Вже кожен собака знає про те, що в новому і вельми неоднозначному iPad Pro вбудовано найпотужніший мобільний процесор за всю історію розвитку А-серії. Чіп А9Х виконав всі очікувані від нього завдання і зробив це з неймовірною швидкістю і легкістю, обігнавши під час тестування продуктивності навіть MacBook Retina. Якщо вірити останнім експериментам експертів Chipworks, А9Х володіє 12-кластерної графічною підсистемою, яка здатна позмагатися навіть з інтегрованою графікою від Intel.

Блогери в соцмережах так само поділилися інформацією про те, що А9Х виявився не тільки більш продуктивним, ніж А9, але також перевершує його за габаритами аж на 40%. Втім, враховуючи розміри iPad Pro, навіть 0,23 квадратних дюйма «суперпродуктивний» оселивися б всередині без особливих проблем. Такий розмір можна пояснити не тільки потужністю, але й 16-ним техпроцесом, якого дотримується тайванська корпорація TSMC.

Більш точні і глибокі експерименти довели, що в чіпі відмінно функціонують два ядра і 12-кластерна графіка (по 6 кластерів на ядро). Так само з'ясувалося, що в А9Х відсутня кеш третього рівня, що виглядає досить дивно в системі з настільки високою продуктивністю. Є думка, що чіп спокійно обходиться без так званої сверхоперативної пам'яті.

«А9Х має інтерфейс пам'яті, в два рази перевищує показники такогож у А9. Це, у свою чергу, дозволяє передавати дані до двох разів швидше », – зазначив експерт Chipworks Дік Джеймс.

Що стосується подальшого поширення процесора А9Х та впровадження його в майбутні версії iPad Air і mini, це може відбутися тільки у разі істотного зменшення його фізичних габаритів. Навіть інженерам компанії Apple навряд чи вдасться розмістити такого гіганта всередині 6,1-мм корпусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Глава Microsoft не визнає Siri як конкурента Cortana

На сьогодні практично у кожній великій технологічній корпорації є власний голосовий помічник: Siri – у Apple, Google Assistant – у Google, Cortana – у Microsoft, Alexa – у Amazon, а з релізом Galaxy S8 в гру повинна вступити і Samsung. Віртуальні асистенти дозволяють об’єднати безліч пристроїв в єдину екосистему, тому компанії приділяють багато уваги їхньому […]

В Росії продавали iPhone з гашишу

Дивились серіал “Breaking Bad”? Думаєте, що робити наркотики іншого кольору – оригінально і незвично? Як вам брикети гашишу у вигляді iPhone? Співробітники відділення ФСКН Росії в Мурманській області затримали місцеве угруповання наркоторговців. Під час обшуку гаража затриманих був вилучений прес-верстат для упаковки брикетів наркотиків у формі iPhone з логотипом на одній зі сторін. На складі […]

Акселерометр смартфона можна ввести в оману, використовуючи звукові хвилі

Група дослідників з університетів Мічигану і Південної Кароліни продемонструвала, що оперуючи звичайними звуковими хвилями, можна обдурити акселерометр сучасного смартфона, передавши пристрою і додаткам підроблені дані. Атака, розроблена фахівцями, отримала назву WALNUT і вона дуже проста. По суті, акселерометр являє собою прилад, призначений для вимірювання уявного прискорення, і класичний акселерометр складається з чутливої маси, прикріпленої до […]