На цьому тижні Apple відзвітувала про фінансові результати першого кварталу 2017 року фінансового року. Результати ці виявилися рекордними, але, як з’ясували фахівці, при їх підведенні Apple застосувала певний трюк.

"1"

Зазвичай тривалість кварталу становить 13 тижнів, і саме такі, 13-тижневі квартали Apple використовувала в своїх попередніх фінансових звітах. Однак розрахунок з Q1 2017 складався за 14 тижнів. В останній раз 14-тижневий квартал фігурував в звітах Apple в 2013 році (це був Q1 2013).

Фінансовий директор Apple Лука Маестро визнав, що звіт Q1 2017 складався за 14 тижнів, але уточнив, що для цього були об’єктивні причини – в тому числі і більш ранній, порівняно з минулим роком, старт продажу нового флагманського iPhone. На думку Маестро, ці об’єктивні фактори компенсують додавання «зайвого» тижня до звітного кварталу.

Однак з цим твердженням фахівці згодні не повністю. Наведемо дві таблиці, які наочно показують, що якби звіт складався за 13 тижнів, його результати були б зовсім не рекордними. Перша таблиця – офіційні дані фінансового звіту Apple:

"2"

Друга – усереднені дані за один тиждень продажу (результат отриманий діленням квартального підсумку на кількість тижнів в кварталі):

"3"

Як можна бачити, в середньому за тиждень в Q1 2017 Apple продавала менше iPhone, iPad і Mac, ніж рік тому. Інша справа, що середні дані за тиждень можуть не відображати дійсної картини – саме про це говорив Лука Маестро. Нам залишається тільки повірити йому на слово. Або не повірити?

Вам також цікаво буде дізнатися, що Apple втратила звання найдорожчого в світі бренду.

Коментарі закрито.

Поділитися

Едвард Сноуден створив чохол для iPhone із захистом від злому

На заході, що проводиться в Массачусетському технологічному інституті, був представлений міні-чохол для «айфона», що стежить за безпекою даних користувачів. Його розробкою займаються Едвард Сноуден і Ендрю Хуанг, відомий дослідженнями безпеки консолей Xbox і карт microSD. Едвард Сноуден впевнений, що уряди і корпорації збирають надто багато даних з усіх користувачів. Саме з цієї причини він розробив […]

У мережі з’явилися технічні характеристики iPhone 7 і 7 Plus

Невідомо, наскільки можна довіряти цій інформації, але виглядає вона, в усякому разі, досить правдоподібно. Китайські «шпигуни» виклали в мережу технічні характеристики iPhone 7 і 7 Plus, і ці характеристики збігаються з тим, що було відомо раніше. Можна побачити, що iPhone 7 отримає 2 ГБ оперативної пам’яті, а iPhone 7 Plus – вже 3 ГБ. У […]

Викрадену Tesla знайшли по мобільному додатку

На минулому тижні поліція американського штату Каліфорнія заарештувала якогось Райана Чарльза Бартона, який викрав електрокар Tesla, який був виявлений, завдяки мобільному додатку на смартфоні його власника. Як повідомляє портал PE, 13 березня Бартон пограбував будинок в каліфорнійському місті Ескондідо. Прихопивши ключі від машини, він викрав і її. Але власник не розгубився – відстеживши розташування свого автомобіля […]