Цікаве дослідження було проведено Грехемом Спенсером з MacStories. В ході нього було вирахувано, скільки саме Google і Microsoft (а ще й Facebook з Adobe) – прямі конкуренти Apple – випускають додатків для софтових продуктів останніх. Всякі там Word, Minecraft або Outlook від Microsoft, або ж Maps і Gmail від, як можна здогадатися, Google відомі напевно більш ніж усім. Але от напевно мало хто знає, що ці двоє гігантів випускають «нишком» більш ніж півтори сотні додатків в App Store. В якості порівняння Грехем вирішив взяти додатки від Facebook і Adobe.

На сьогоднішній день компанія Microsoft має 92 додатки в магазині Apple. У Google і Adobe таких – 63. У Facebook – 31. Деякі з них вже не мають оновлень і вже малоймовірний той факт, що коли-небудь матимуть. Одним з таких є якесь Accompli, яке було куплено Microsoft'ом і перевидано як оновлене в Outlook для iPhone. Суть тенденції зводиться до того, що і Microsoft, і Google з Facebook після того, як додаток куплено і інтегровано, ним більше займатися не займаються. Як це можна споглядати на графіку нижче, де є помітне розходження між кількістю живих і тих додатків, що вже не подають такі ознаки.

Доречі, цікаво відзначити, що така чимала кількість додатків оновлюється наступним чином: Google приділяє обновочну увагу 44% додатків на місяць. Facebook оновлює 42%, Adobe – 41%. Всього трохи відстав Microsoft. Якщо розширювати рамки часу, то в лідери вирветься Facebook з 81% оновлень в App Store за три місяці.

Існує також велика різниця в IOS-пристроях, які використовуються компаніями. Особливо вона відчутна між Adobe і Facebook. Абсолютна більшість додатків останніх зроблена виключно під iPhone, тільки 8 штук універсальні. А ось у Adobe для iPhone є всього лише чотири додатки, ще 22 виключно для Ipad і вельми немало – 37 – універсальних. А в Google універсальні взагалі практично усі.

Забавно, що компанія Microsoft підтримує вже й ті самі Apple Watch (з такими програмами як Skype, PowerPoint і OneDrive), до яких є пара-трійка – Adobe Color CC, Adobe Creative Cloud і Behace – і від Adobe. По одному є й від Facebook (що б це могло бути, Instagram, зрозуміло) і від Google, що видало News&Weather буквально на днях.

Суцільна більшість з усіх додатків безкоштовні. З майже двох сотень штук свої кровні віддати доведеться тільки лише за 6, причому 4 з них належать кому б Ви подумали? Microsoft (ну і два, що залишилися від Adobe)

А що там щодо завантажень? Якщо вірити App Annie і їх звіту за березень 2015 року, Facebook, Microsoft і Google впевнено сидять у топ-10 загальної кількості завантажень в світі. Але, неважко здогадатися, що за вирученим прибутком в топ ніхто з цієї трійці, враховуючи всі їх обсяги безкоштовних додатків, не входить.

Що ж з усього вищесказаного можна зміркувати? І Google, і Microsoft, будучи головними конкурентами Apple ,, не гребують влазити в їх екосистему і сидіти собі там паразитами, просуваючи свій бізнес (безкоштовними додатками 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Найбільш бажаним подарунком на Новий Рік залишається iPhone

Фахівці недавно вирішили провести дослідження і з’ясувати, який подарунок найбільше бажають отримати люди на Різдво і Новий рік. Як виявилося, улюбленцем публіки став iPhone. Дослідники також відзначають, що в цьому році охочих одержати в подарунок iPhone буде більше. Як повідомляє Piper Jaffray, в минулому році бажаючих отримати на свята продукт від Applе було 5,2%, а […]

Список найвідоміших українських хакерів

Нещодавно в Польщі заарештували 31-річного харків’янина Артема Вауліна, якого називають творцем незаконного файлообмінника KickassTorrents. У міністерстві юстиції США українця звинувачують у завданні збитків правовласникам на суму понад мільярд доларів, створенні підпільної організації, порушення авторських прав і відмиванні грошей. Крім того, популярний ресурс, щомісячна відвідуваність якого становила понад 50 млн осіб, заробляв на рік від $12,5 млн […]

Перші відеоогляди нового MacBook Pro з Touch Bar

Позавчора на офіційному заході в Купертіно Apple представила нове покоління ноутбуків MacBook Pro. Перші відеоогляди цих гаджетів вже з’явилися в мережі. Про основні «фішки» нових MacBook Pro ми вже розповідали в матеріалі, присвяченому презентації цих ноутбуків. Коротенько нагадаємо, що нові «прошки» отримали додатковий сенсорний екран замість верхнього ряду функціональних клавіш, позбулися знаменитого роз’єму MagSafe, стали […]