Далласький федеральний суд зобов’язав Facebook виплатити $500 млн компенсації за збиток компанії ZeniMax Media, повідомляє Bloomberg.

"1"

Згідно з рішенням журі присяжних суду Далласа Facebook зобов’язана виплатити ZeniMax як компенсацію збитку $500 млн, включаючи $200 млн за порушення співзасновником Oculus Палмером Лакі угоди про нерозголошення конфіденційної інформації (Non-disclosure agreement, NDA) і $50 млн за порушення авторських прав.

У цю суму також входять $50 млн, які будуть стягнуті з Oculus і Палмера Лакі за помилковий опис продуктів, а ще один співзасновник Oculus – Брендан Ірібе – повинен буде виплатити за це порушення $150 млн. Загальна сума компенсації, призначена журі присяжних, набагато менша за суму збитку в розмірі $4 млрд, зазначену ZeniMax в позові.

З точки зору суду Oculus, яку Facebook купила в 2014 р за $2 млрд, використовувала технологію ZeniMax в Oculus Rift. ZeniMax стверджує, що саме вона добилася прориву у розвитку програмної і апаратної частини, чим і скористався один з її співробітників – Джон Кармак, який пішов з компанії і став технічним директором Oculus VR.

10 січня розпочалося слухання у гучній справі між Zenimax Media і Oculus VR. Власник Bethesda і id Software звинувачує Oculus в крадіжці інтелектуальної власності та комерційної таємниці шляхом найму Джона Кармака і п’яти його співробітників id Software. Стверджується, що Кармак порушив угоду з ZeniMax, обмінявшись конфіденційною інформацією, яку в Oculus потім використовували як основу для свого програмного забезпечення.

У ZeniMax вважають, що Кармак почав працювати над технологіями, які вплинули на шолом Oculus Rift, ще під час свого перебування в id Software, але сам Кармак, навпаки, стверджував, що робота в студії заважала йому займатися розробкою технологій віртуальної реальності.

Дворічна тяжба проти Facebook, ініційована виробником ігор ZeniMax, завершилася публічним судом присяжних в суді Далласа. У своєму рішення суд відкинув припущення про те, що співробітники Oculus вкрали комерційну таємницю.

У Oculus переконані, що звинувачення ZeniMax пов’язані з тим, що компанія втратила можливість своєчасно випустити на ринок свою VR-технологію. Юрист Facebook Бет Уілкінсон стверджувала, що ZeniMax припинила всі роботи над віртуальною реальністю на початку 2013 року і ні в чому не звинувачувала Oculus VR до її покупки Facebook.

У Oculus сказали, що компанія “засмучена деякими аспектами справи” і збирається оскаржити штраф. При цьому представники компанії вказали на те, що суд не задовольнив основні звинувачення позивача. “Суть справи полягала в тому, чи дійсно Oculus викрала приховані комерційною таємницею дані ZeniMax, і суд прийняв нашу сторону. Продукти Oculus створені на основі технологій Oculus”, – сказали в компанії.

Вас також може зацікавити інформація про те, що Йокі Мацуока покинула Apple і повернулася в Nest.

Коментарі закрито.

Поділитися

Бездротова зарядка MotherBox працює на відстані до півметра

Нещодавно дослідники Disney Research продемонстрували технологію бездротової передачі енергії, яка дозволяє одночасно заряджати всю техніку в приміщенні і не обмежує руху користувача, на відміну від звичайних бездротових зарядок для смартфонів. Поки це тільки прототип, але що доступно вже сьогодні? Компанія Yank Technologies запустила на Indiegogo проект зарядки MotherBox, що представляє собою щось середнє між існуючими рішеннями […]

Проект Lumoid позволит недельку поносить Apple Watch

Наверняка неоднократно при покупке какой-нибудь техники, будь то iPhone, телевизор, холодильник, да хоть даже банальный тостер, у читателя перед непосредственно самой покупкой возникало желание сначала как следует опробовать оные чудеса электронного мира. Мы с вами понимаем, что ни один обзор не затмит собственных впечатлений от пользования прибором. Но магазины, занимающиеся реализацией различных девайсов (хоть бы […]

Вчені з Берклі розробили мікроскопічні датчики, що імплантуються в тіло

Інженери з Каліфорнійського університету в Берклі імплантували в м’язові тканини і периферичну нервову систему щурів крихітні датчики, які відстежують їх життєві показники. Через мікроскопічні розміри вчені називають ці імплантанти нейронним пилом. Датчик імплантанта працює за рахунок електрики, яку створює п’єзоелектричний кристал з ультразвукових коливань, які випускаються кожні 100 мікросекунд. Ультразвук, на відміну від радіохвиль, дозволяє працювати […]