"1"

У фільмах ми часто бачимо, як герої збільшують цікаву їм ділянку фото або відео, яка моментально «поліпшується» і дозволяє розглянути все в найдрібніших деталях. На практиці отримати з розмитого зображення чіткий кадр неможливо, хоча не все так безнадійно. Команда проекту Google Brain розробила алгоритм, який дозволяє відновлювати деталі на фото навіть при дуже низькій роздільній здатності.

У своєму експерименті дослідники задіяли одразу дві нейромережі. Перша порівнює вихідне фото 8×8 пікселів з картинками з високою роздільною здатністю, зменшуючи їх до тих же розмірів. Таким чином можна з високою ймовірністю передбачити, що саме зображено на кожному пікселі майбутнього поліпшеного знімка.

Друга нейромережа на архітектурі PixelCNN аналізує схожі зображення і додає деталі на наявній фотографії. Якщо штучний інтелект знає, що в кадрі знаходиться особа, пікселі темно-коричневого кольору у верхній частині можуть вказувати на розташування брів. На черговому етапі підвищення дозволу алгоритм домалює коричневі пікселі потрібної форми. Завдяки спільній роботі двох нейромереж всього з 64 пікселів можна отримати набагато більш деталізоване зображення:

"2"

"3"

Само собою, нейромережі Google не можуть відновити неіснуючі деталі на знімку і показують лише найбільш ймовірний результат. Проте вони допоможуть зрозуміти, що зображено на неякісному фото. Команда проекту додає, що під час порівняння фотографій знаменитостей в 10% випадків «поліпшену» версію брали за справжнє зображення.

За аналогією з детективними серіалами, технологія Google Brain може допомогти в вистежуванні злочинців, які потрапили на запис камери відеоспостереження. Самі дослідники не акцентували увагу на реальному використанні свого алгоритму. Вони просто люблять експериментувати з нейромережами.

Нагадаємо, в кінці минулого року компанія Apple вперше поділилася своїми успіхами в області штучного інтелекту.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple випустила OS X 10.11.4 beta 3

Слідом за апдейтом iOS 9.3 в Apple Developer Center з’явилася оновлена версія деськтопной операційної системи. Більшість змін проведені «під капотом», як завжди, розробники поліпшили продуктивність і оптимізували роботу ОС. Ми будемо шукати істотні відмінності білда 15E39c від його попередників і проінформуємо в разі наявності серйозних нововведень. Як завжди, розробники можуть завантажити оновлення в Apple Developer Center […]

Всі секрети Нотаток в iOS 9.3

Як говориться в звітах Apple, найпопулярнішим «рідним» додатком на iOS є Нотатки. Корпорація відноситься до цього максимально серйозно і з кожним оновленням системи додає в програму нові функції. У iOS 9.3 прийшов час приватності і Apple додала в Нотатки захист паролем. Тепер інформація, яку ви записуєте в документах може бути закрита або текстовим паролем, або […]

За продуктивністю iPhone 8 випередить Android-флагмани

Довгий час iPhone 7 Plus залишався одним з найбільш продуктивних смартфонів на ринку. В бенчмарках він відчутно випереджав конкурентів на платформі Android, і якщо вірити чуткам, то після виходу iPhone 8 ситуація знову повториться. На сьогоднішній день Android-флагмани на базі процесорів Snapdragon 835, Kirin 960 і Exynos 8895 набирають в Geekbench близько 1 900 балів […]