"1"

Intel активно розвиває обчислювальні технології наступного покоління, які допоможуть корпорації підготуватися до наступу ери «після закону Мура».

Нагадаємо, що закон Мура – це емпіричне спостереження, спочатку зроблене Гордоном Муром, одним із засновників Intel. Закон в сучасному формулюванні говорить, що кількість транзисторів, що розміщуються на кристалі інтегральної схеми, подвоюється кожні два роки.

До сих пір виробникам, нехай і з деякими відхиленнями, в цілому вдавалося діяти за законом Мура. Але з впровадженням все більш «тонких» технологічних процесів робити це стає важче і важче. Так, у Intel виникли значні труднощі з впровадженням 10-нанометрової технології, і корпорація змушена використовувати нинішній 14-нанометровий процес для чотирьох поколінь процесорів.

Ряд експертів вважає, що незабаром закон Мура перестане діяти, а компаніям, рано чи пізно, доведеться робити ставку на принципово нові технології.

"2"

Як повідомив глава Intel Брайан Кржаніч (на фото), корпорація робить «серйозні інвестиції» в квантові і нейроморфні обчислення.

Основним елементом квантових обчислювальних систем стануть квантові бітиабо кубіти. Вони можуть перебувати в когерентній суперпозиції двох станів, а значить, можуть кодувати проміжні стани між логічним нулем і одиницею. Таким чином, з ростом кількості використовуваних квантових бітів число оброблюваних одночасно значень збільшується в геометричній прогресії. Результат – величезна швидкість виконання складних завдань.

"3"

Що стосується нейроморфних обчислень, то мова йде про створення комп’ютерів, що працюють на принципах біологічних нейронних мереж. Вони, зокрема, зможуть приймати рішення на основі моделей і асоціацій.

Втім, пан Кржаніч визнає, що пройде, можливо, не одне десятиліття, перш ніж такі системи з’являться на комерційному ринку.

Вас також може зацікавити інформація, що Intel підтвердила випуск процесорів Coffee Lake в другій половині року.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple просять ніколи не реалізовувати одну із запатентованих технологій

Ми часто обговорюємо зареєстровані патенти компанії Apple. Компанія подає величезну кількість заявок, але ми вже говорили про те, що велика частина з них ніколи не буде застосована в справжніх продуктах. Проте один з патентів компанії зміг стривожити цілу групу осіб, яка підписала петицію, вимагаючи від Apple відмовитися від ідеї реалізації запатентованої технології. Йдеться про патент […]

Apple Watch 3 вийдуть восени, але чекати їх не треба

Apple збирається випустити третє покоління «розумних» годинників з мінімальними змінами вже цієї осені. Видання Economic Daily, посилаючись на звітність компанії-виробника Quanta, стверджує, що восени 2017 року Apple готується представити Apple Watch 3. Головним нововведенням стане збільшена ємність акумулятора і апгрейд заліза. На цьому все. Ніяких змін дизайну, нічого нового. Quanta відмовилася коментувати звіт видання. Компанія […]

iPod classic ушел в историю

Во время презентации новых разработок Apple руководством было объявлено о старте новой эры развития компании. Переход на нее оказался фатальным для уже изрядно устаревшего плеера iPod classic (официальная презентация гаджета в 2001 году стала настоящей революцией), однако еще достаточно популярного среди поклонников музыки. Свидетельством стало его исчезновение из перечня товаров, предлагаемых официальным интернет-магазином Apple, что […]