У Adobe заявили, що вони будуть підтримувати конкурентний відкритий стандарт HTML5, замість свого Flash, і поділилися думкою, що він стане майбутнім веб-індустрії. Корпорація прийняла рішення відмовитися від подальшої підтримки і розробки технології, з якою працювала протягом останніх 20 років.

«Відкриті стандарти, такі, як HTML5, дозріли і тепер підтримують багато можливостей, які раніше були доступні тільки за допомогою Flash. Технології  HTML5 в майбутньому стануть основними на сервісах для всіх пристроїв, проте Flash все ще буде використовуватися в таких сервісах, як онлайн-ігри і показ відео доти, поки нові стандарти не дозріють до такого ж рівня », – йдеться в заяві.

Рішення відмовитися від подальшої підтримки Flash уособлює чергову перемогу Apple, яка, як ми знаємо, була першою, хто відмовився підтримувати дану технологію в браузері Safari на iPhone і iPad. У далекому 2010 Стів Джобс виклав свої думки у відкритому листі «Роздуми про Flash», розкритикував продукцію компанії Adobe. Щоб затвердити свою точку зору Джобс підніс безліч доказів, у тому числі і результати експериментів, які освітлювали всі її мінуси – відсутність стабільності, низький рівень безпеки і слабка продуктивність. Джобс охрестив платформу Adobe «пожирачем CPU», джерелом дірок в безпеці і «вимираючим видом».

Протягом довгого часу розробники ПЗ обіцяли усунути ці неполадки, однак кардинальних змін ніхто так і не спостерігав. Купертинівці навіть робили спроби заборонити використання Flash в додатках для iPhone і iPad, але в підсумку зупинилася на лояльних обмеженнях, що накладаються на сторонній софт, що розміщується в App Store.

Влітку нинішнього року відразу дві великі корпорації відкрито заявили, що вони проти використання Flash в своїх продуктах. Facebook просто зробили офіційну заяву, а Mozilla застосувала ідею на практиці. Головний директор з безпеки Facebook Алекс Стамос написав листа в Adobe, в якому закликав компанію вказати точну дату повної відмови від Flash. Проти технології виявилися так само і розробники Firefox, які відключили флеш у своїй продукції у типовому значенні.

Apple довго критикували за те, що iPhone і iPad не відображають Flash-вміст в браузері, однак як ми бачимо Adobe сама визнала непридатність Flash не тільки для смартфонів і планшетів, але і для веб-індустрії в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

У WhatsApp тепер можна викликати співрозмовника з будь-якого чату

У користувачів WhatsApp з’явилася нова функція, що дозволяє повідомити співрозмовника про написання повідомлення. Причому, це не залежить від статусу користувача: «в мережі», «не турбувати» та інше. Оновлення вже доступно для всіх бажаючих на Android і iOS. Правда, в веб-версії воно ще не доступне. Ця функція схожа з технологією відправки повідомлень в месенджері Slack. Щоб співрозмовник звернув […]

Стратити не можна помилувати через Apple Watch

Днями в китайській соціальній мережі Weibo і в Twitter розгорілася вельми жвава дискусія. Китайська телеведуча з'явилася на екранах з Apple Watch на зап'ясті. Уважні глядачі тут же звернули на це увагу і заполонили мережу скріншотами випуску новин. Деякі інтернет-користувачі з осудом поставилися до ведучої новин на CCTV (Центральний канал Китаю). А справа всього лише в тому, […]

Как работает WhatsApp?

Кроссплатформенное приложение-мессенджер WhatsApp триумфально завоёвывает рынок мобильных устройств. По всему миру программу скачало более ста миллионов пользователей, а значит, общение с помощью приложения может быть не просто удобным, а ещё и неограниченным рамками роуминга. WhatsApp не требует сложной регистрации. В качестве логина используется номер телефона, а интеграция с контактами телефонной книги позволяет с лёгкостью обмениваться […]