"1"

«Історія вашого браузера є уособленням вашого способу життя. Ви – те, що ви читаєте, і історія браузера це відображає. Ваші пошукові запити до Google, відвідані сайти новин, активність на форумі і в блогах, шопінг, банкінг, спілкування в соціальних мережахта інша веб-активність, [все це] може відтворити картину вашої щоденної діяльності. Ймовірно, історія браузера – це найбільш інтимна частина того, що називають online privacy. Ви б не хотіли, щоб історія вашого браузера стала надбанням громадськості, чи не так?», – з такого питання починає пост в офіційному блозі компанії глава ElcomSoft Володимир Каталов.

Експерт пояснює, що історія браузера є знахідкою для шпигуна, цінним інструментом в руках кіберкріміналістов. А коли мова заходить про пристрої компанії Apple, iCloud на них працює безперервно (звичайно, якщо користувач активував цю функцію), і в хмарі міститься безліч корисної інформації, яка може допомогти розслідуванню або стати цінним джерелом даних під час стеження.

Офіційно компанія Apple обіцяє не зберігати інформацію, яку користувач видалив з iCloud, довше 30-60 днів. Однак цього правило дотримується далеко не завжди. Так, раніше дослідники ElcomSoft вже виявляли в хмарі давно видалені фотографії, а також журнали викликів, причому синхронізацію останніх відключити взагалі не представляється можливим.

Крім іншого, в хмарі зберігається і історія Safari, яка також синхронізується між різними пристроями користувача. Якщо видалити запис на одному з пристроїв, на інших девайсах вона теж пропаде за лічені хвилини (зрозуміло, якщо пристрій підключено до інтернету). Однак вся ця інформація залишиться в базі даних SQLite, очищення якої відбувається з різною періодичністю. Каталов пише, що на активно використовуваних пристроях очищення може відбуватися як раз в пару днів, так і раз в 2-3 тижні.

Як з’ясувалося, в iCloud ці дані зберігаються набагато довше. За допомогою інструментів Elcomsoft Phone Breaker 6.40 і Elcomsoft Phone Viewer 2.25 фахівцям вдалося виявити на серверах Apple інформацію більш ніж річної давності.

"2"

Отримати коментар представників Apple про те, що відбувається не вдалося ні самим фахівцям ElcomSoft, ні представникам ЗМІ, яких повідомили заздалегідь, давши їм час на підготовку.

Нещодавно оригінальний запис в блозі ElcomSoft було оновлено, так як вже після виходу публікації інженери Apple, судячи з усього, почали підчищати старі історії браузерів на своїх серверах.

«Виходячи з того, що нам відомо, вони можуть просто переміщати інформацію на інші сервери, щоб віддалена історія стала недоступною ззовні, але ми ніколи не дізнаємося цього напевно. У будь-якому випадку, починаючи з поточного моменту, для більшості iCloud-акаунтів нам доступна історія тільки за останні два тижні (хоча видалені записи за ці два тижні, яки і раніше, тут). Хороший хід, Apple. Але ми все ж хотіли б почути якесь пояснення», – пишуть фахівці ElcomSoft.

Вас також може зацікавити інформація про те, що Google переплутала мережу британської служби охорони здоров’я з ботнетом.

Коментарі закриті.

Поділитися

Apple працює над круговими меню для iOS і macOS

Днями стало відомо про те, що купертінівці розглядають можливість зміни деяких елементів інтерфейсу iOS і macOS. На це натякає новий патент, знайдений на сайті Бюро патентів і торгових марок США. Судячи з інформації в патенті, в майбутньому купертінівці можуть змінити зовнішній вигляд контекстного меню в своїх операційних системах. У компанії Apple вважають, що класичний список […]

Apple представила смайлики, які додадуть в iOS 11

У Всесвітній день емодзі Apple представила набір смайликів, які з’являться в iOS 11, macOS High Sierra і watchOS 4. Серед нових: жінка в хустці, бородатий персонаж і грудна дитина, джин, кокосовий горіх та інші. Не будемо мучити, ось вони: Цього року купертінівці явно вирішили не звертати великої уваги на емодзі. Тому список виявився не таким великим, […]

BlackBerry и Samsung – новый тандем против экспансии Apple

Современный технический рынок пестрит конкуренцией, а современный потребитель избалован различными предложениями компаний – подобрать себе гаджет по душе может каждый. При сложившихся обстоятельствах уступившим насиженные места компаниям тяжело вернуться в строй. Пожалуй, данные слова нельзя отнести к канадскому производителю смартфонов BlackBerry. Последние изменения в стратегии компании все отчетливее освещают выход из кризиса. Текущая неделя выдалась […]