Високотехнологічні компанії у 2015 році закріпили своє лідерство у списку найбільших за рівнем капіталізації компанії США та світу. Так, Apple зберегла за собою верхній рядок, а компанія Google суттєво скоротила відрив, вперше за всю історію опинившись на другому місці.

Apple розпочала цей рік з капіталізацією в 640 мільярдів доларів, збільшивши її весною цього року до 750 мільярдів доларів, однак в останні місяці ринкова вартість найдорожчої компанії в світі опустилась нижче 640 мільярдів доларів через тривогу відносно скорочення рівня продажів смартфонів iPhone у найближчій перспективі.

Між іншим, компанія Google в цьому році зробила величезний ривок вперед, збільшивши свою капіталізацію на 45% – до 530 мільярдів доларів. Помітний підйом в останні місяці продемонструвала також і компанія Microsoft, що вирвалась на третє місце з капіталізацією майже в 450 мільярдів доларів. Акції компанії подорожчали в цьому році до відмітки, яка останній раз спостерігалася 15 років тому, коли їй належав титул однієї з найбільших у світі.

Число компаній, яким вдалося перевищити відмітку в 300 мільярдів доларів ринкової вартості, збільшилось до історичного максимуму.

Однак, не у всіх сегментах ситуація є такою безхмарною. Так, наприклад, компанії паливно-енергетичного комплексу дуже постраждали від суттєвого зниження цін на нафту.

Цього року знизили свої позиції також і компанії, що займаються роздрібною торгівлею в США: лідер галузі Wall-Mart втратив майже 30% вартості, скоротивши її до менш, ніж 200 мільярдів доларів вперше за декілька років.

Компанії з інших країн в рейтингу починаються лише з другої десятки. Про це свідчать дані агентства Bloomberg.

Чи збережуть технологічні компанії лідерські позиції – побачимо вже найближчим часом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

iPhone 7 і iPhone 7 Plus пророкують проблемні поставки

Щороку Apple наступає на одні і ті ж граблі. Протягом 12 місяців компанія домовляється з постачальниками, вирішує питання раціонального надходження комплектуючих за адекватними цінами, а у вересні з’ясовується, що iPhone знову в дефіциті. Схоже, що цей рік не буде винятком. Аналітичний ресурс Nikkei опублікував звіт, згідно з яким вихід iPhone 7 буде супроводжуватися дефіцитними поставками. […]

Facebook запускає Live Audio: аудіотрансляції в режимі реального часу

Команда соціальної мережі Facebook оголосила про початок тестів сервісу Live Audio – це aудіотрансляції в режимі реального часу. Що це таке Будь-який користувач, група, спільнота, новинний або будь-який інший канал всередині соцмережі Facebook тепер зможуть вести «живі» аудіотрансляції. Творці сподіваються, що нова послуга запрацює навіть в регіонах з повільним інтернетом, адже для голосової передачі не потрібен […]

Apple поступово відмовляється від технології Flash

Вчора стало відомо, що браузер Safari в новій настільній операційній системі macOS Sierra буде за замовчуванням блокувати контент, створений з використанням технології Flash. Таким чином купертінівці хочуть посприяти популяризації HTML 5. Згідно наявних даних, замість контенту на основі Flash браузер буде відображати «заглушку» з кнопкою «Натисніть, щоб використовувати Flash». При натисканні на неї користувачі зможуть вибрати, […]