"Тепер державний: ПриватБанк націоналізований"

Можлива націоналізація ПриватБанку стала однією з найбільш обговорюваних тем минулого тижня, а в ніч з неділі на понеділок на сайті Кабміну з’явилося повідомлення про перехід найбільшого банку України «в стовідсоткову власність держави».

Чому це сталось

Чутки про проблеми ПриватБанку викликали хвилю паніки серед клієнтів ПриватБанку. Як написав у своєму Facebook заступник голови правління Олег Гороховський, за свою історію банк пережив сім інформаційних атак, але остання була найпотужнішою. Люди почали масово знімати гроші з рахунків, і на піку банківська мережа компанії видавала більше 2 мільярдів гривень в день. Попередні рекорди ледь доходили до 1.5 мільярдів гривень навіть в найважчі часи. Стало очевидним, що ПриватБанк може не пережити ситуацію, що склалася.

IT-директор ПриватБанку Дмитро Дубілет додає, що в суботу паніка почала потроху спадати. Але телеканал Інтер завдав контрольний постріл, повідомивши у вечірньому випуску новин, що в понеділок банк припинить всі платежі. Рішення про передачу ПриватБанку державі було добровільним.

Що буде з ПриватБанком

За словами нинішньої команди топ-менеджерів, банк буде працювати далі в стандартному режимі, а клієнти не відчують особливої різниці (цілком можливо, що на деякий час будуть введені певні обмеження на зняття та переказ коштів). Ключовою умовою переговорів про націоналізацію ПриватБанку було збереження коштів на поточних депозитних і карткових рахунках як фізичних, так і юридичних осіб. З вкладами нічого не станеться.

«У головному офісі та у відділеннях залишаються ті ж професіонали. У банку створена унікальна корпоративна культура. Все це нікуди не дінеться з нашим відходом,»- Дмитро Дубілет.

Перехідний період розпочався сьогодні, 19 грудня 2016 року. В уряді також обіцяють забезпечити стабільну роботу банку. За попередніми даними, для докапіталізації ПриватБанку Кабмін збирається випустити 30-річні облігації внутрішньої держпозики на 150 млрд гривень.

Олександр Данилюк зазначив, що держава не планує володіти такою великою часткою в банківському секторі, тому після стабілізації ситуації ПриватБанк буде виставлений на продаж.

Чому ми про це написали

В останні роки ПриватБанк активно впроваджував найсучасніші банківські технології. Так, нещодавно компанія запустила сервіс безпечних NFC-платежів за допомогою смартфона, фактично створивши конкурента Samsung Pay і Apple Pay, які поки недоступні в Україні. Крім того, ще до виходу фінальної версії iOS 10 банк почав працювати над інтеграцією з помічником Siri для голосових переказів грошей на iPhone. Залишається тільки сподіватися, що нова команда продовжить справу своїх попередників.

Вас також може зацікавити інформація про те, що в 2017 році в Україні відбудеться перша бізнес-конференція з питань кіберспорту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

GAMES. Dead Ahead

   Несмотря на то, что тема зомби-апокалипсиса уже порядком навязла в зубах, все равно остаются ниши, куда зомби еще не добрались. А если даже и доберутся, от них можно будет уехать на мотороллере. Как это делает главный герой игры Dead Ahead.     Игра Dead Ahead – это платформенные гонки, где главный герой перемещается на мотороллере […]

Mozilla буде підтримувати Firefox для Windows XP і Vista до вересня 2017 року

Mozilla оголосила про те, що вона продовжить підтримувати Firefox для Windows XP і Windows Vista до вересня 2017 року. У березні 2017 року користувачі цих операційних систем будуть автоматично переведені на Firefox ESR (версія довгострокової підтримки), а в середині року компанія підрахує кількість цих користувачів і анонсує дату остаточного припинення підтримки браузера для XP і […]

Twitter заблокував свого творця

Вчора Twitter заблокував акаунт власного генерального директора Джека Дорсі. Система розпізнавання облікових записів визнала його профіль «підозрілим» і обмежила доступ до соцмережі. Всім передплатникам, які бажали зайти на сторінку Дорсі, висвічувалося повідомлення «Twitter founder @jack has had his account suspended» (Засновнику Twitter @jack призупинили профіль). Гендиректор стверджує, що це сталося через внутрішню помилку на сервері. […]