Хакер Tihmstar анонсував рішення, що дозволяє знижувати операційну систему iPhone або iPad на версію, яку більше не підписує Apple. Спеціально для цієї мети розробник готує утиліту під назвою Prometheus.

"Анонсована утиліта Prometheus, що дозволяє зробити відкат на старі версії iOS"

Програма дозволить переходити на версії iOS (даунгрейд або апгрейд), які перестала підписувати Apple. Головна умова для успішного переходу – наявність попередньо збережених SHSH blob.

SHSH blob – це файл цифрового підпису, за допомогою якого Apple перевіряє версію iOS на пристрої. Поставити більш ранню операційну систему на iPhone і iPad неможливо, оскільки це суперечить правилам компанії. Для цього необхідно відправити запит на фіктивний сервер, який поверне в iTunes потрібний цифровий підпис (збережений раніше), і дозволить виконати установку.

Важливий момент: для використання Prometheus знадобляться сертифікати в новому форматі shsh2. Розробник створив спеціальний сервер, який імітує офіційний еппловській і дозволяє вивантажити SHSH blobs для пристрою. Робиться це за допомогою безкоштовної утиліти Tsschecker, доступної для macOS, Windows і Linux. При наявності збережених сертифікатів, всі бажаючі зможуть зробити даунгрейд на більш ранню версію iOS.

Якщо у користувача немає збережених SHSH blobs, і він випадково оновить свій пристрій на нову iOS, то, не маючи можливості відкотити прошивку, він позбудеться джейлбрейка. Для того, щоб цього не сталося, необхідно зберегти цифровий підпис.

В першу чергу, це рішення може бути актуальним для тих, хто чекає на джейлбрейк iOS 10.1.1. Дізнатися про те, як зберегти SHSH blobs за допомогою Tsschecker можна на відео нижче.

Вас також може зацікавити інформація про те, що в Сан-Франциско відбулося дворазове 15-секундне пограбування фірмового магазину Apple.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Google сподівається зробити Android N більш захищеною від вірусів і троянів

Вибираючи програмну платформу, користувачі, як правило, керуються якістю і кількістю додатків, продуктивністю пристрою, безпекою операційної системи. В останньому пункті не так давно Android отримала серйозний удар з виявленням уразливості Stagefright, існуючої на мільйонах мобільних пристроїв. Уразливість Stagefright дозволяє отримати доступ до даних на смартфоні через аудіо- та відеофайли. Вона була присутня у всіх гаджетах з найпершої […]

Чекаємо на оновлення для iPod Touch

Американський технолідер на деякий час забув про один свій продук і протягом тривалого періоду часу не оновлював його. Ви правильно зрозуміли – йдеться про iPod Touch, глобальне оновлення якого останній раз було в жовтні 2012 року. Тоді медіаплеєр отримав ультра-тонкий і яскравий дизайн, процесор А5 і роз'єм Lightning. Зарубіжне видання AppleInsider, посилаючись на власні джерела, […]

У Массачусетському технологічному інституті наближають перехід до кремнієвої фотоніки

За оцінками учасників напівпровідникової індустрії, при нинішніх темпах зростання потреб комп’ютерів в електриці до 2040 року для них перестане вистачати всієї електроенергії, що виробляється в світі. Споживану потужність мікросхем можна було б різко зменшити, якщо замість електронів для перенесення даних користуватися фотонами. За останні 20 років було досягнуто значного прогресу в розвитку кремнієвої фотоніки – […]