В Піднебесній нещодавно було прийнято закон, направлений на боротьбу з тероризмом. Багато положень в ньому дійсно є прогресивними та направленими на боротьбу з тероризмом. Однак, деякі положення викликали неоднозначну реакцію в світової спільноти.

Так, новим законом передбачається, що всі компанії IT-індустрії, що працюють на місцевому ринку, повинні будуть передавати китайському уряді ключі для проведення дешифрування інформації. Таким чином, Apple буде вимушена надати владі Китаю доступ до свого сервісу iMessage.

Новий закон надає право уряду КНР всі можливості для слідкування за кожним громадянином країни. Розповсюджується цей закон також й на іноземців, котрі будуть користуватися сервісами IT-компаній на території Китаю.  

Органи влади Китаю стверджують, що їх країна стикнулась зі зростаючою загрозою зі сторони бойовиків та сепаратистів, особливо в районі Синцзянь. Внаслідок насилля в цьому районі за останні роки загинуло декілька сотень чоловік.

У багатьох західних країн є питання до прийнятого закону, причому не тільки в зв’язку із суттєвим порушенням основоположних прав людини, таких як свобода слова, а й також у зв’язку з кібербезпекою. Раніше Президент США, Барак Обама, говорив, що ця тема обговорювалась ним з китайським лідером.

В свою чергу Китай висловив позицію, що вони просто повторюють ті дії, які вже зробили більшість західних країн, вимагаючи від технологічних компаній розкривати дані про користувачів для допомоги в боротьбі з тероризмом.

Новий антитерористичний закон вступить в силу в Китаї з 1 січня 2016 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Форми Mac Pro продовжують розбурхувати уяву адептів PC

Хто б міг подумати, що настільки неоднозначний форм-фактор останнього на сьогоднішній день Mac Pro надихне таку кількість PC-послідовників? Цього разу проект під назвою Dune Case вирішив зібрати грошей на своє дітище на Kickstarter. Отже, що ми маємо? Dune Case має циліндричну форму. Всередині можна розмістити материнську плату типорозміру Mini-ITX (170 × 170 мм), пару накопичувачів […]

Производство Apple Watch начнется в январе?

Из источников, близких к компании Apple, стало известно, что массовое производство умных часов начнется в январе будущего года. Все заказы на изготовление достанутся компании Quanta Computer, хотя ранее в числе производителей назывался дополнительно и Inventec, выпускающий яблочные планшеты. Ради сотрудничества с Apple компания Quanta Computer вынуждена будет отказаться от сборки аналогичной продукции для других производителей […]

Технологія Metal в iOS 10 виводить графіку в іграх на новий рівень

Технологія Metal, вперше представлена ​​в операційній системі iOS 8, отримала подальший розвиток в iOS 10. Цей API обходить нашарування стандартного графічного API OpenGL для мобільних ігор з метою прямої взаємодії з обладнанням. На навчальних сесіях WWDC компанія Unity продемонструвала можливості графічної технології в iOS 10. Однією з унікальних особливостей Metal в новій операційній системі Apple є […]