Декілька розробників Facebook пішли з компанії, вважаючи проект цензурної програми для китайського ринку порушенням корпоративних принципів.

ПЗ дозволяє контролювати розповсюдження популярних матеріалів, прибираючи їх зі стрічок користувачів.

"Facebook"

Звільнення розробників з Facebook

Кілька співробітників Facebook звільнилися з компанії в знак протесту проти розробки ПЗ для цензури новин. За допомогою цензурної програми соцмережа сподівається отримати доступ до 1,4-мільярдної аудиторії Китаю. Про це виданню The New York Times повідомили три нинішніх і колишніх співробітників Facebook, які побажали зберегти анонімність.

Незважаючи на те, що компанія поки не пропонувала ПЗ китайській владі, кілька розробників визнали проект порушенням корпоративного принципу «робити світ відкритим і об’єднаним». Вони пішли з компанії влітку 2016 року.

Розвиток проекту

Цензурна програма не буде видаляти новини і матеріали з соцмережі, але дозволить третім особам контролювати їх появу в стрічках користувачів. З її допомогою можна регулювати, коли і де будуть показані історії, що набирають популярність.

У 2015 року проект увійшов в активну фазу, зокрема до нього були залучені інженери з інших підрозділів, повідомляють інсайдери. Розробку веде віце-президент компанії з мобільного, корпоративного і ділового розвитку Воган Сміт.

Позиція Цукерберга

Влітку 2016 р у співробітників Facebook накопичилася така кількість питань з проекту, що Марку Цукербергу довелося відповісти на них на щотижневих п’ятничних зборах. За словами інсайдерів, він повідомив, що програма співпраці з Китаєм тільки зароджується, однак Facebook хотів би потрапити на цей ринок, оскільки «давати можливість спілкування, нехай навіть неповного, це краще, ніж не давати».

За словами джерел The New York Times, Цукерберг особисто підтримує розробку ПЗ, однак проект може стихнути, що найчастіше відбувається з різними експериментами компанії. Сам Цукерберг вивчає китайську мову, щоб спілкуватися з родичами дружини, і періодично відвідує Китай, де зустрічається з першими особами держави.

В офіційній заяві компанія повідомила, що вже давно цікавиться Китаєм і докладає зусиль, щоб краще його вивчити і зрозуміти. Однак рішення про співпрацю поки не приймалося.

Позиція Китаю

Деякі китайські чиновники, що працюють з ІТ, одобрюють можливий вихід Facebook на місцевий ринок, оскільки соцмережа дозволить ефективно відслідковувати політичні думки громадян, пише The New York Times.

Однак опір вищого керівництва залишається запеклим. За словами інсайдерів, Facebook вже протягом декількох років проводить переговори з владою Китаю про вихід на місцевий ринок, але поки що сторони не досягли згоди.

Facebook був заборонений в Китаї в 2009 році – зайти в соцмережу там можна тільки з використанням VPN. Зараз співпраця Facebook з цією країною обмежується тим, що компанія продає рекламу деяким китайським компаніям, в тому числі державним медіа, через свій офіс в Гонконзі.

Вас також може зацікавити інформація про відкриття дослідницького центру Apple в Індонезії в наступному році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Оновлений твік Activator дозволяє встановлювати послідовність дій та часові проміжки між ними

Відомий розробник джейлбрейк-твіків, Райан Петрич, нещодавно заявив про вихід чергового оновлення бета-версії додатку Activator. Реліз 1.9.8 beta 3 отримав цілу низку корисних функцій, які напевно сподобаються багатьом користувачам. Перше і головне нововведення – можливість визначати послідовність дій і навіть встановлювати часові проміжки між ними. Наприклад, користувач може задати команду блокувати пристрій після спливу вказаного відрізку […]

Переехать с Android на новые IPhone стало легче

В интернете появилась специальная страница-инструкция по переходу пользователей телефонов с базой Android на выпускаемую ими продукцию – IPhone. Она была создана компанией Apple. Подобного рода инструкции – это обычная практика для производителей устройств, работающих на Android. Конечно же, там описывается процедура перехода пользователей с iOS на операционную систему от Google. Для производителей устройств с OS […]

Google випустить месенджер зі штучним інтелектом

Google створює новий месенджер, який включатиме в собі чат-бота. Клієнт обміну мобільними повідомленнями частково матиме штучний інтелект і зможе самостійно спілкуватися з клієнтами, а також допомагати в пошуку інформації в інтернеті. Поки що невідомо, коли Google запустить свій додаток і наскільки він буде популярним. У самій компанії ніхто не коментує нову розробку. Якщо вірити виданню […]