

"2"

Як повідомив глава Intel Брайан Кржаніч (на фото), корпорація робить «серйозні інвестиції» в квантові і нейроморфні обчислення.

Основним елементом квантових обчислювальних систем стануть квантові бітиабо кубіти. Вони можуть перебувати в когерентній суперпозиції двох станів, а значить, можуть кодувати проміжні стани між логічним нулем і одиницею. Таким чином, з ростом кількості використовуваних квантових бітів число оброблюваних одночасно значень збільшується в геометричній прогресії. Результат – величезна швидкість виконання складних завдань.

"3"

Що стосується нейроморфних обчислень, то мова йде про створення комп’ютерів, що працюють на принципах біологічних нейронних мереж. Вони, зокрема, зможуть приймати рішення на основі моделей і асоціацій.

Втім, пан Кржаніч визнає, що пройде, можливо, не одне десятиліття, перш ніж такі системи з’являться на комерційному ринку.

Вас також може зацікавити інформація, що Intel підтвердила випуск процесорів Coffee Lake в другій половині року.

Коментарі закрито.

Поділитися

Створено скляний чохол для iPhone 7 в кольорі «чорний онікс»

Відразу після презентації нових яблучних смартфонів в мережі почали з’являтися відгуки про те, що iPhone 7 і iPhone 7 Plus в кольорі «чорний онікс» буквально «збирають» подряпини і відбитки пальців. Представники Apple порекомендували користувачам, які бояться за покриття, звернути увагу на фірмові чохли. Але це сподобалося далеко не всім. Однак автори нового аксесуара під назвою […]

Sony Pictures отказалась от съемок нового фильма о Джобсе

Ни для кого уже не является секретом, что западные кинематографисты готовят к релизу новый фильм о легендарном основателе Apple Стиве Джобсе. В последние недели все чаще появляются данные об отказах актеров одного за другим от роли Джобса из-за крайне сложного сценария (автор Аарон Соркин). Видимо, не только они посчитали съемки крайне затруднительными. Сегодня стало известно, […]

Розумна тканина зробить з будь-якого одягу фітнес-трекер

Тренд на створення різноманітних «розумних» речей набирає все більше обертів. «Комп’ютеризація» звичних речей, без сумніву, робить наше життя простішим і зручнішим, але різного роду переносну електроніку з легкістю можна забути вдома або втратити, чого не скажеш про одяг. Без неї з дому не виходить ні одна людина, тому вчені з Гарвардського університету розробили «розумну» тканину, […]