"1"

За підсумками минулого року компанія Facebook продемонструвала вражаюче зростання доходів і прибутку. Здавалося б, власники акцій, як ніхто інший, повинні були залишитися задоволені такими результатами роботи соціальної мережі і її керівництва, проте знайшлася частина акціонерів, які бажають виключити главу компанії Марка Цукерберга з ради директорів. На їхнє переконання, незалежна людина зможе краще справлятися з цією роллю, «забезпечивши необхідний контроль бізнесу, поліпшивши корпоративне управління, а також затвердивши більш чіткий план дій для акціонерів».

За виключення Цукерберга виступає група інвесторів, які є учасниками правозахисного об’єднання SumOfUs. Дана організація позиціонує себе як спільноту, що впливає на великі світові корпорації з метою залучення їх до відповідальності за низкою глобальних проблем, включаючи зміни клімату, порушення прав людини, дискримінацію в різних її проявах, порушення прав трудящих, корупцію, а також корпоративне захоплення влади.

У Facebook не стали коментувати дану пропозицію, проте швидше за все компанія підготує офіційну заяву до подачі звіту до Комісії з цінних паперів в квітні. Це традиційна практика при необхідності виступити перед акціонерами.

Як повідомляє видання VentureBeat, невдоволення акціонерів пов’язане з новою структурою розподілу голосів, затвердженою в 2016 році. На думку інвесторів, прийняті зміни привели до зміщення балансу сил в сторону самого Цукерберга. В ході червневих зборів співвласники Facebook голосували за випуск акцій класу C для того, щоб Цукерберг міг зберегти контроль над компанією. Пропозиція була успішно прийнята, проте один з інвесторів досі оскаржує дане рішення в суді, називаючи його незаконним.

Прихід незалежної людини до ради директорів, на думку незадоволеної групи, підвищить вартість акціонерного капіталу. Також, цей крок «відновить справедливий баланс влади між главою і радою директорів і посприяє встановленню ефективного правління».

Вірогідно, членів SumOfUs турбують потенційне негативні наслідки, а точніше перспектива зниження вартості акцій через те, що занадто багато свого робочого часу Цукерберг проводить поза корпорацією.

Нагадаємо, що завдяки рекордному зростанню акцій Facebook Марк Цукерберг за два перші тижні цього року розбагатів на $5 млрд.

Коментарі закрито.

Поділитися

Дзвінки через Wi-Fi в Україні. Чекати чи не чекати?

З установкою iOS 9.3 у абонентів американського оператора at&t з’явилася можливість дзвінків через Wi-Fi. Це далеко не новина, ще на iOS 8 з’явилася така можливість. Тоді пощастило абонентам T-Mobile. У at&t все серйозніше – оператор дав можливість здійснювати міжнародні дзвінки, а це означає, що непорушність роумінг-тарифів сильно похитнулася. Про технологію Wi-Fi Calling говорять давно – вона дозволяє […]

Фінальні версії iOS 9.3.2 і OS X 10.11.5 вийдуть 19 травня

Менш, ніж за місяць до анонсу нових операційних систем Apple випустить оновлення для нинішніх версій iOS і OS X. iOS 9.3.2 і OS X 10.11.5 до фінального релізу пройшли шлях з чотирьох бета-версій, і нарешті на цьому тижні відбудеться фінальний реліз. За інформацією інсайдерів, це станеться у четвер, 19 травня, хоча не виключений і варіант, […]

Компанія Supercell планує масштабний запуск на iOS і Android.

Гра під назвою Clash Royale вже доступна в новозеландському, канадському, австралійському та ряді інших регіональних App Store. Тестовий запуск програми не може не радувати розробників, в 6 з 9 країн, де можна скачати гру, вона входить в десятку найкасовіших додатків для iPhone. Supercell запропонують нам онлайн битви один на один в реальному часі. Гравці повинні […]