"1"

За підсумками минулого року компанія Facebook продемонструвала вражаюче зростання доходів і прибутку. Здавалося б, власники акцій, як ніхто інший, повинні були залишитися задоволені такими результатами роботи соціальної мережі і її керівництва, проте знайшлася частина акціонерів, які бажають виключити главу компанії Марка Цукерберга з ради директорів. На їхнє переконання, незалежна людина зможе краще справлятися з цією роллю, «забезпечивши необхідний контроль бізнесу, поліпшивши корпоративне управління, а також затвердивши більш чіткий план дій для акціонерів».

За виключення Цукерберга виступає група інвесторів, які є учасниками правозахисного об’єднання SumOfUs. Дана організація позиціонує себе як спільноту, що впливає на великі світові корпорації з метою залучення їх до відповідальності за низкою глобальних проблем, включаючи зміни клімату, порушення прав людини, дискримінацію в різних її проявах, порушення прав трудящих, корупцію, а також корпоративне захоплення влади.

У Facebook не стали коментувати дану пропозицію, проте швидше за все компанія підготує офіційну заяву до подачі звіту до Комісії з цінних паперів в квітні. Це традиційна практика при необхідності виступити перед акціонерами.

Як повідомляє видання VentureBeat, невдоволення акціонерів пов’язане з новою структурою розподілу голосів, затвердженою в 2016 році. На думку інвесторів, прийняті зміни привели до зміщення балансу сил в сторону самого Цукерберга. В ході червневих зборів співвласники Facebook голосували за випуск акцій класу C для того, щоб Цукерберг міг зберегти контроль над компанією. Пропозиція була успішно прийнята, проте один з інвесторів досі оскаржує дане рішення в суді, називаючи його незаконним.

Прихід незалежної людини до ради директорів, на думку незадоволеної групи, підвищить вартість акціонерного капіталу. Також, цей крок «відновить справедливий баланс влади між главою і радою директорів і посприяє встановленню ефективного правління».

Вірогідно, членів SumOfUs турбують потенційне негативні наслідки, а точніше перспектива зниження вартості акцій через те, що занадто багато свого робочого часу Цукерберг проводить поза корпорацією.

Нагадаємо, що завдяки рекордному зростанню акцій Facebook Марк Цукерберг за два перші тижні цього року розбагатів на $5 млрд.

Коментарі закрито.

Поділитися

Колонка Amazon Echo 2 вийде в цьому році і складе конкуренцію Apple HomePod

Не так давно компанія Apple представила свою розумну колонку під назвою HomePod, яка відрізняється від більшості доступних на ринку рішень в першу чергу більш якісним звуком. Правда, і коштує яблучна новинка значно дорожче за конкурентів. Однак експерти відзначають, що попит на HomePod може виявитися досить високим. У найближчому майбутньому у HomePod може з’явитися сильний конкурент. […]

Зовнішня батарея Power Bank на 5200 мАч оснащена Bluetooth-динаміком та лазерної клавіатурою для iPhone

Клавіатури без механічних клавіш як правило недолюблюють, але якщо доводиться вибирати між крихітною екранною і  великою проекцією, то користувач швидше вибере другий варіант. Тим більше, що тепер подібний пристрій може бути виконано у вигляді ємної зовнішньої батареї і бездротового динаміка. Проекційні лазерні клавіатури вже якийсь час присутні на ринку, проте раніше вони були занадто громіздкими, щоб їх можна було […]

Apple выпустила iTunes 12.1 с виджетом Центром Уведомлений OS X, усовершенствованной синхронизацией и многим другим

Apple выпустила новое обновление для iTunes на OS X, которая теперь будет поддерживать виджет для центра уведомлений. Этот виджет упростит пользователям управление музыкой и позволить покупать песни iTunes Radio прямо из общесистемной панели. Обновление также улучшает синхронизацию для iOS устройств. Вы можете получить новый iTunes 12.1 в Обновлениях Mac App Store прямо сейчас.