13 вересня Apple випустила «найбільший реліз найдосконалішої в світі мобільної операційної системи» – iOS 10. Нова ОС відрізняється оновленим додатком «Повідомлення», поліпшеним Пунктом управління з окремим розділом, присвяченим відтворенню музики, редизайном додатків «Карти», «Фото», Apple Music і «Новини», поліпшеними засобами управління Фотобібліотеки. Серйозній переробці в новій платформі піддався екран блокування.

"Прощай, Slide to unlock: огляд екрану блокування iOS 10"

Візуальні зміни на екрані блокування iOS 10 стають помітні в той момент, коли iPhone береш в руки і його екран послужливо включається, виводячи всі непрочитані повідомлення про пропущені події. Це так, тепер не потрібно натискати кнопку Sleep/Power, щоб розбудити смартфон.

Прощай, «Slide to unlock»

У iOS 10 Apple змінила спосіб розблокування мобільних пристроїв. Через дев’ять версій операційної системи прийшов час попрощатися з однією з найбільш часто використовуваних функцій iPhone і iPad. Прийшов час відмовитися від «Slide to unlock» для розблокування гаджета: знайомий жест гортання вправо поступився місцем новій команді – натискання кнопки Home. Про це послужливо нагадує напис «Натисніть на кнопку Додому» внизу екрану.

"2"

Подібні метаморфози зі «Slide to unlock» цілком зрозумілі: з поширенням пристроїв Touch ID користувачі все частіше натискають на головну кнопку iPhone, замість жесту гортання вправо для розблокування. Якщо у вашого смартфону немає чудо-клавіші для біометричної авторизації, вам не пощастило.

Спочатку новий спосіб доступу до робочого столу здається незручним. При кожному розблокуванні великий палець за звичкою буде робити свайп вправо, відкриваючи тим самим нову панель з віджетами. І це ще одне велике нововведення iOS 10.

Віджети

Змахнувши шторку повідомлень вправо, замість звичайного екрану «Додому» ми бачимо нову панель, яка в iOS 9 була вкладкою «Сьогодні» Центру повідомлень. Тут розташувався набір віджетів «Погода», «Акції», «Підказки Siri», Apple Music, Фото та інші. Самі панелі представлені в оновленому форматі.

"3"

Віджети стали більшими за розміром і поміщені в блоки з ефектом матового скла – кожен віджет в окремому вікні. Старі віджети для Центру повідомлень iOS 9 підтримуються в новій системі, але виглядають неохайно. Якщо вміст не поміщається в стандартний блок, дані просто обрізаються. Розробникам додатків доведеться доопрацьовувати дизайн віджетів під новий локскрін, а користувачам – деякий час звикати до нового зовнішнього вигляду.

"4"

Кількість і порядок віджетів можна налаштовувати, як і раніше. Клацаємо кнопку «Змінити», натискаємо плюсики навпроти потрібних віджетів і підтверджуємо кнопкою Готово.

Камера

Якщо ж змахнути основну шторку вліво, то відкриється камера, і до цього нового підходу дрібної моторики користувачам також доведеться звикати. Раніше камера відкривалася жестом свайп вгору від правого нижнього кута. Тепер не потрібно цілитися по кнопці, але жест досить незвичний і вимагає звикання.

"5"

«Пропущені»

Не покидаючи екрану блокування iOS 10, можна витягнути зверху третю панель з пропущеними повідомленнями. Деякий час назад вона була присутня у вигляді закладки «Центру повідомлень» в iOS 7, але була визнана неактуальною і згодом видалена з системи розробниками Apple.

"6"

Тут iOS 10 показує всі проігноровані повідомлення, розсортовані за датою і часом отримання. Але, на відміну від попередніх версій повідомлень, цей список можна очистити цілком, а не кожну дату окремо, одним натисканням 3D Touch на найпершій кнопці очищення, завдяки чому з’являється нова опція «Очистити все».

Музика

Під час відтворення музики екран блокування змінюється. Так же, як і  в iOS 9 на дисплей виводяться інтерфейсні елементи для управління відтворенням. В цілому екран виглядає, як в попередній версії, але з незначними змінами. Текст став більшим, збільшено відстань між слайдерами, змінилися кнопки перемотування вперед і назад. Невелика вертикальна лінія повзунка відтворення поступилася місцем білій точці.

"7"

Якщо натиснути кнопку паузи, обкладинка альбому трохи зменшиться в розмірі. Після початку відтворення картинки повертається до колишнього розміру.

Пункт управління

Перебуваючи на екрані блокування, можна звичним рухом витягнути знизу екрану «Пункт управління», який тепер виглядає трохи інакше. Тепер можна перемикатися між трьома функціональними розділами для управління налаштуваннями системи, музикою і пристроями «розумного» будинку.

"8"

В основному розділі розміщуються п’ять значків швидких налаштувань: Авіарежим, Wi-Fi, Bluetooth, «Не турбувати» і блокування повороту екрану. Кнопки вимикачів стали різнокольоровими, повзунок яскравості на місці. З’явилася клавіша швидкого включення Night Shift. Кнопка «AirPlay», що забезпечує трансляцію зображення з екрану iPhone і iPad на Apple TV, перейменована в «Екран AirPlay».

Якщо зробити свайп вправо, відкриється новий розділ Пункту управління для управління музикою. Тут все без особливих сюрпризів: обкладинка альбому, назва пісні, ім’я артиста, повзунок з часом програвання і гучністю, кнопки управління відтворенням. Якщо попередньо налаштувати програму «Дім» в Пункті управління iOS 10, стане доступний третій розділ – HomeKit. Тут відображаються всі пристрої «розумного» будинку, пов’язані і зареєстровані через iCloud.

Про випуск iOS 10 читай тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Клавіатура від Microsoft з’явиться на iOS наступного місяця

Слідом за Cortana, голосовим помічником від Microsoft, на iOS вийде і рідна для Windows Phone клавіатура. Компанія планує випустити Word Flow Keyboard вже в наступному місяці. The Verge, посилаючись на тестувальників Windows Insider, стверджує, що Microsoft вже шукає людей для тестування своєї клавіатури для iOS. Відомо, що вона буде ідентична Word Flow для Windows Phone, […]

Rockstar припиняє патентну війну проти Android

Компанія Rockstar є відвертим патентним тролем американського ринку. Маючи у своєму розпорядженні величезну кількість патентів, компанія нічого не виробляє, а заробляє виключно на судових процесах і роялті. Причому на першому значно більше, ніж на другому. Наприкінці 2014 Rockstar офіційно відкликала всі свої позови до виробників Android за порушення патентів. Більше того, компанія продасть більшу частину […]

У США шахраї пограбували чоловіка на $ 50 000 через iTunes

У США шахраї пограбували чоловіка на 50 000 доларів. Зловмисники представилися онуком літньої людини, а потім стали просити великі суми грошей через подарункові карти iTunes Gift. 90-річний американець переслав шахраям 50 000 доларів подарунковими картками iTunes. Справа в тому, що зловмисники прикинулися онуком літнього чоловіка, повідомляє Life. Нещодавно потерпілому зателефонував молодий чоловік, який представився його онуком. […]