Майже щойно у Сан-Франциско Microsoft провела конференцію для розробників Build. І там відбулося щось зовсім дивне. CEO компанії, Сатья Наделла, обмовився про те, що Windows Phone буде підтримувати iOS і Android програми.

Дивина? Не все так просто. Зрозуміло, що магазини додатків App Store і Google Play на Windows Phone не з'являться. Замість цього Microsoft надасть розробникам інструменти, за допомогою котрих легким рухом руки можна перетворити iOS і Android-програми в сумісні з Windows 10. Microsoft ще ті чаклуни.

Софт для мобільних операційних систем Apple і Google пишеться на мовах C ++, Java та Objective C. Таке рішення Microsoft повинно адаптувати код додатків для того, щоб їх можна було запустити на Windows 10. Як відомо, нова Windows працюватиме за концепцією універсальних програм, а це означає, що iOS і Android програми будуть працювати як на робочому столі, так і мобільних телефонах.

За словами пана Наделли, з Apple користувач зав'язаний на iOS і OS X, з Google – на Android та Chrome OS. А ось Windows це єдина платформа, що дозволяє ефективно використовувати всі ці програми.

А ось нащо Microsoft пішла на таке рішення – це вже інше питання.

Для розробників переваги полягають в більш легкому і менш витратному способі портування додатків на платформу Windows. Процес займатиме менш часу, менш зусиль та також менш ресурсів.

На даний момент Microsoft має замкнуте коло: платформа з невеличкою (у порівнянні з iOS і Android) кількістю додатків не викликає особливого інтересу у споживачів, щоб ті її купляли. А розробники, в свою чергу, не бажають докладати зусиль для створення програм через низьку популярність системи – за даними Gartner, Windows Phone утримує всього лише 2.8% ринку.

Чи зможе таке без сумніву радикальне рішення змінити ситуацію, покаже час, але не може не тішити те, що Сатья Наделла з командою наполегливо намагаються зробити платформу Windows привабливою як для споживачів, так і для розробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple думає над тим, щоб дозволити запуск додатків для iPhone та iPad на Mac

У патентному портфоліо компанії Apple з'явилося ще кілька нових патентів. Серед них виявилися і ті, які описують механізм запуску додатків для iPhone і iPad на яблучних настільних комп'ютерах. Згідно з наявними даними, в майбутньому купертінівці зможуть створити спеціальну віртуальну середу, що емулює iOS на ноутбуці або десктопному комп'ютері, який працює під управлінням OS X. Вона […]

Беспроводные колонки от Philips

    Philips BR-1 стала обладателем приза CES Innovations на ежегодной выставке CES. Это по сути «бронированная», прорезиненная, противоударная коробка с динамиками является более массивной версией Philips Shoqbox. Но не всё так просто, есть ещё пара нововведений, за которые собственно примочка и получила премию.  Лучше всего это детище электронной техники ведёт себя при работе со смартфонами. […]

Україна серед аутсайдерів за швидкістю мобільного інтернету

Шість років тому американська компанія Ookla представила безкоштовний сервіс Speedtest.net для аналізу швидкості Інтернет-з’єднання. Експерти Ookla заявляють, що їх місія полягає в тому, щоб зробити Інтернет швидшиме, надаючи користувачам лише достовірні дані. Саме тому фахівці вирішили публікувати щомісячні звіти, завдяки яким можна порівняти швидкості з’єднань по всьому світу. Перший звіт вже готовий, а разом з […]