Майже щойно у Сан-Франциско Microsoft провела конференцію для розробників Build. І там відбулося щось зовсім дивне. CEO компанії, Сатья Наделла, обмовився про те, що Windows Phone буде підтримувати iOS і Android програми.

Дивина? Не все так просто. Зрозуміло, що магазини додатків App Store і Google Play на Windows Phone не з'являться. Замість цього Microsoft надасть розробникам інструменти, за допомогою котрих легким рухом руки можна перетворити iOS і Android-програми в сумісні з Windows 10. Microsoft ще ті чаклуни.

Софт для мобільних операційних систем Apple і Google пишеться на мовах C ++, Java та Objective C. Таке рішення Microsoft повинно адаптувати код додатків для того, щоб їх можна було запустити на Windows 10. Як відомо, нова Windows працюватиме за концепцією універсальних програм, а це означає, що iOS і Android програми будуть працювати як на робочому столі, так і мобільних телефонах.

За словами пана Наделли, з Apple користувач зав'язаний на iOS і OS X, з Google – на Android та Chrome OS. А ось Windows це єдина платформа, що дозволяє ефективно використовувати всі ці програми.

А ось нащо Microsoft пішла на таке рішення – це вже інше питання.

Для розробників переваги полягають в більш легкому і менш витратному способі портування додатків на платформу Windows. Процес займатиме менш часу, менш зусиль та також менш ресурсів.

На даний момент Microsoft має замкнуте коло: платформа з невеличкою (у порівнянні з iOS і Android) кількістю додатків не викликає особливого інтересу у споживачів, щоб ті її купляли. А розробники, в свою чергу, не бажають докладати зусиль для створення програм через низьку популярність системи – за даними Gartner, Windows Phone утримує всього лише 2.8% ринку.

Чи зможе таке без сумніву радикальне рішення змінити ситуацію, покаже час, але не може не тішити те, що Сатья Наделла з командою наполегливо намагаються зробити платформу Windows привабливою як для споживачів, так і для розробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Пропозиція руки і серця по FaceTime ледь не коштувала життя альпіністу

У 21 столітті далеко не кожна дівчина дасть свою згоду на пропозицію руки і серця, якщо це буде зроблено традиційно: стоячи на колінах і тримаючи в руці золоту обручку. Схоже, такі думки відвідали американця Майкла Бенкса, який вибрав для найважливішого вчинку свого життя вельми оригінальні обставини. Будучи прихильником продукції Apple, 27-річний екстремал вирішив попросити свою дівчину […]

Гнучкий дисплей від Xiaomi показали на відео

У Мережі з’явилася інформація, що Xiaomi створила мініатюрний гнучкий екран, який планується використовувати в смартфонах компанії. На китайському сайті Youku (аналог YouTube) з’явився 30-секундний ролик, який демонструє робочий гнучкий дисплей. Дивно, але його можна не просто згинати, а й навіть скручувати – він все одно залишиться працездатним. На жаль, на даному етапі, це лише сирий прототип, […]

Avast купує конкурента AVG за $1,3 млрд

Виробник антивірусного софту Avast Software повідомив про покупку конкурента AVG Technologies. Таким чином, фрагментований ринок кібербезпеки починає консолідуватися, передає Financial Times. Це придбання обійдеться Avast в $1,3 млрд або $25 у розрахунку на одну акцію AVG, що на 33% більше вартості цінних паперів до закриття біржі в Нью-Йорку в середу, 6 липня. Операція буде оплачена […]