Apple зазвичай не розкриває всі особливості своїх мобільних продуктів, так що справу доводиться брати до своїх рук незалежним дослідникам. Окрім фахівців iFixit, що оцінюють ремонтопридатність «яблучних» новинок, всередину годинників Apple Watch заглянули експерти з Chipworks, що вивчають нову апаратну платформу Apple S1. Це високоінтегрована система в корпусі, яка вкладена у гумовий кожух, щоб повністю виключити зовнішній вплив на елементи.

Замість традиційного рішення PCB (друкована плата) хлопці з Купертіно створили для Apple Watch систему SiP – System-in-Package. Вона включає в себе одразу всі необхідні для роботи пристрою компоненти (датчики, графічний адаптер, оперативну пам'ять і т.д.) Іншими словами, у Apple Watch немає системної плати в звичному розумінні, натомість, процесор і контролери знаходяться всередині єдиного корпусу. Сама компанія називає S1 «повнофункціональним комп'ютером на чіпі».

Мікросхема всередині смарт-годинника має розмір у кілька квадратних міліметрів і володіє надзвичайно низьким енергоспоживанням, але при цьому забезпечує досить високу обчислювальну продуктивність. Щоб створити такий чіп, потрібні не тільки першокласні розробники, але й тонкий техпроцес, заточений під пристрої з надмалим енергоспоживанням.

В даний час усіх подробиць щодо можливостей S1 немає, але сам факт об'єднання такої кількості різних апаратних блоків доводить, що дана платформа є досить потужною і багатофункціональною. За оцінками Chipworks, Apple S1 за своїми можливостями перевершує системи на чіпі для смартфонів, випущені чотири-п'ять років тому. За непрямими ознаками фахівці встановили, що SiP-платформа відповідає за продуктивністю однокристальній системі Apple A5, яка використовується в iPhone 4s, iPad mini та iPad 2.

Володіючи серйозною обчислювальною потужністю і широкими можливостями, Apple S1 дозволила Apple наділити свій переносний комп'ютер функціями, які недоступні конкуруючим їм технологічним рішенням інших компаній.

Варто відзначити, що корпус Apple Watch не є герметичним, як корпус iPhone, його можна відкрити і навіть замінити модуль Apple S1, тим самим модернізувавши всю систему. Подібний підхід хоч і є недосконалим, але дозволяє продовжити термін життя пристроїв з дорогих колекцій Apple Watch або Apple Watch Edition.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Названо світового лідера ринку ноутбуків 2016 року

Фахівці аналітичної компанії TrendForce опублікували результати дослідження ринку ноутбуків, в якому наводяться статистичні показники першого півріччя. Зі звіту випливає, що Lenovo вдалося утримати лідерство з відвантаження за перші шість місяців 2016 року, незважаючи на те, що HP поставив на ринок більше пристроїв в другому кварталі. За даними TrendForce, за перші шість місяців було поставлено 74,18 млн ноутбуків […]

Нова чохол-батарея CoBattery

У наші дні всі смартфони захоплені в гонку за мегагерцами, гігабайтами і мегапікселями. Намагаються показати якомога більше обчислювальних рекордів і новітніх програм. Але тільки одну проблему ніяк не можуть вирішити виробники смартфонів – заряд акумуляторної батареї. Як би виробники не крутилися, телефони все одно швидко розряджаються. У порівнянні з іншими досягненнями в гонках смартфонів, в […]

Вчені навчили переносну електроніку обмінюватися витратою електроживлення

У Массачусетському університеті розроблено прототип технології, що дозволяє розподіляти заряд акумулятора між мобільними пристроями з різною енергоємністю. Технологію назвали Bradio. Як виявилося, вона заснована на специфікаціях Bluetooth. Bradio забезпечує передачу даних через Bluetooth, коли у пристрої достатній заряд, і перемикається на RFID при його дефіциті. Радіочастотні компоненти Bradio розраховані на перемикання режимів при рівні споживання електроенергії, […]