Вже кожен собака знає про те, що в новому і вельми неоднозначному iPad Pro вбудовано найпотужніший мобільний процесор за всю історію розвитку А-серії. Чіп А9Х виконав всі очікувані від нього завдання і зробив це з неймовірною швидкістю і легкістю, обігнавши під час тестування продуктивності навіть MacBook Retina. Якщо вірити останнім експериментам експертів Chipworks, А9Х володіє 12-кластерної графічною підсистемою, яка здатна позмагатися навіть з інтегрованою графікою від Intel.

Блогери в соцмережах так само поділилися інформацією про те, що А9Х виявився не тільки більш продуктивним, ніж А9, але також перевершує його за габаритами аж на 40%. Втім, враховуючи розміри iPad Pro, навіть 0,23 квадратних дюйма «суперпродуктивний» оселивися б всередині без особливих проблем. Такий розмір можна пояснити не тільки потужністю, але й 16-ним техпроцесом, якого дотримується тайванська корпорація TSMC.

Більш точні і глибокі експерименти довели, що в чіпі відмінно функціонують два ядра і 12-кластерна графіка (по 6 кластерів на ядро). Так само з'ясувалося, що в А9Х відсутня кеш третього рівня, що виглядає досить дивно в системі з настільки високою продуктивністю. Є думка, що чіп спокійно обходиться без так званої сверхоперативної пам'яті.

«А9Х має інтерфейс пам'яті, в два рази перевищує показники такогож у А9. Це, у свою чергу, дозволяє передавати дані до двох разів швидше », – зазначив експерт Chipworks Дік Джеймс.

Що стосується подальшого поширення процесора А9Х та впровадження його в майбутні версії iPad Air і mini, це може відбутися тільки у разі істотного зменшення його фізичних габаритів. Навіть інженерам компанії Apple навряд чи вдасться розмістити такого гіганта всередині 6,1-мм корпусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Технологія Metal в iOS 10 виводить графіку в іграх на новий рівень

Технологія Metal, вперше представлена ​​в операційній системі iOS 8, отримала подальший розвиток в iOS 10. Цей API обходить нашарування стандартного графічного API OpenGL для мобільних ігор з метою прямої взаємодії з обладнанням. На навчальних сесіях WWDC компанія Unity продемонструвала можливості графічної технології в iOS 10. Однією з унікальних особливостей Metal в новій операційній системі Apple є […]

Apple так і не вирішила проблему з акумуляторами iPhone

Як відомо, деяким смартфонам iPhone властива проблема самовільного вимкнення. Apple визнала, що на одних моделях причиною такої поведінки є дефектні акумулятори і запустила програму з їх заміни, а на інших – є наслідком програмного збою, який вирішить оновлення. Як пише журналіст Fortune Джефф Робертс, «найбільше дратує те, що весь цей час Apple відмовляється прояснити ситуацію». […]

«Яндекс.Перекладач» навчився розпізнавати текст на зображеннях

Веб-версія сервісу «Яндекс.Перекладач» тепер може аналізувати і розпізнавати текст на різних зображеннях: фотографіях, малюнках, графіках, відсканованих документах тощо. Перекладач розпізнає текст на зображенні за допомогою машинного інтелекту. Сервіс добре справляється навіть в непростих випадках, наприклад, якщо текст зображений під кутом або розтягнутий. Тому, щоб розпізнати друковану статтю або інструкцію, необов’язково шукати сканер або намагатися зробити ідеально рівну […]