"1"

Експерти виявили новий вид шкідливих програм для Mac. Техніка, раніше застосовувалася тільки для злому Windows, тепер використовується для атак на користувачів комп’ютерів Apple.

Як повідомляє Securitylab з посиланням на експертів Снорре Фагерланда і Патріка Уорлда, шкідливе ПЗ, що використовує макроси,  стирає межі між Windows і Mac. Техніка зараження шкідливим ПЗ за допомогою макросів відома вже давно. До недавнього часу таким чином відбувалося інфікування комп’ютерів, що працюють тільки під управлінням Windows. Однак тепер макроси стали також використовуватися в атаках на користувачів Mac.

Для зараження Mac хакери використовують все ту ж техніку – відправляють жертві фішинговий лист з прикріпленим документом, що містить шкідливі макроси. Листи нібито містять доповідь некомерційної організації «Фонд Карнегі за міжнародний мир» (Carnegie Endowment for International Peace), присвячену перемозі Дональда Трампа на виборах президента США.

"2"

Коли жертва намагається відкрити документ, з’являється діалогове вікно з повідомленням про необхідність активувати макроси, щоб переглянути його вміст. Якщо макроси включені, на системі виконується корисне навантаження, яке намагається завантажити додаткове ПЗ з підконтрольного зловмисникам сайту. Експертам не вдалося вивчити завантажуваний шкідливий, оскільки на момент проведення дослідження його сервер був відключений.

Як повідомив Фагерланд виданню Motherboard, за атаками можуть стояти хакери, що працюють на уряд. «Я не можу точно сказати, хто саме за цим стоїть. Тим не менш, деякі ознаки вказують на російськомовних хакерів (правда, вони можуть бути з різних країн), але не виключено, що ці ознаки сфабриковані», – повідомив Снорре.

Атака працює тільки з версією Word для Mac. Які цілі переслідували хакери, дослідникам з’ясувати не вдалося.

Нагадаємо також, що нещодавно під загрозою опинилися дані мільйонів користувачів iOS i Android.

Коментарі закрито.

Поділитися

Дизайнер створив радянські версії логотипів Apple і Samsung

Графічний дизайнер з Петербурга Михайло Левченко показав, як би виглядали радянські логотипи відомих сучасних компаній. Левченко професійно займається леттерінгом – створенням художніх написів в певному стилі. У список проекту «USSR-styled Modern Brands» увійшли такі бренди, як «Еппл», «Самсунг», «Нікон», «Макдоналдс» і інші. Логотипи відомих компаній виконані в стилістиці, властивої маркетингу радянської пори. Як зазначає TJ, […]

Apple припинила виробництво власних моніторів

Якщо ви, як і раніше, чекаєте того дня, коли Apple представить оновлені 4К і 5К монітори власного виробництва, на вас чекають погані новини. Компанія відмовилася від випуску власної лінійки моніторів Thunderbolt Display і в «моніторному бізнесі» більше не братиме участі. Під час презентації, що проходила в минулий четвер, на екрані миготіли монітори від корейського виробника […]

На відео показали дисплей і акумулятор від Apple Watch 2

Невеликий англійський магазинчик Byte займається реалізацією сертифікованих аксесуарів і продажами комплектуючих для мобільних пристроїв Apple. Вчора в розпорядження його працівників потрапили комплектуючі, приналежність яких в Byte віднесли до Apple Watch 2. Byte вирішили задокументувати свою знахідку на відео, а потім опублікували ролик з процесом розпакування і оглядом комплектуючих в мережу. Судячи з продемонстрованих комплектуючих, друге покоління […]