Декілька розробників Facebook пішли з компанії, вважаючи проект цензурної програми для китайського ринку порушенням корпоративних принципів.

ПЗ дозволяє контролювати розповсюдження популярних матеріалів, прибираючи їх зі стрічок користувачів.

"Facebook"

Звільнення розробників з Facebook

Кілька співробітників Facebook звільнилися з компанії в знак протесту проти розробки ПЗ для цензури новин. За допомогою цензурної програми соцмережа сподівається отримати доступ до 1,4-мільярдної аудиторії Китаю. Про це виданню The New York Times повідомили три нинішніх і колишніх співробітників Facebook, які побажали зберегти анонімність.

Незважаючи на те, що компанія поки не пропонувала ПЗ китайській владі, кілька розробників визнали проект порушенням корпоративного принципу «робити світ відкритим і об’єднаним». Вони пішли з компанії влітку 2016 року.

Розвиток проекту

Цензурна програма не буде видаляти новини і матеріали з соцмережі, але дозволить третім особам контролювати їх появу в стрічках користувачів. З її допомогою можна регулювати, коли і де будуть показані історії, що набирають популярність.

У 2015 року проект увійшов в активну фазу, зокрема до нього були залучені інженери з інших підрозділів, повідомляють інсайдери. Розробку веде віце-президент компанії з мобільного, корпоративного і ділового розвитку Воган Сміт.

Позиція Цукерберга

Влітку 2016 р у співробітників Facebook накопичилася така кількість питань з проекту, що Марку Цукербергу довелося відповісти на них на щотижневих п’ятничних зборах. За словами інсайдерів, він повідомив, що програма співпраці з Китаєм тільки зароджується, однак Facebook хотів би потрапити на цей ринок, оскільки «давати можливість спілкування, нехай навіть неповного, це краще, ніж не давати».

За словами джерел The New York Times, Цукерберг особисто підтримує розробку ПЗ, однак проект може стихнути, що найчастіше відбувається з різними експериментами компанії. Сам Цукерберг вивчає китайську мову, щоб спілкуватися з родичами дружини, і періодично відвідує Китай, де зустрічається з першими особами держави.

В офіційній заяві компанія повідомила, що вже давно цікавиться Китаєм і докладає зусиль, щоб краще його вивчити і зрозуміти. Однак рішення про співпрацю поки не приймалося.

Позиція Китаю

Деякі китайські чиновники, що працюють з ІТ, одобрюють можливий вихід Facebook на місцевий ринок, оскільки соцмережа дозволить ефективно відслідковувати політичні думки громадян, пише The New York Times.

Однак опір вищого керівництва залишається запеклим. За словами інсайдерів, Facebook вже протягом декількох років проводить переговори з владою Китаю про вихід на місцевий ринок, але поки що сторони не досягли згоди.

Facebook був заборонений в Китаї в 2009 році – зайти в соцмережу там можна тільки з використанням VPN. Зараз співпраця Facebook з цією країною обмежується тим, що компанія продає рекламу деяким китайським компаніям, в тому числі державним медіа, через свій офіс в Гонконзі.

Вас також може зацікавити інформація про відкриття дослідницького центру Apple в Індонезії в наступному році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Google проведе трансляції з театрів у форматі 360º

Черговий цікавий і унікальний проект від Google. Компанія домовилася більш ніж з 50 інститутами мистецтв про проведення трансляцій концертів у прямому ефірі. Кожен, хто побажає, зможе дивитися відеоверсії концертів, вистав і постановок у форматі панорамного 360º відео зі своїх мобільних пристроїв, планшетних і персональних комп'ютерів. Одним з учасників проекту є театр Metropolitan Opera і Нью-Йорке, […]

Apple запатентувала «невидимі» роз’єми для мобільних пристроїв

Бюро патентів і торгових марок США оприлюднило нову патентну заявку Apple на унікальні інтерфейсні роз'єми. Документ під назвою «Електронний пристрій з прихованим коннектором» описує роз'єми, прикриті самовідновлюваючим еластомером. За задумом розробників, гума приховує роз'єм від користувача і захищає його і внутрішні компоненти електронного приладу від впливу зовнішнього середовища. Для нормальної роботи гаджета при підключенні кабелів і […]

Прибыли Apple в Китае пошли в гору после выхода iPhone 6 и 6 Plus, а у Samsung – упали

В отчете исследовательской компании IDC, опубликованный во вторник, сказано, что доля компании Apple на китайском рынке смартфонов увеличилась почти в два раза по сравнению с четвертым кварталом 2014 года. В это же время продажи Samsung сильно упали, поскольку местные производители устройств, работающих на Android, опустили цены на продукцию. Производители смартфонов в Китае продали более 107 […]