Глава компанії Apple, Тім Кук, в своєму інтерв’ю програмі «60 minutes» відкинув обвинувачення в несплаті податків, особливо податку на доходи, які отримані від продажу продукції за кордоном. Кук назвав подібні заяви «політичною брехнею», яка виходить від політиків, що не бажають змінювати застарілий податковий кодекс.

Телеведучий Чарлі Роуз нагадав Тіму Куку, що в Конгресі багато людей вважають, що Apple намагається платити менше або ж взагалі не платити податків з продажів продукції за кордоном. На сьогоднішній день цей прибуток становить 74 мільярди доларів.

Генеральний директор «яблучної» компанії підтвердив, що дві третини від прибутку компанії Apple припадають на продажі продукції за кордоном. Однак, як і інші транснаціональні корпорації, компанія залишає прибутки в місцевих філіях. Кук додав, що хотів би збільшити доходи державного бюджету США, однак не стане цього робити через втрати 40% прибутку Apple. На його думку, таке рішення було б не розсудливим та несправедливим по відношенню до акціонерів Apple.

«Цей податковий кодекс було розроблено для індустріальної епохи, а не для цифрової», – підкреслив глава Apple та додав, що кодекс варто було оновити ще багато років тому.

Нагадаємо, що майже півтисячі американських компаній зараз тримають за межами країни більше 2 трильйонів накопичених прибутків для того, щоб запобігти оподаткуванню в США. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на дані ряду некомерційних організацій.

Повернувши ці гроші в Штати, корпорації повинні будуть заплатити 620 мільярдів доларів податків. Більше всього коштів, як відмічають експерти, вивела за кордон компанія Apple – більше 180 мільярдів доларів. Фіскальні органи США вже декілька років намагаються боротися з подібними схемами ухилення від податків, діючи при цьому достатньо жорстко.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

У Франції дорогу вимостили сонячними батареями

Тепер в невеликому французькому селі Турувр-о-Перш, розташованому в Нормандії, більше не переживають про такі дрібниці, як електроенергія для вуличних ліхтарів. Міністерство екології Франції подарувало жителям населеного пункту нову ділянку дороги, вимощену трьома тисячами квадратних метрів міцних сонячних батарей. Якщо на даху в сонячних регіонів вже давно встановлюють сонячні панелі, то чому ж не можна використовувати для […]

Apple запустила велике оновлення веб-версії додатка Фото для перегляду фотографій з iCloud

Apple після кількох тижнів тестування запустила оновлену версію веб-додатку iCloud Фото. Веб-сервіс дозволяє зручно переглядати фотографії з будь-якого комп’ютера. Раніше компанія запропонувала заміну двох власних десктопних додатків для обробки фотознімків Aperture і iPhoto в особі нової утиліти Фото. Реліз програми відбувся в 2015 році, але до цього моменту Apple запустила проміжне рішення у вигляді веб-версії. Тепер компанія […]

Galaxy Note 2 загорівся в салоні літака

Компанія Samsung Electronics увійшла в чорну смугу, з якої вибратися ніяк не може. Її репутацію вже грунтовно зіпсували інциденти із загорянням Galaxy Note 7. За деякими оцінками, відгук цих пристроїв спричинив за собою збитки в розмірі близько одного мільярда доларів. І ось ще одна серйозна подія – цього разу з більш старим апаратом Galaxy Note 2. […]