Останнім часом суперкомп’ютери на основі штучного інтелекту впроваджують у все більшу кількість речей. Ось і фахівці компанії IBM разом зі своїми колегами з BMW почали працювати над впровадженням ШІ Watson в самоуправляючі автомобілі з метою збільшення безпеки руху.

"Інтелект суперкомп'ютера IBM Watson буде керувати «розумними» автомобілями"

Алгоритми на основі IBM Watson буде використовувати авто наступного покоління від BMW під назвою BMW i8. Він буде постійно адаптуватися до змін навколишнього середовища і обстановки на дорозі, а також зможе дізнатися всі звички і уподобання своєї людини-водія. В прес-релізістверджується:

«Можливості суперкомп’ютера Watson дозволять водію спілкуватися зі своїм автомобілем на природній мові. Це дозволить водію не відволікатися на формулювання фраз за певними правилами і більше зосередитися на дорозі і керуванні транспортним засобом. Також в систему керування автомобілем будуть надходити метеорологічні дані від Weather Company, дані про дорожню ситуацію на обраному маршруті руху, режим руху і статус транспортного засобу. Це дозволить системі постачати водія своєчасними рекомендаціями щодо режиму водіння, маршруту. У разі перемикання в режим самоуправління, алгоритми Watson зуміють зробити поїздку більш комфортною і безпечною, ніж при застосуванні стандартних засобів.»

І хоча алгоритми суперкомп’ютера будуть використовуватися в автомобілі більше як допоміжна функція, розробники не виключають того факту, що в майбутньому авто зможуть стати повністю автономними засобами. Принаймні в даний момент IBM і BMW будуть намагатися зробити автомобілі більш «розумними». А що з цього вийде, покаже майбутнє.

Вас може зацікавити інформація про те, що на Kickstarter з’явився цікавий проект, який додає штучний інтелект в будь-який автомобіль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

В Україні готується до запуску ще один мобільний банк

Колишній IT-директор ПриватБанку, Дмитро Дубілет, в травні цього року анонсував запуск першого в Україні мобільного банку – Ibox Bank. Вчора ж банкір повідомив на своїй сторінці в Facebook про швидкий запуск ще одного фінансового додатку для смартфонів. Команда почала працювати над проектом мобільного банку відразу з двома фінустановами – Айбокс Банком і Універсал Банком. Айбокс підключився до […]

В Германии запустили программу по утилизации iPhone

Компания Apple в августе 2013 года запустила программу по быстрому обмену устаревших моделей iPhone на скидку, распространяющуюся на приобретение новых девайсов. С того времени яблочная фирма работает над постоянным расширением данной программы на мировом рынке. И вот, на этой неделе, программа по утилизации старых девайсов начала работать и в магазинах Apple Store Германии. Таким образом, […]

Twitter позбавиться від реклами в новинних стрічках

Ініціатива з відключення реклами в акаунтах популярних громадян стартувала ще у вересні, і зараз набирає обертів. Так, деякі члени мережі повністю позбудуться від реклами в їх новинних стрічках. Замість рекламних оголошень Twitter отримує прибуток від просування певних твітів на замовлення, ці повідомлення з’являються в стрічках простих користувачів поряд з їх власними публікаціями. Очікується, що такий підхід […]