"1"

За підсумками минулого року компанія Facebook продемонструвала вражаюче зростання доходів і прибутку. Здавалося б, власники акцій, як ніхто інший, повинні були залишитися задоволені такими результатами роботи соціальної мережі і її керівництва, проте знайшлася частина акціонерів, які бажають виключити главу компанії Марка Цукерберга з ради директорів. На їхнє переконання, незалежна людина зможе краще справлятися з цією роллю, «забезпечивши необхідний контроль бізнесу, поліпшивши корпоративне управління, а також затвердивши більш чіткий план дій для акціонерів».

За виключення Цукерберга виступає група інвесторів, які є учасниками правозахисного об’єднання SumOfUs. Дана організація позиціонує себе як спільноту, що впливає на великі світові корпорації з метою залучення їх до відповідальності за низкою глобальних проблем, включаючи зміни клімату, порушення прав людини, дискримінацію в різних її проявах, порушення прав трудящих, корупцію, а також корпоративне захоплення влади.

У Facebook не стали коментувати дану пропозицію, проте швидше за все компанія підготує офіційну заяву до подачі звіту до Комісії з цінних паперів в квітні. Це традиційна практика при необхідності виступити перед акціонерами.

Як повідомляє видання VentureBeat, невдоволення акціонерів пов’язане з новою структурою розподілу голосів, затвердженою в 2016 році. На думку інвесторів, прийняті зміни привели до зміщення балансу сил в сторону самого Цукерберга. В ході червневих зборів співвласники Facebook голосували за випуск акцій класу C для того, щоб Цукерберг міг зберегти контроль над компанією. Пропозиція була успішно прийнята, проте один з інвесторів досі оскаржує дане рішення в суді, називаючи його незаконним.

Прихід незалежної людини до ради директорів, на думку незадоволеної групи, підвищить вартість акціонерного капіталу. Також, цей крок «відновить справедливий баланс влади між главою і радою директорів і посприяє встановленню ефективного правління».

Вірогідно, членів SumOfUs турбують потенційне негативні наслідки, а точніше перспектива зниження вартості акцій через те, що занадто багато свого робочого часу Цукерберг проводить поза корпорацією.

Нагадаємо, що завдяки рекордному зростанню акцій Facebook Марк Цукерберг за два перші тижні цього року розбагатів на $5 млрд.

Коментарі закрито.

Поділитися

Користувачі скаржаться на проблеми з активацією iPhone 7

Новий «яблучний» смартфон продовжують переслідувати проблеми. Звичайно, не такі, як у вибухонебезпечного Samsung Galaxy Note 7, але теж неприємні для користувачів. Нагадаємо, спочатку власники новеньких iPhone 7 в кольорі Jet Black виявили, що покриття корпусу подряпати не просто легко, а дуже легко. Для цього навіть не потрібно докладати особливих зусиль, адже смартфон дряпається практично після будь-якого […]

IBM планує побудувати перший комерційний квантовий комп’ютер

Створення квантових комп’ютерів, принцип роботи яких побудований на явищі квантової суперпозиції і квантової заплутаності для передачі і обробки даних, є одним з першорядних завдань вчених по всьому світу. З початку 2000-х років компанії і дослідницькі організації вивчають цей напрям, але до сих пір квантові комп’ютери залишаються спеціалізованим апаратним забезпеченням. Однак тепер компанія IBM оголосила про […]

Обзор iOS 8 (часть 2)

Первую часть обзора можно прочитать Тут. Теперь перейдем к изменениям в сторонних клавиатурах и распознавании речи. Здесь стоит отметить то, что у пользователя iOS 8 появилась возможность скачивать и устанавливать клавиатурные модификации, которые позволяют изменять систему ввода текста. Кроме поддержки сторонних клавиатур, в iOS 8 имеется система предиктивного ввода слов. При написании слова, система тут […]