"1"

За підсумками минулого року компанія Facebook продемонструвала вражаюче зростання доходів і прибутку. Здавалося б, власники акцій, як ніхто інший, повинні були залишитися задоволені такими результатами роботи соціальної мережі і її керівництва, проте знайшлася частина акціонерів, які бажають виключити главу компанії Марка Цукерберга з ради директорів. На їхнє переконання, незалежна людина зможе краще справлятися з цією роллю, «забезпечивши необхідний контроль бізнесу, поліпшивши корпоративне управління, а також затвердивши більш чіткий план дій для акціонерів».

За виключення Цукерберга виступає група інвесторів, які є учасниками правозахисного об’єднання SumOfUs. Дана організація позиціонує себе як спільноту, що впливає на великі світові корпорації з метою залучення їх до відповідальності за низкою глобальних проблем, включаючи зміни клімату, порушення прав людини, дискримінацію в різних її проявах, порушення прав трудящих, корупцію, а також корпоративне захоплення влади.

У Facebook не стали коментувати дану пропозицію, проте швидше за все компанія підготує офіційну заяву до подачі звіту до Комісії з цінних паперів в квітні. Це традиційна практика при необхідності виступити перед акціонерами.

Як повідомляє видання VentureBeat, невдоволення акціонерів пов’язане з новою структурою розподілу голосів, затвердженою в 2016 році. На думку інвесторів, прийняті зміни привели до зміщення балансу сил в сторону самого Цукерберга. В ході червневих зборів співвласники Facebook голосували за випуск акцій класу C для того, щоб Цукерберг міг зберегти контроль над компанією. Пропозиція була успішно прийнята, проте один з інвесторів досі оскаржує дане рішення в суді, називаючи його незаконним.

Прихід незалежної людини до ради директорів, на думку незадоволеної групи, підвищить вартість акціонерного капіталу. Також, цей крок «відновить справедливий баланс влади між главою і радою директорів і посприяє встановленню ефективного правління».

Вірогідно, членів SumOfUs турбують потенційне негативні наслідки, а точніше перспектива зниження вартості акцій через те, що занадто багато свого робочого часу Цукерберг проводить поза корпорацією.

Нагадаємо, що завдяки рекордному зростанню акцій Facebook Марк Цукерберг за два перші тижні цього року розбагатів на $5 млрд.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple возвращает деньги за покупки

Увидеть навороченный смартфон в руках ребенка не составляет проблем. Родители балуют своих чад, зачастую даже не задумываясь о том, что их дети могут делать с таким гаджетом, подключенным к интернету. Одной из возникших проблем стала возможность детей совершать необдуманные покупки в играх и приложениях. И это неединичные случаи! Такого рода покупки стали массовыми и легли […]

Повернутися на вершину. Що повинна зробити Apple, щоб знову сісти на трон

Коли дивишся в фінансовий звіт Apple, то важко не помітити той факт, що більшу частину доходу компанії становить продаж iPhone. У Купертіно нічого не заперечують – так, смартфон є найважливішим продуктом компанії і вона це зрозуміла через кілька років після випуску. Продаж ріс з кожним кварталом, народ вибудовувався в немислимі черги за новинкою, а в Apple […]

Зовсім скоро: хвилинне відео в Instagram

Компанія заявила про намір збільшити тривалість відеороликів для всіх користувачів. Зараз ми обмежені 15 секундами, а рекламодавці – 30 секундами. Буде хвилина, офіційно. Все тому, що за останні півроку люди стали присвячувати перегляду відео на 40% більше часу. Хвилинні відео будуть з’являтися поступово, починаючи з 29 березня. Через кілька місяців нова фішка стане доступна всім […]