Nokia незабаром може перетворитися на найбільшого в світі виробника устаткування для мереж мобільного зв'язку, залишивши позаду себе Ericsson і Huawei. Фінська компанія домовилася про покупку французького виробника телекомунікаційного устаткування Alcatel-Lucent за 15,5 мільярда євро (16,6 мільярда доларів), що вдвічі більше суми, сплаченої Microsoft за підрозділ Nokia з виробництва смартфонів.

Крім того, фінська компанія Nokia придбала відомий дослідний центр Bell Laboratories компанії Alcatel-Lucent разом з його численними патентами. Лабораторії Белла були засновані винахідником Олександром Беллом в 1880 році.

Використовуючи досягнення трьох основних лабораторій, Nokia збирається прискорити розвиток технологій майбутнього, в тому числі мереж 5G, датчиків і засобів візуалізації. Об'єднані підприємства, за винятком центру Bell Labs, будуть функціонувати під брендом Nokia.

Ця угода не означає повернення Nokia до смартфонів на базі Android, так як виробництвом смартфонів Alcatel займається окреме спільне підприємство французької Alcatel-Lucent і китайської TCL. На сьогоднішній день це спільне підприємство знаходиться під повним контролем TCL.

Як пише Engadget, операцію планується закрити в 2016 році.

Nokia також заявила про можливий продаж свого підрозділу Here (ми про це вже писали), яке розробляє цифрові карти для систем навігації. Це дозволить компанії сконцентруватися на розвитку мережевого телекомунікаційного обладнання. Проте продаж буде мати місце тільки в тому випадку, якщо за Here будуть запропоновані гарні гроші. За даними Bloomberg, підрозділом цікавляться в Німеччині, а також компанія Uber, відома своїм однойменним додатком для виклику таксі.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Розробники знайшли дві нові функції iPhone 8 в прошивці HomePod

У коді HomePod криється багато таємниць, які розробники знаходять згодом. Це своєрідна головоломка для ентузіастів, що дозволяє нам дізнатися про різні функції iPhone 8 задовго до його релізу. Так, Гільєрмо Рембо дізнався про ще дві особливості флагману. По-перше, смартфон зможе відстежувати положення голови і погляд користувача. Звідси ж випливає і друга фіча: айфон сам буде […]

Відмінні риси iOS 10 beta 3

Позавчора ввечері компанія Apple випустила третю бета-версію своєї нової мобільної операційної системи. Познайомитися з iOS 10 beta 3 можуть всі учасники програми Apple Developer. У цьому матеріалі ми розповімо про деякі нововведення, які були зроблені в останній беті. Особливості iOS 10 beta 3: – Система стала працювати більш плавно і стабільно. Користувачі як старих, так […]

Над автомобілем Apple працюють в Берліні

Про плани компанії Apple налагодити виробництво власних автомобілів ми чуємо вже не перший рік. Розмови про проект Titan з географічною прив'язкою до Каліфорнії (США) породжують десятки всіляких концептів. Тим часом, німецьке інтернет видання F.A.Z опублікувало цікаву замітку. Імовірно один з підрозділів автомобільного майбутнього Apple знаходиться в Берліні. Це повністю засекречений проект над яким працюють близько 15 […]