"1"

«Історія вашого браузера є уособленням вашого способу життя. Ви – те, що ви читаєте, і історія браузера це відображає. Ваші пошукові запити до Google, відвідані сайти новин, активність на форумі і в блогах, шопінг, банкінг, спілкування в соціальних мережахта інша веб-активність, [все це] може відтворити картину вашої щоденної діяльності. Ймовірно, історія браузера – це найбільш інтимна частина того, що називають online privacy. Ви б не хотіли, щоб історія вашого браузера стала надбанням громадськості, чи не так?», – з такого питання починає пост в офіційному блозі компанії глава ElcomSoft Володимир Каталов.

Експерт пояснює, що історія браузера є знахідкою для шпигуна, цінним інструментом в руках кіберкріміналістов. А коли мова заходить про пристрої компанії Apple, iCloud на них працює безперервно (звичайно, якщо користувач активував цю функцію), і в хмарі міститься безліч корисної інформації, яка може допомогти розслідуванню або стати цінним джерелом даних під час стеження.

Офіційно компанія Apple обіцяє не зберігати інформацію, яку користувач видалив з iCloud, довше 30-60 днів. Однак цього правило дотримується далеко не завжди. Так, раніше дослідники ElcomSoft вже виявляли в хмарі давно видалені фотографії, а також журнали викликів, причому синхронізацію останніх відключити взагалі не представляється можливим.

Крім іншого, в хмарі зберігається і історія Safari, яка також синхронізується між різними пристроями користувача. Якщо видалити запис на одному з пристроїв, на інших девайсах вона теж пропаде за лічені хвилини (зрозуміло, якщо пристрій підключено до інтернету). Однак вся ця інформація залишиться в базі даних SQLite, очищення якої відбувається з різною періодичністю. Каталов пише, що на активно використовуваних пристроях очищення може відбуватися як раз в пару днів, так і раз в 2-3 тижні.

Як з’ясувалося, в iCloud ці дані зберігаються набагато довше. За допомогою інструментів Elcomsoft Phone Breaker 6.40 і Elcomsoft Phone Viewer 2.25 фахівцям вдалося виявити на серверах Apple інформацію більш ніж річної давності.

"2"

Отримати коментар представників Apple про те, що відбувається не вдалося ні самим фахівцям ElcomSoft, ні представникам ЗМІ, яких повідомили заздалегідь, давши їм час на підготовку.

Нещодавно оригінальний запис в блозі ElcomSoft було оновлено, так як вже після виходу публікації інженери Apple, судячи з усього, почали підчищати старі історії браузерів на своїх серверах.

«Виходячи з того, що нам відомо, вони можуть просто переміщати інформацію на інші сервери, щоб віддалена історія стала недоступною ззовні, але ми ніколи не дізнаємося цього напевно. У будь-якому випадку, починаючи з поточного моменту, для більшості iCloud-акаунтів нам доступна історія тільки за останні два тижні (хоча видалені записи за ці два тижні, яки і раніше, тут). Хороший хід, Apple. Але ми все ж хотіли б почути якесь пояснення», – пишуть фахівці ElcomSoft.

Вас також може зацікавити інформація про те, що Google переплутала мережу британської служби охорони здоров’я з ботнетом.

Коментарі закрито.

Поділитися

GAMES. Представлен Dungeon Hunter 5

Компания Gameloft отметилась в игровом мире, не в последнюю очередь за счет игры Dungeon Hunter. Эта игра, из семейства ролевых игр, благодаря качественной реализации геймплея, была знаковой в свое время и выдержала несколько переизданий. Популярная игра Diablo, перешла в мобильную версию под названием Dungeon Hunter, что тоже добавило ей популярности. Кроме того, игра уже в […]

Марк Цукерберг наділив свій будинок штучним інтелектом

Засновник і генеральний директор Facebook Марк Цукерберг розповів про те, що завершив роботу над початим на початку 2016- го особистим проектом: голосовим помічником “Джарвіс”. Він допомагає управляти “розумним” будинком, використовуючи технології розпізнавання мови, осіб, машинного навчання та штучного інтелекту. У проекті були задіяні найрізноманітніші пристрої, включаючи акустичні системи Sonos, телевізор Samsung, систему “розумного будинку” Creston, […]

У Пекіні продемонстрували нових людиноподібних роботів

Настають часи, коли відрізнити роботів від звичайних людей з першого погляду вже не вийде. Китайський інститут науки і техніки ознайомив всіх бажаючих зі своїми новітніми розробками на всесвітній конференції робототехніки, що відбулася нещодавно в Пекіні. Демонстрація дівчини-робота на ім’я Цзя Цзя, схоже, затьмарила всіх інших штучних учасниць заходу. Дівчина запросто розпізнає голос, впізнає людей за обличчям, розуміє, хто перед нею […]