"1"

За підсумками минулого року компанія Facebook продемонструвала вражаюче зростання доходів і прибутку. Здавалося б, власники акцій, як ніхто інший, повинні були залишитися задоволені такими результатами роботи соціальної мережі і її керівництва, проте знайшлася частина акціонерів, які бажають виключити главу компанії Марка Цукерберга з ради директорів. На їхнє переконання, незалежна людина зможе краще справлятися з цією роллю, «забезпечивши необхідний контроль бізнесу, поліпшивши корпоративне управління, а також затвердивши більш чіткий план дій для акціонерів».

За виключення Цукерберга виступає група інвесторів, які є учасниками правозахисного об’єднання SumOfUs. Дана організація позиціонує себе як спільноту, що впливає на великі світові корпорації з метою залучення їх до відповідальності за низкою глобальних проблем, включаючи зміни клімату, порушення прав людини, дискримінацію в різних її проявах, порушення прав трудящих, корупцію, а також корпоративне захоплення влади.

У Facebook не стали коментувати дану пропозицію, проте швидше за все компанія підготує офіційну заяву до подачі звіту до Комісії з цінних паперів в квітні. Це традиційна практика при необхідності виступити перед акціонерами.

Як повідомляє видання VentureBeat, невдоволення акціонерів пов’язане з новою структурою розподілу голосів, затвердженою в 2016 році. На думку інвесторів, прийняті зміни привели до зміщення балансу сил в сторону самого Цукерберга. В ході червневих зборів співвласники Facebook голосували за випуск акцій класу C для того, щоб Цукерберг міг зберегти контроль над компанією. Пропозиція була успішно прийнята, проте один з інвесторів досі оскаржує дане рішення в суді, називаючи його незаконним.

Прихід незалежної людини до ради директорів, на думку незадоволеної групи, підвищить вартість акціонерного капіталу. Також, цей крок «відновить справедливий баланс влади між главою і радою директорів і посприяє встановленню ефективного правління».

Вірогідно, членів SumOfUs турбують потенційне негативні наслідки, а точніше перспектива зниження вартості акцій через те, що занадто багато свого робочого часу Цукерберг проводить поза корпорацією.

Нагадаємо, що завдяки рекордному зростанню акцій Facebook Марк Цукерберг за два перші тижні цього року розбагатів на $5 млрд.

Коментарі закриті.

Поділитися

З американського магазину Apple викрали 19 айфонів на $13 000

Одним з найпопулярніших «предметів обожнювання» серед злодіїв і зловмисників залишається iPhone. Незалежно від того, заблокований гаджет чи захист на пристрої повністю відсутній, він залишається досить ліквідним товаром на ринку. В кінці-кінців, викрадений смартфон можна завжди продати на запчастини. У США, в місті Натік (штат Массачусетс) організоване угрупування грабіжників, що складається з семи осіб, в якості легкої […]

Трамп підписав стратегію NASA, що включає в себе політ на Марс в 2033 році

Президент США Дональд Трамп підписав акт про фінансування NASA – національного агентства з аеронавтики. Одноголосно схвалений конгресом документ став першою всеосяжною стратегією розвитку космосу в США за останні шість років. Сама амбітна мета – пілотований політ на Марс в 2033 році. Як вказується в прес-релізі Білого дому, цей документ демонструє рішучу підтримку обома партіями космічної […]

GAMES. Hattori PvP слешер

Игрок Hattori меткий сюрикен из стали благодаря быстрым движениям по экрану айфона без проблем достигает цели одну за одной, даря противнику все новые и новые поражения. Красная кровь раскрашивается необычайными узорами по экрану предупреждая о окончании еще одной виртуальной жизни, доводя нервы до предела. И для достижения новых целей в Hattori и в конце концов […]