У Adobe заявили, що вони будуть підтримувати конкурентний відкритий стандарт HTML5, замість свого Flash, і поділилися думкою, що він стане майбутнім веб-індустрії. Корпорація прийняла рішення відмовитися від подальшої підтримки і розробки технології, з якою працювала протягом останніх 20 років.

«Відкриті стандарти, такі, як HTML5, дозріли і тепер підтримують багато можливостей, які раніше були доступні тільки за допомогою Flash. Технології  HTML5 в майбутньому стануть основними на сервісах для всіх пристроїв, проте Flash все ще буде використовуватися в таких сервісах, як онлайн-ігри і показ відео доти, поки нові стандарти не дозріють до такого ж рівня », – йдеться в заяві.

Рішення відмовитися від подальшої підтримки Flash уособлює чергову перемогу Apple, яка, як ми знаємо, була першою, хто відмовився підтримувати дану технологію в браузері Safari на iPhone і iPad. У далекому 2010 Стів Джобс виклав свої думки у відкритому листі «Роздуми про Flash», розкритикував продукцію компанії Adobe. Щоб затвердити свою точку зору Джобс підніс безліч доказів, у тому числі і результати експериментів, які освітлювали всі її мінуси – відсутність стабільності, низький рівень безпеки і слабка продуктивність. Джобс охрестив платформу Adobe «пожирачем CPU», джерелом дірок в безпеці і «вимираючим видом».

Протягом довгого часу розробники ПЗ обіцяли усунути ці неполадки, однак кардинальних змін ніхто так і не спостерігав. Купертинівці навіть робили спроби заборонити використання Flash в додатках для iPhone і iPad, але в підсумку зупинилася на лояльних обмеженнях, що накладаються на сторонній софт, що розміщується в App Store.

Влітку нинішнього року відразу дві великі корпорації відкрито заявили, що вони проти використання Flash в своїх продуктах. Facebook просто зробили офіційну заяву, а Mozilla застосувала ідею на практиці. Головний директор з безпеки Facebook Алекс Стамос написав листа в Adobe, в якому закликав компанію вказати точну дату повної відмови від Flash. Проти технології виявилися так само і розробники Firefox, які відключили флеш у своїй продукції у типовому значенні.

Apple довго критикували за те, що iPhone і iPad не відображають Flash-вміст в браузері, однак як ми бачимо Adobe сама визнала непридатність Flash не тільки для смартфонів і планшетів, але і для веб-індустрії в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Кращі косплеєри України отримають 10 000 гривень!

Цінний виграш чекає учасників конкурсу косплея на фестивалі інтерактивних розваг WEGAME. Організатори оголосили призовий фонд! Гостей чекає захоплююче видовище, яке можна порівняти з суперництвом Бетмена і Супермена. Справедлива битва косплеєрів в рамках дводенного шоу дозволить визначити трьох переможців. Фанати поп-культури, шанувальники віртуальних світів, анимешники і майстри косплея зберуться 16-17 квітня 2016 року в НСК «Олімпійський» […]

Incognito розповість, що про тебе думають друзі

Напевне кожен з читачів кожен день зіштовхується із друзями чи колегами, рідше однокласниками, частіше одногрупниками. І вже зовсім напевне не завжди в оточуючих все їм подобається. Час від часу, таке, погодьтеся, буває, не вистачає анонімно висловити своє ставлення від чи своє відношення до тої чи іншої людини. А разом із цим ще й дізнатися (що […]

С 31-го марта поддержка AOL-аккаунтов прекращается

Сотрудничество между Apple и AOL прекращается. Ранее пользователи могли заходить на любые сервисы Apple, используя AOL-аккаунты. Теперь все пользователи iTunes, App Store и других сервисов, которые до 31 марта не зарегистрировали собственный Apple ID, теряют свои старые аккаунты. Причем все купленные услуги пропадают тоже.  К счастью, много усилий для регистрации не требуется. Достаточно просто зайти […]