Цікаве дослідження було проведено Грехемом Спенсером з MacStories. В ході нього було вирахувано, скільки саме Google і Microsoft (а ще й Facebook з Adobe) – прямі конкуренти Apple – випускають додатків для софтових продуктів останніх. Всякі там Word, Minecraft або Outlook від Microsoft, або ж Maps і Gmail від, як можна здогадатися, Google відомі напевно більш ніж усім. Але от напевно мало хто знає, що ці двоє гігантів випускають «нишком» більш ніж півтори сотні додатків в App Store. В якості порівняння Грехем вирішив взяти додатки від Facebook і Adobe.

На сьогоднішній день компанія Microsoft має 92 додатки в магазині Apple. У Google і Adobe таких – 63. У Facebook – 31. Деякі з них вже не мають оновлень і вже малоймовірний той факт, що коли-небудь матимуть. Одним з таких є якесь Accompli, яке було куплено Microsoft'ом і перевидано як оновлене в Outlook для iPhone. Суть тенденції зводиться до того, що і Microsoft, і Google з Facebook після того, як додаток куплено і інтегровано, ним більше займатися не займаються. Як це можна споглядати на графіку нижче, де є помітне розходження між кількістю живих і тих додатків, що вже не подають такі ознаки.

Доречі, цікаво відзначити, що така чимала кількість додатків оновлюється наступним чином: Google приділяє обновочну увагу 44% додатків на місяць. Facebook оновлює 42%, Adobe – 41%. Всього трохи відстав Microsoft. Якщо розширювати рамки часу, то в лідери вирветься Facebook з 81% оновлень в App Store за три місяці.

Існує також велика різниця в IOS-пристроях, які використовуються компаніями. Особливо вона відчутна між Adobe і Facebook. Абсолютна більшість додатків останніх зроблена виключно під iPhone, тільки 8 штук універсальні. А ось у Adobe для iPhone є всього лише чотири додатки, ще 22 виключно для Ipad і вельми немало – 37 – універсальних. А в Google універсальні взагалі практично усі.

Забавно, що компанія Microsoft підтримує вже й ті самі Apple Watch (з такими програмами як Skype, PowerPoint і OneDrive), до яких є пара-трійка – Adobe Color CC, Adobe Creative Cloud і Behace – і від Adobe. По одному є й від Facebook (що б це могло бути, Instagram, зрозуміло) і від Google, що видало News&Weather буквально на днях.

Суцільна більшість з усіх додатків безкоштовні. З майже двох сотень штук свої кровні віддати доведеться тільки лише за 6, причому 4 з них належать кому б Ви подумали? Microsoft (ну і два, що залишилися від Adobe)

А що там щодо завантажень? Якщо вірити App Annie і їх звіту за березень 2015 року, Facebook, Microsoft і Google впевнено сидять у топ-10 загальної кількості завантажень в світі. Але, неважко здогадатися, що за вирученим прибутком в топ ніхто з цієї трійці, враховуючи всі їх обсяги безкоштовних додатків, не входить.

Що ж з усього вищесказаного можна зміркувати? І Google, і Microsoft, будучи головними конкурентами Apple ,, не гребують влазити в їх екосистему і сидіти собі там паразитами, просуваючи свій бізнес (безкоштовними додатками 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Штраф Apple за ухилення від сплати податків в Ірландії буде високим, рішення приймуть восени

Рішення по податковому розслідуванню Єврокомісії щодо Apple, яке тривало два роки може бути прийнято восени. Про це повідомляє джерело із посиланням на міністра фінансів Ірландії Майкла Нунана. Йдеться про пільговий податковомий режим, яким виробник iPhone користувався на території країни. За словами міністра фінансів Ірландії Майкла Нунана, Єврокомісія збирається прийняти рішення з розслідування, пов’язаного з підозрами […]

Windows 10 отримає два великі оновлення

Представники компанії Microsoft розповіли, що Windows 10 в 2016 році отримає два оновлення. Перше мало вийти навесні нинішнього року під назвою Redstone 2, а друге Redstone 3 – влітку. 16 серпня 2016 року буде запущене оновлення операторських модифікацій девайсів. Зовсім недавно Windows 10 отримала нове оновлення, яке виправило попередні помилки в системі і оптимізувало такі функції […]

Новое приложение Photos сулит пользователям не только возможности, но и затраты

В рамках релиза бета-версии OS X 10.10.3, Apple также презентовала новое приложение Photos для Mac, которое заменит iPhoto и Aperture. Обсуждая изменения в работе с фотографиями в Photos по сравнению с iPhoto и Aperture, мало кто обратил внимание на ещё одну действительно важную деталь: Apple меняет способ обработки и хранения фотографий в облаке. До этого […]