Далласький федеральний суд зобов’язав Facebook виплатити $500 млн компенсації за збиток компанії ZeniMax Media, повідомляє Bloomberg.

"1"

Згідно з рішенням журі присяжних суду Далласа Facebook зобов’язана виплатити ZeniMax як компенсацію збитку $500 млн, включаючи $200 млн за порушення співзасновником Oculus Палмером Лакі угоди про нерозголошення конфіденційної інформації (Non-disclosure agreement, NDA) і $50 млн за порушення авторських прав.

У цю суму також входять $50 млн, які будуть стягнуті з Oculus і Палмера Лакі за помилковий опис продуктів, а ще один співзасновник Oculus – Брендан Ірібе – повинен буде виплатити за це порушення $150 млн. Загальна сума компенсації, призначена журі присяжних, набагато менша за суму збитку в розмірі $4 млрд, зазначену ZeniMax в позові.

З точки зору суду Oculus, яку Facebook купила в 2014 р за $2 млрд, використовувала технологію ZeniMax в Oculus Rift. ZeniMax стверджує, що саме вона добилася прориву у розвитку програмної і апаратної частини, чим і скористався один з її співробітників – Джон Кармак, який пішов з компанії і став технічним директором Oculus VR.

10 січня розпочалося слухання у гучній справі між Zenimax Media і Oculus VR. Власник Bethesda і id Software звинувачує Oculus в крадіжці інтелектуальної власності та комерційної таємниці шляхом найму Джона Кармака і п’яти його співробітників id Software. Стверджується, що Кармак порушив угоду з ZeniMax, обмінявшись конфіденційною інформацією, яку в Oculus потім використовували як основу для свого програмного забезпечення.

У ZeniMax вважають, що Кармак почав працювати над технологіями, які вплинули на шолом Oculus Rift, ще під час свого перебування в id Software, але сам Кармак, навпаки, стверджував, що робота в студії заважала йому займатися розробкою технологій віртуальної реальності.

Дворічна тяжба проти Facebook, ініційована виробником ігор ZeniMax, завершилася публічним судом присяжних в суді Далласа. У своєму рішення суд відкинув припущення про те, що співробітники Oculus вкрали комерційну таємницю.

У Oculus переконані, що звинувачення ZeniMax пов’язані з тим, що компанія втратила можливість своєчасно випустити на ринок свою VR-технологію. Юрист Facebook Бет Уілкінсон стверджувала, що ZeniMax припинила всі роботи над віртуальною реальністю на початку 2013 року і ні в чому не звинувачувала Oculus VR до її покупки Facebook.

У Oculus сказали, що компанія “засмучена деякими аспектами справи” і збирається оскаржити штраф. При цьому представники компанії вказали на те, що суд не задовольнив основні звинувачення позивача. “Суть справи полягала в тому, чи дійсно Oculus викрала приховані комерційною таємницею дані ZeniMax, і суд прийняв нашу сторону. Продукти Oculus створені на основі технологій Oculus”, – сказали в компанії.

Вас також може зацікавити інформація про те, що Йокі Мацуока покинула Apple і повернулася в Nest.

Коментарі закрито.

Поділитися

Apple зараз активно шукає працівників для першого в Сінгапурі Apple Store

Apple розмістила вакансію про пошук працівників для своєї нової точки для торгівлі у Сінгапурі, де на даний момент ще немає Apple Store. Про це повідомили журналісти видання Techinasis, які володіють інформацією про плани американської компанії. Зараз Apple шукає близько 14 спеціалістів, які безпосередньо будуть обслуговувати новий магазин. Поки що достовірно невідомо дату офіційного відкриття чудового […]

Користуйся браузером EDGE – і Microsoft тобі заплатить

У боротьбі за популярність хороші будь-які методи. Компанії вкладають мільйони доларів в рекламу і всіляко просувають свій продукт. Іноді навіть відверто нав’язуються користувачам банерами і спливаючими вікнами: «Установи, ну встанови цей прекрасний браузер»… Компанія Microsoft вирішила приручати користувачів по-своєму. За використання власного браузеру EDGE в компанії готові платити. Позиції фірмового ПО операційної системи Windows 10 завойовують […]

На WWDC’16 не буде «залізних» новинок

Колишній головний редактор 9to5mac Марк Гурман, відомий своїми надійними джерелами в Apple, видав свій прогноз новинок, які будуть представлені на конференції WWDC 2016. За інформацією Гурмана, Apple не буде анонсувати нове «залізо» – тобто ми не побачимо оновлених моделей MacBook Pro і MacBook Air. Також не покажуть і нову приставку Apple TV. Конференція розробників – […]