"У мережі гуляє новий вірус Mac File Opener, вражаючий комп'ютери Mac"

Корпорація Malwarebytes, що спеціалізується на розробці антивірусного ПО,  опублікувала звіт, в якому попереджає користувачів про появу нового вірусу, що вражає комп’ютери, які працюють під управлінням операційної системи OS X і macOS.

Провідний розробник Malwarebytes виявив шкідливий код на одній зі сторінок утиліти по автоматичному очищенню комп’ютера Advanced Mac Cleaner.

"Advanced Mac Cleaner"

При установці Advanced Mac Cleaner разом з популярною утилітою проходить і інсталяція додаткового додатку Mac File Opener. Розробники шкідливого ПЗ розраховують на наївність користувача, який без будь-яких підозр повторно введе пароль адміністратора при установці Advanced Mac Cleaner і в момент запиту від Mac File Opener.

Але найцікавіше, що після закінчення установки Mac File Opener (MFO) ніяк не проявляє себе. Додаток не відображається в запущених службах, не вбудовується в автозапуск. Працювати вірус починає в момент спроби відкрити файл, якому не призначено додаток за замовчуванням.

"Advanced Mac Cleaner2"

У файлі Info.plist MFO міститься 232 описи типів файлів, які автоматично підхоплюються утилітою, попередньо відображаючи фейковий діалог з переходом на сайт macfileopener.com. Після переходу автоматично завантажуються ще дві утиліти: Mac Adware Remover і Mac Space Reviver. Встановлюються вони без будь-яких обмежень, оскільки мають затверджений сертифікат розробника Apple.

Захистити свій Mac від цих додатків можна лише при уважній і вдумливій установці.

"безпека"

Уважно читайте спливаючі діалогові вікна в OS X і вводьте пароль адміністратора тільки тоді, коли бачите, що його запитує додаток, який ви дійсно плануєте встановити.

Раніше ми вже публікували інформацію про те, що знайдено спосіб перехоплювати інформацію за допомогою зараядки. Дізнайся більше про це тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Сканер Touch ID появится в новом MacBook Air 12 Retina

Ресурс DigiTimes выложил на своем сайте интересную информацию, которая касается сканера Touch ID. Также, как и голосовой ассистент Siri, который сначала был опробован на смартфонах iPhone 4S, а затем перекочевал на iPad и наконец появился в OS X в виде опции «диктовка», сканер Touch ID появится в новом поколение ноутбуков от Apple. Впервые сенсор Touch […]

SkinTrack перетворить шкіру руки в тачпад для «розумних» годинників

«Розумні» годинники, незважаючи на неоднозначне ставлення до них з боку публіки, мало-помалу набирають обертів. Як не крути, це – кумедна іграшка, хоча вона не позбавлена ​​ряду обмежень. Наприклад, маленькі екрани годинників не дуже зручні для навігації за допомогою вбудованого в дисплей сенсора. Якщо у власника гаджета рука «дядька Стьопи», то вибрати потрібний пункт меню виявиться […]

В оновлених tvOS і watchOS з’явилися нові функції

21 березня Apple випустила оновлення для всіх своїх операційних систем – мобільної iOS, настільної OS X, «годинникової» watchOS і «приставочної» tvOS. Розглянемо зараз детальніше останні дві. Оновлена tvOS отримала індекс 9.2 і декілька дуже корисних нововведень. До таких належить, по-перше, підтримка Bluetooth-клавіатур, що дозволить значно спростити введення тексту (наприклад, паролів) при використанні приставки. Також цікавою […]