Далласький федеральний суд зобов’язав Facebook виплатити $500 млн компенсації за збиток компанії ZeniMax Media, повідомляє Bloomberg.

"1"

Згідно з рішенням журі присяжних суду Далласа Facebook зобов’язана виплатити ZeniMax як компенсацію збитку $500 млн, включаючи $200 млн за порушення співзасновником Oculus Палмером Лакі угоди про нерозголошення конфіденційної інформації (Non-disclosure agreement, NDA) і $50 млн за порушення авторських прав.

У цю суму також входять $50 млн, які будуть стягнуті з Oculus і Палмера Лакі за помилковий опис продуктів, а ще один співзасновник Oculus – Брендан Ірібе – повинен буде виплатити за це порушення $150 млн. Загальна сума компенсації, призначена журі присяжних, набагато менша за суму збитку в розмірі $4 млрд, зазначену ZeniMax в позові.

З точки зору суду Oculus, яку Facebook купила в 2014 р за $2 млрд, використовувала технологію ZeniMax в Oculus Rift. ZeniMax стверджує, що саме вона добилася прориву у розвитку програмної і апаратної частини, чим і скористався один з її співробітників – Джон Кармак, який пішов з компанії і став технічним директором Oculus VR.

10 січня розпочалося слухання у гучній справі між Zenimax Media і Oculus VR. Власник Bethesda і id Software звинувачує Oculus в крадіжці інтелектуальної власності та комерційної таємниці шляхом найму Джона Кармака і п’яти його співробітників id Software. Стверджується, що Кармак порушив угоду з ZeniMax, обмінявшись конфіденційною інформацією, яку в Oculus потім використовували як основу для свого програмного забезпечення.

У ZeniMax вважають, що Кармак почав працювати над технологіями, які вплинули на шолом Oculus Rift, ще під час свого перебування в id Software, але сам Кармак, навпаки, стверджував, що робота в студії заважала йому займатися розробкою технологій віртуальної реальності.

Дворічна тяжба проти Facebook, ініційована виробником ігор ZeniMax, завершилася публічним судом присяжних в суді Далласа. У своєму рішення суд відкинув припущення про те, що співробітники Oculus вкрали комерційну таємницю.

У Oculus переконані, що звинувачення ZeniMax пов’язані з тим, що компанія втратила можливість своєчасно випустити на ринок свою VR-технологію. Юрист Facebook Бет Уілкінсон стверджувала, що ZeniMax припинила всі роботи над віртуальною реальністю на початку 2013 року і ні в чому не звинувачувала Oculus VR до її покупки Facebook.

У Oculus сказали, що компанія “засмучена деякими аспектами справи” і збирається оскаржити штраф. При цьому представники компанії вказали на те, що суд не задовольнив основні звинувачення позивача. “Суть справи полягала в тому, чи дійсно Oculus викрала приховані комерційною таємницею дані ZeniMax, і суд прийняв нашу сторону. Продукти Oculus створені на основі технологій Oculus”, – сказали в компанії.

Вас також може зацікавити інформація про те, що Йокі Мацуока покинула Apple і повернулася в Nest.

Коментарі закриті.

Поділитися

Технологія Metal в iOS 10 виводить графіку в іграх на новий рівень

Технологія Metal, вперше представлена ​​в операційній системі iOS 8, отримала подальший розвиток в iOS 10. Цей API обходить нашарування стандартного графічного API OpenGL для мобільних ігор з метою прямої взаємодії з обладнанням. На навчальних сесіях WWDC компанія Unity продемонструвала можливості графічної технології в iOS 10. Однією з унікальних особливостей Metal в новій операційній системі Apple є […]

Эксперты оценили бренд Apple в $104,6 млрд

Аналитическое агентство Brand Finance опубликовало рейтинг, в который вошли самые дорогие бренды Соединённых штатов. В список, который получил название Billion Dollar Brands, попали пятьсот компаний, а возглавила его, как и следовало ожидать, компания Apple. На сегодняшний день эксперты оценивают стоимость яблочного бренда в $104,6 миллиарда. В данном случае не идёт речь об активах компании или […]

Вчені створили E-Ink дисплей, який яскравіше і міцніше класичних аналогів

  Здавалося, що технологія електронного паперу, також відомої як E-Ink, є застарілою і має ряд недоліків. Однак вчені з китайської компанії OED Technologies, яка раніше згадувалася як виробник другого дисплея для YotaPhone 3, вирішили довести зворотне і створили перший в світі E-Ink дисплей на основі графену. Цей міцний і в той же час легкий матеріал дозволяє […]