"1"

Експерти виявили новий вид шкідливих програм для Mac. Техніка, раніше застосовувалася тільки для злому Windows, тепер використовується для атак на користувачів комп’ютерів Apple.

Як повідомляє Securitylab з посиланням на експертів Снорре Фагерланда і Патріка Уорлда, шкідливе ПЗ, що використовує макроси,  стирає межі між Windows і Mac. Техніка зараження шкідливим ПЗ за допомогою макросів відома вже давно. До недавнього часу таким чином відбувалося інфікування комп’ютерів, що працюють тільки під управлінням Windows. Однак тепер макроси стали також використовуватися в атаках на користувачів Mac.

Для зараження Mac хакери використовують все ту ж техніку – відправляють жертві фішинговий лист з прикріпленим документом, що містить шкідливі макроси. Листи нібито містять доповідь некомерційної організації «Фонд Карнегі за міжнародний мир» (Carnegie Endowment for International Peace), присвячену перемозі Дональда Трампа на виборах президента США.

"2"

Коли жертва намагається відкрити документ, з’являється діалогове вікно з повідомленням про необхідність активувати макроси, щоб переглянути його вміст. Якщо макроси включені, на системі виконується корисне навантаження, яке намагається завантажити додаткове ПЗ з підконтрольного зловмисникам сайту. Експертам не вдалося вивчити завантажуваний шкідливий, оскільки на момент проведення дослідження його сервер був відключений.

Як повідомив Фагерланд виданню Motherboard, за атаками можуть стояти хакери, що працюють на уряд. «Я не можу точно сказати, хто саме за цим стоїть. Тим не менш, деякі ознаки вказують на російськомовних хакерів (правда, вони можуть бути з різних країн), але не виключено, що ці ознаки сфабриковані», – повідомив Снорре.

Атака працює тільки з версією Word для Mac. Які цілі переслідували хакери, дослідникам з’ясувати не вдалося.

Нагадаємо також, що нещодавно під загрозою опинилися дані мільйонів користувачів iOS i Android.

Коментарі закрито.

Поділитися

Чи потрібна айфону страховка

Від побутових казусів ніхто не застрахований. Залив MacBook, впустив айфон, дав пограти дітям і все, позбувся декількох  тисяч гривень на ремонт, а то і пішов продавати на запчастини. Прикро.Не засмучуються тільки ті, хто захистив свій iPhone або Mac. Так, так само як автомобіль або майно. Навіщо захищати iPhone або Mac Сервісна програма – можливість позбавити себе […]

Популярний iOS-додаток Prisma офіційно вийшов на Android

Популярний додаток Prisma для iOS став доступний користувачам Android-пристроїв. Про це повідомив на свій сторінці в Facebook співзасновник проекту Олексій Моісеєнков. Додаток Prisma дебютував в App Store 11 червня. За допомогою нейронних мереж він вміє стилізувати фотографії на смартфонах під картини відомих художників. Над створенням продукту працювали вихідці з Mail.ru і «Яндекса». Майже відразу Mail.ru […]

Нова реклама iPhone 7: Ромео і Джульєтта

Нова реклама демонструє особливості подвійний камери в iPhone 7 Plus та наскільки вона добре працює в реальних умовах, в тому числі при низькій освітленості. На YouTube-каналі Apple опублікований ролик, в якому показують знамениту сцену зустрічі Ромео і Джульєтти з безсмертного твору Шекспіра. При цьому закоханих грають діти, що трохи дивує. Але в кінці ролика виявляється, […]