"Тепер державний: ПриватБанк націоналізований"

Можлива націоналізація ПриватБанку стала однією з найбільш обговорюваних тем минулого тижня, а в ніч з неділі на понеділок на сайті Кабміну з’явилося повідомлення про перехід найбільшого банку України «в стовідсоткову власність держави».

Чому це сталось

Чутки про проблеми ПриватБанку викликали хвилю паніки серед клієнтів ПриватБанку. Як написав у своєму Facebook заступник голови правління Олег Гороховський, за свою історію банк пережив сім інформаційних атак, але остання була найпотужнішою. Люди почали масово знімати гроші з рахунків, і на піку банківська мережа компанії видавала більше 2 мільярдів гривень в день. Попередні рекорди ледь доходили до 1.5 мільярдів гривень навіть в найважчі часи. Стало очевидним, що ПриватБанк може не пережити ситуацію, що склалася.

IT-директор ПриватБанку Дмитро Дубілет додає, що в суботу паніка почала потроху спадати. Але телеканал Інтер завдав контрольний постріл, повідомивши у вечірньому випуску новин, що в понеділок банк припинить всі платежі. Рішення про передачу ПриватБанку державі було добровільним.

Що буде з ПриватБанком

За словами нинішньої команди топ-менеджерів, банк буде працювати далі в стандартному режимі, а клієнти не відчують особливої різниці (цілком можливо, що на деякий час будуть введені певні обмеження на зняття та переказ коштів). Ключовою умовою переговорів про націоналізацію ПриватБанку було збереження коштів на поточних депозитних і карткових рахунках як фізичних, так і юридичних осіб. З вкладами нічого не станеться.

«У головному офісі та у відділеннях залишаються ті ж професіонали. У банку створена унікальна корпоративна культура. Все це нікуди не дінеться з нашим відходом,»- Дмитро Дубілет.

Перехідний період розпочався сьогодні, 19 грудня 2016 року. В уряді також обіцяють забезпечити стабільну роботу банку. За попередніми даними, для докапіталізації ПриватБанку Кабмін збирається випустити 30-річні облігації внутрішньої держпозики на 150 млрд гривень.

Олександр Данилюк зазначив, що держава не планує володіти такою великою часткою в банківському секторі, тому після стабілізації ситуації ПриватБанк буде виставлений на продаж.

Чому ми про це написали

В останні роки ПриватБанк активно впроваджував найсучасніші банківські технології. Так, нещодавно компанія запустила сервіс безпечних NFC-платежів за допомогою смартфона, фактично створивши конкурента Samsung Pay і Apple Pay, які поки недоступні в Україні. Крім того, ще до виходу фінальної версії iOS 10 банк почав працювати над інтеграцією з помічником Siri для голосових переказів грошей на iPhone. Залишається тільки сподіватися, що нова команда продовжить справу своїх попередників.

Вас також може зацікавити інформація про те, що в 2017 році в Україні відбудеться перша бізнес-конференція з питань кіберспорту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Google Chrome подбає про безпеку користувачів macOS

Днями компанія Google повідомила про розширення можливостей сервісу “Безпечний перегляд” (Safe Browsing) спеціально для macOS. Розробники запевняють, що з виходом оновлення Google Chrome забезпечить кращий захист користувачів від програм, які демонструють небажану рекламу, а також можуть самостійно змінювати налаштування браузера. Сервіс Safe Browsing використовується пошуковою системою Google, браузерами Google Chrome, Firefox і Safari і застерігає […]

Siri на OS X вже скоро

З'явилося перше зображення іконки Siri в новій версії OS X. Судячи з усього, ми все-таки отримаємо в найближчій версії OS X 10.12 повноцінний голосовий помічник Siri (англ. Speech Interpretation and Recognition Interface), знайомий нам по пристроях на iOS. Вчора з'явилися перші зображення майбутньої «фішки» в найближчому оновленні комп'ютерної операційної системи Apple. За чутками, Siri отримає окремий пункт меню […]

Чому в iPhone та iPad немає FM-радіо

Багатьом відомо, що в iPhone і iPad використовується універсальний модуль зв'язку, що підтримує прийом сигналу Wi-Fi, Bluetooth і FM. Тільки от прийом FM-сигналу неактивний. Думаю, цілком очевидно, чому Apple обмежили можливість користувачам iOS-девайсів слухати радіо. Це б серйозно вдарило по продажам iTunes Store і доходу з iRadio. Apple нерідко критикують і просять включити можливість прийому […]