Останнім часом суперкомп’ютери на основі штучного інтелекту впроваджують у все більшу кількість речей. Ось і фахівці компанії IBM разом зі своїми колегами з BMW почали працювати над впровадженням ШІ Watson в самоуправляючі автомобілі з метою збільшення безпеки руху.

"Інтелект суперкомп'ютера IBM Watson буде керувати «розумними» автомобілями"

Алгоритми на основі IBM Watson буде використовувати авто наступного покоління від BMW під назвою BMW i8. Він буде постійно адаптуватися до змін навколишнього середовища і обстановки на дорозі, а також зможе дізнатися всі звички і уподобання своєї людини-водія. В прес-релізістверджується:

«Можливості суперкомп’ютера Watson дозволять водію спілкуватися зі своїм автомобілем на природній мові. Це дозволить водію не відволікатися на формулювання фраз за певними правилами і більше зосередитися на дорозі і керуванні транспортним засобом. Також в систему керування автомобілем будуть надходити метеорологічні дані від Weather Company, дані про дорожню ситуацію на обраному маршруті руху, режим руху і статус транспортного засобу. Це дозволить системі постачати водія своєчасними рекомендаціями щодо режиму водіння, маршруту. У разі перемикання в режим самоуправління, алгоритми Watson зуміють зробити поїздку більш комфортною і безпечною, ніж при застосуванні стандартних засобів.»

І хоча алгоритми суперкомп’ютера будуть використовуватися в автомобілі більше як допоміжна функція, розробники не виключають того факту, що в майбутньому авто зможуть стати повністю автономними засобами. Принаймні в даний момент IBM і BMW будуть намагатися зробити автомобілі більш «розумними». А що з цього вийде, покаже майбутнє.

Вас може зацікавити інформація про те, що на Kickstarter з’явився цікавий проект, який додає штучний інтелект в будь-який автомобіль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Яндекс прискорив «яндекс.браузер» для iOS і оптимізував дизайн під різні екрани

Яндекс анонсував реліз нової версії яндекс.браузер для iPhone і iPad, яка характеризується поліпшеною швидкодією і переробленим дизайном. У компанії відзначили, що підвищення продуктивності досягнуто на всіх пристроях, а оновлення дизайну затонуло стрічку Дзен, режим читання і завантаження сторінок з вимкненим режимом Турбо. Якщо раніше оптимізація яндекс.браузер була спрямована на не самі нові гаджети, то останній […]

История построения «сапфировой» империи для iPhone 6

Выпуском первого iPhone, который имел стеклянную защиту дисплея, компания Apple заложила основу для всех смартфонов. В настоящее время практически нет устройства, у которого передняя панель была бы пластиковой, а не стеклянной. Однако яблочная фирма никогда не стоит на месте, а потому в её планах имеется еще одна своего рода революция, в которую сделаны большие вложения. […]

TP-Link анонсувала в Україні Archer C3150 – роутер з функцією MU-MIMO і адекватною ціною

Компанія TP-Link оголосила про вихід на українському ринку гігабітного роутера Archer C3150, що підтримує технологію MU-MIMO. Новинка є дводіапазонним (2,4 ГГц і 5 ГГц) роутером, який здатний передавати дані на швидкості до 3150 Мбіт/с. Крім цього TP-Link Archer C3150 оснащений інноваційною технологією MU-MIMO. Завдяки їй роутер здатний одночасно обробляти чотири потоки даних. Це збільшує швидкість […]