"1"

Експерти виявили новий вид шкідливих програм для Mac. Техніка, раніше застосовувалася тільки для злому Windows, тепер використовується для атак на користувачів комп’ютерів Apple.

Як повідомляє Securitylab з посиланням на експертів Снорре Фагерланда і Патріка Уорлда, шкідливе ПЗ, що використовує макроси,  стирає межі між Windows і Mac. Техніка зараження шкідливим ПЗ за допомогою макросів відома вже давно. До недавнього часу таким чином відбувалося інфікування комп’ютерів, що працюють тільки під управлінням Windows. Однак тепер макроси стали також використовуватися в атаках на користувачів Mac.

Для зараження Mac хакери використовують все ту ж техніку – відправляють жертві фішинговий лист з прикріпленим документом, що містить шкідливі макроси. Листи нібито містять доповідь некомерційної організації «Фонд Карнегі за міжнародний мир» (Carnegie Endowment for International Peace), присвячену перемозі Дональда Трампа на виборах президента США.

"2"

Коли жертва намагається відкрити документ, з’являється діалогове вікно з повідомленням про необхідність активувати макроси, щоб переглянути його вміст. Якщо макроси включені, на системі виконується корисне навантаження, яке намагається завантажити додаткове ПЗ з підконтрольного зловмисникам сайту. Експертам не вдалося вивчити завантажуваний шкідливий, оскільки на момент проведення дослідження його сервер був відключений.

Як повідомив Фагерланд виданню Motherboard, за атаками можуть стояти хакери, що працюють на уряд. «Я не можу точно сказати, хто саме за цим стоїть. Тим не менш, деякі ознаки вказують на російськомовних хакерів (правда, вони можуть бути з різних країн), але не виключено, що ці ознаки сфабриковані», – повідомив Снорре.

Атака працює тільки з версією Word для Mac. Які цілі переслідували хакери, дослідникам з’ясувати не вдалося.

Нагадаємо також, що нещодавно під загрозою опинилися дані мільйонів користувачів iOS i Android.

Коментарі закрито.

Поділитися

Як швидко перетягувати файли за допомогою трекпада

Незважаючи на те, що OS X – система досить проста і зрозуміла, деякі функції в ній закопані глибоко. Сьогодні покажемо одну з таких – альтернативне перетягування і виділення файлів за допомогою трекпада. Можливістю виділити і перетягнути файли трьома пальцями я користуюся вже давно, однак після недавньої повної чистки Mac і установки голою El Capitan знайти […]

В’єтнам легалізує біткойн до 2018 року

Прем’єр-міністр В’єтнаму Нгуєн Суан Фук доручив державним фінансовим відомствам розробити законодавчу базу для криптовалюти та цифрових активів. Новий звід законів вступить у силу до кінця 2018 року. Поки офіційне визнання в якості платіжного засобу біткойни отримали тільки в Японії. На вимогу Прем’єр-міністра В’єтнаму Нгуєна Суана Фука Центробанк, Міністерство фінансів і Міністерство громадської безпеки почали роботу […]

Акумулятор Nintendo Switch буде неможливо замінити

У мережі з’являються все нові дані про технічні характеристики майбутньої консолі від Nintendo. І, на жаль, далеко не всі вони здатні порадувати майбутніх власників пристрою. Нова інформація щодо Nintendo Switch була опублікована Федеральною комісією зі зв’язку США (FCC). Так, стало відомо, що акумулятор консолі упаяний в пристрій, і витягти його в разі проблем або зносу […]