"1"

Експерти виявили новий вид шкідливих програм для Mac. Техніка, раніше застосовувалася тільки для злому Windows, тепер використовується для атак на користувачів комп’ютерів Apple.

Як повідомляє Securitylab з посиланням на експертів Снорре Фагерланда і Патріка Уорлда, шкідливе ПЗ, що використовує макроси,  стирає межі між Windows і Mac. Техніка зараження шкідливим ПЗ за допомогою макросів відома вже давно. До недавнього часу таким чином відбувалося інфікування комп’ютерів, що працюють тільки під управлінням Windows. Однак тепер макроси стали також використовуватися в атаках на користувачів Mac.

Для зараження Mac хакери використовують все ту ж техніку – відправляють жертві фішинговий лист з прикріпленим документом, що містить шкідливі макроси. Листи нібито містять доповідь некомерційної організації «Фонд Карнегі за міжнародний мир» (Carnegie Endowment for International Peace), присвячену перемозі Дональда Трампа на виборах президента США.

"2"

Коли жертва намагається відкрити документ, з’являється діалогове вікно з повідомленням про необхідність активувати макроси, щоб переглянути його вміст. Якщо макроси включені, на системі виконується корисне навантаження, яке намагається завантажити додаткове ПЗ з підконтрольного зловмисникам сайту. Експертам не вдалося вивчити завантажуваний шкідливий, оскільки на момент проведення дослідження його сервер був відключений.

Як повідомив Фагерланд виданню Motherboard, за атаками можуть стояти хакери, що працюють на уряд. «Я не можу точно сказати, хто саме за цим стоїть. Тим не менш, деякі ознаки вказують на російськомовних хакерів (правда, вони можуть бути з різних країн), але не виключено, що ці ознаки сфабриковані», – повідомив Снорре.

Атака працює тільки з версією Word для Mac. Які цілі переслідували хакери, дослідникам з’ясувати не вдалося.

Нагадаємо також, що нещодавно під загрозою опинилися дані мільйонів користувачів iOS i Android.

Коментарі закрито.

Поділитися

Microsoft запустить конкурента Apple Pay для пристроїв на Windows 10

Керівництво Microsoft планує диверсифікувати напрямок діяльності за рахунок розробки та впровадження власної платіжної системи, яка повинна скласти конкуренцію аналогічним продуктам від Apple і Google. Своє рішення представники бренду мотивують перспективністю подібного спрямування, так як онлайн-платежі вже кілька років демонструють впевнені темпи зростання. Мобільні платіжні сервіси дійсно стають все популярнішими. Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay […]

Samsung Galaxy S7 працює без підзарядки майже на 2 години менше, ніж iPhone 6s

Завдяки серії бенчмарків, ми могли переконатися, що новий смартфон Samsung Galaxy S7 зрівнявся по продуктивності з флагманом iPhone 6s. Журналісти вирішили протестувати топовий комунікатор Samsung на предмет часу автономної роботи і порівняти його з конкурентами. Зокрема, були досліджені акумулятори iPhone 6s, HTC One M9, LG G4 і інших. Експерти тестували моделі Galaxy S7 і Galaxy […]

Новий роумінг Vodafone: мало трафіку і 10 гривень за хвилину

Ми вже писали про посилення роумінг-тарифу від Vodafone – тоді оператор зменшив період дії місячного тарифу до тижня. Тепер нові зміни. І вони зовсім сумні. Замість 500 Мб (S), 2 Гб (M) і 5Гб (L) трафіку, користувачі отримають 90 Мб, 150 Мб і 270 Мб відповідно. Крім того, замість безліміт на номери Vodafone тепер час […]