Майже щойно у Сан-Франциско Microsoft провела конференцію для розробників Build. І там відбулося щось зовсім дивне. CEO компанії, Сатья Наделла, обмовився про те, що Windows Phone буде підтримувати iOS і Android програми.

Дивина? Не все так просто. Зрозуміло, що магазини додатків App Store і Google Play на Windows Phone не з'являться. Замість цього Microsoft надасть розробникам інструменти, за допомогою котрих легким рухом руки можна перетворити iOS і Android-програми в сумісні з Windows 10. Microsoft ще ті чаклуни.

Софт для мобільних операційних систем Apple і Google пишеться на мовах C ++, Java та Objective C. Таке рішення Microsoft повинно адаптувати код додатків для того, щоб їх можна було запустити на Windows 10. Як відомо, нова Windows працюватиме за концепцією універсальних програм, а це означає, що iOS і Android програми будуть працювати як на робочому столі, так і мобільних телефонах.

За словами пана Наделли, з Apple користувач зав'язаний на iOS і OS X, з Google – на Android та Chrome OS. А ось Windows це єдина платформа, що дозволяє ефективно використовувати всі ці програми.

А ось нащо Microsoft пішла на таке рішення – це вже інше питання.

Для розробників переваги полягають в більш легкому і менш витратному способі портування додатків на платформу Windows. Процес займатиме менш часу, менш зусиль та також менш ресурсів.

На даний момент Microsoft має замкнуте коло: платформа з невеличкою (у порівнянні з iOS і Android) кількістю додатків не викликає особливого інтересу у споживачів, щоб ті її купляли. А розробники, в свою чергу, не бажають докладати зусиль для створення програм через низьку популярність системи – за даними Gartner, Windows Phone утримує всього лише 2.8% ринку.

Чи зможе таке без сумніву радикальне рішення змінити ситуацію, покаже час, але не може не тішити те, що Сатья Наделла з командою наполегливо намагаються зробити платформу Windows привабливою як для споживачів, так і для розробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Розроблено спосіб збільшення ємкості оптичних дисків у мільйон разів

Три спільно працюючі групи вчених з різних кінців світу розробили новітню технологію запису і зберігання інформації, яка дозволить збільшити показник щільності зберігання на оптичних дисках в мільйон разів. За розробкою стоять фахівці з Казанського федерального університету, Імперського коледжу Лондона і Гарвардського університету. Як кажуть фахівці, зараз основною причиною обмежень показника щільності запису і максимальної місткості […]

Запущеним рік тому сервісом Google Фото користуються вже більше 200 млн осіб

Google розповіла про успіхи хмарного сервісу Google Фото, досягнутих за рік з моменту запуску. За даними компанії, на даний момент службою щомісяця користуються понад 20 млн осіб. Рік тому був запущений сервіс Google Фото, який призначений для зберігання, редагування, а також обміну фото і відео. Він автоматично завантажує в хмару всі знімки з мобільного пристрою; […]

Компанія Atlantis хоче розвивати в Шотландії приливну енергетику

Компанія Atlantis Resources Ltd, яка будує в Шотландії генератор приливної енергетики (проект «MeyGen»), претендує на отримання додаткового фінансування. Розробник планує отримати державний контракт в розмірі 290 млн фунтів ($ 363 млн). Конкурс на здобуття гранту на будівництво енергетичної турбіни стартував 3 квітня, переможці будуть оголошені з червня по вересень. Якщо Atlantis доб’ється успіху, це буде […]