Apple нещодавно заявила про внесення суттєвих змін у свої корпоративні документи. Відтепер акціонерам компанії буде простіше висувати своїх кандидатів на посади в раді директорів. Таку інформацію повідомляють зарубіжні журналісти з посиланням на джерела, що заслуговують довіри.

Документи з правками вже направлені до Комісії по цінних паперах США.

Відтепер акціонер або ж група акціонерів (до 20 чоловік), що володіють 3% акцій не менше 3-х років, зможуть включати своїх кандидатів у матеріали, що містять істотні факти для річних зборів акціонерів (proxy access – нова тенденція у корпоративному управлінні, що має все більш широке розповсюдження останніми роками).

Аналогічні можливості своїм акціонерам вже пропонують такі корпорації, як Goldman Sachs, Coca-Cola та ряд інших. За даними аналітиків, цього тренду притримуються майже 10% компаній, що входять в список індексу S&P 500.

Загалом, акціонери мають право призначати осіб на 20% директорських постів у Apple. Зараз рада директорів нараховує лише 8 осіб, тому мова може йти про обрання лише одного кандидата.

Поки що складно передбачити, як це нововведення може вплинути на майбутні продукти Apple. Враховуючи те, що основний мотив акціонерів – заробляння грошей, деякі журналісти вважають, що внесені до корпоративних правил зміни в майбутньому можуть призвести до подорожчання продуктів Apple. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Хакери зламали сайт творців антипіратського захисту Denuvo

Австралійська компанія Denuvo Software, що займається розробкою технології DRM-захисту, продовжує втрачати репутацію в очах своїх поточних і потенційних клієнтів. Якщо раніше ігри під захистом Denuvo трималися місяцями, а то й зовсім виявлялися хакерам не по зубах, то тепер злом антипіратського софту займає лічені дні. Новим ударом по компанії став злом їх офіційного сайту, в результаті […]

Київстар найбільше відповідає в Facebook

Оператори люблять хвалитися досягненнями. І деякі з них виглядають цікавіше інших. Наприклад, “Київстар” розповів про те, що корпорація отримала нагороду “Socially Devoted Brand” за якісне спілкування з абонентами в Facebook. Так, оператор відповідає на 99% запитів на офіційній сторінці, ніж перевершує показники по світового телекому – там середній відсоток відповіді тримається на рівні 87,4%. За […]

Apple вирішила проблему перезавантажень iMac під час відкриття великих JPEG

Зависання ніколи не були візитною карткою сімейства OS X, але іноді «яблучні» платформи породжували невеликі збої. Черговий такий приклад «з ряду геть» продемонстрували найостанніші моделі iMac, що включають в себе випуски кінця 2013 і 2014 років. Так-так, Retina 5K теж не залишилися осторонь. Посипалися скарги на те, що моноблоки нахабним чином зависали, коли користувач намагався […]