У Adobe заявили, що вони будуть підтримувати конкурентний відкритий стандарт HTML5, замість свого Flash, і поділилися думкою, що він стане майбутнім веб-індустрії. Корпорація прийняла рішення відмовитися від подальшої підтримки і розробки технології, з якою працювала протягом останніх 20 років.

«Відкриті стандарти, такі, як HTML5, дозріли і тепер підтримують багато можливостей, які раніше були доступні тільки за допомогою Flash. Технології  HTML5 в майбутньому стануть основними на сервісах для всіх пристроїв, проте Flash все ще буде використовуватися в таких сервісах, як онлайн-ігри і показ відео доти, поки нові стандарти не дозріють до такого ж рівня », – йдеться в заяві.

Рішення відмовитися від подальшої підтримки Flash уособлює чергову перемогу Apple, яка, як ми знаємо, була першою, хто відмовився підтримувати дану технологію в браузері Safari на iPhone і iPad. У далекому 2010 Стів Джобс виклав свої думки у відкритому листі «Роздуми про Flash», розкритикував продукцію компанії Adobe. Щоб затвердити свою точку зору Джобс підніс безліч доказів, у тому числі і результати експериментів, які освітлювали всі її мінуси – відсутність стабільності, низький рівень безпеки і слабка продуктивність. Джобс охрестив платформу Adobe «пожирачем CPU», джерелом дірок в безпеці і «вимираючим видом».

Протягом довгого часу розробники ПЗ обіцяли усунути ці неполадки, однак кардинальних змін ніхто так і не спостерігав. Купертинівці навіть робили спроби заборонити використання Flash в додатках для iPhone і iPad, але в підсумку зупинилася на лояльних обмеженнях, що накладаються на сторонній софт, що розміщується в App Store.

Влітку нинішнього року відразу дві великі корпорації відкрито заявили, що вони проти використання Flash в своїх продуктах. Facebook просто зробили офіційну заяву, а Mozilla застосувала ідею на практиці. Головний директор з безпеки Facebook Алекс Стамос написав листа в Adobe, в якому закликав компанію вказати точну дату повної відмови від Flash. Проти технології виявилися так само і розробники Firefox, які відключили флеш у своїй продукції у типовому значенні.

Apple довго критикували за те, що iPhone і iPad не відображають Flash-вміст в браузері, однак як ми бачимо Adobe сама визнала непридатність Flash не тільки для смартфонів і планшетів, але і для веб-індустрії в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Як виміряти рівень за допомогою iPhone

iPhone може замінити відразу кілька пристроїв, оскільки обладнаний безліччю сенсорів і якісним програмним забезпеченням. Крім відомих всім ліхтарика або калькулятора, на смартфоні можна активувати і інші корисні можливості. Про те, як виміряти рівень за допомогою iPhone і піде мова в цій раді.   Для початку потрібно запустити системний додаток Компас. Воно напевно знайоме багатьом користувачам, […]

Дізнайся, де збирають твій iPhone. Секретні кадри з Китаю

Унікальний репортаж від західних колег. Ми з нетерпінням чекаємо виходу нового iPhone, готові простоювати черги лише з однією метою – отримати бажаний гаджет першим. Напевно, кожному фанату техніки Apple відомо почуття ледь відчутної ломки, коли ти чекаєш чергову конференцію в надії, що саме сьогодні Apple представить пристрій, про який ти давно мріяв. Що там, за […]

Плеєр VLC доступний на Apple TV 4

Розробники популярного медіаплеєра для Mac і iOS погрожували випустити версію для Apple TV 4 ще у вересні, а місяць тому навіть заявили про її релізі на повному серйозі. Однак тоді не зрослося. Зате зараз, нарешті, вийшло. VideoLAN офіційно оголосила про випуск версії додатку VLC Media Player для Apple TV, яку іменує «абсолютним портом програми на телеприставку Apple […]