"У мережі гуляє новий вірус Mac File Opener, вражаючий комп'ютери Mac"

Корпорація Malwarebytes, що спеціалізується на розробці антивірусного ПО,  опублікувала звіт, в якому попереджає користувачів про появу нового вірусу, що вражає комп’ютери, які працюють під управлінням операційної системи OS X і macOS.

Провідний розробник Malwarebytes виявив шкідливий код на одній зі сторінок утиліти по автоматичному очищенню комп’ютера Advanced Mac Cleaner.

"Advanced Mac Cleaner"

При установці Advanced Mac Cleaner разом з популярною утилітою проходить і інсталяція додаткового додатку Mac File Opener. Розробники шкідливого ПЗ розраховують на наївність користувача, який без будь-яких підозр повторно введе пароль адміністратора при установці Advanced Mac Cleaner і в момент запиту від Mac File Opener.

Але найцікавіше, що після закінчення установки Mac File Opener (MFO) ніяк не проявляє себе. Додаток не відображається в запущених службах, не вбудовується в автозапуск. Працювати вірус починає в момент спроби відкрити файл, якому не призначено додаток за замовчуванням.

"Advanced Mac Cleaner2"

У файлі Info.plist MFO міститься 232 описи типів файлів, які автоматично підхоплюються утилітою, попередньо відображаючи фейковий діалог з переходом на сайт macfileopener.com. Після переходу автоматично завантажуються ще дві утиліти: Mac Adware Remover і Mac Space Reviver. Встановлюються вони без будь-яких обмежень, оскільки мають затверджений сертифікат розробника Apple.

Захистити свій Mac від цих додатків можна лише при уважній і вдумливій установці.

"безпека"

Уважно читайте спливаючі діалогові вікна в OS X і вводьте пароль адміністратора тільки тоді, коли бачите, що його запитує додаток, який ви дійсно плануєте встановити.

Раніше ми вже публікували інформацію про те, що знайдено спосіб перехоплювати інформацію за допомогою зараядки. Дізнайся більше про це тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

4G в Україні не загорами – рішення на засіданні КабМіну

Сьогодні на засіданні КабМіну було погоджено проведення тендеру на 4G. “Трішки перемоги вам у стрічку. Щойно на засіданні КабМіну було погоджено проведення тендеру на 4G. Надзвичайно приємно, що спроби окремих політиків зірвати процес впровадження інновацій в Україні не вдалися. Комітет своєю публічною та наполегливою позицією зіграв не останню роль в тому, щоби тендер відбувся. Дякую […]

У грудні кількість брутфорс-атак проти сайтів на WordPress зросла вдвічі

Фахівці компанії WordFence попередили, що в останні три тижні почастішали брутфорс-атаки проти сайтів, що працюють під управлінням WordPress. Дослідники пишуть, що з 24 листопада 2016 року WordPress-сайти піддаються так званим «словниковим атакам», тобто атакуючі намагаються підібрати можливі комбінації логінів і паролів за списком найбільш поширених, наприклад, «123456» і «password». За даними WordFence, щодня в атаках […]

Надміцне скло для iPhone 7: перший краш-тест

Смартфони iPhone 7 отримають нове ударостійке скло підвищеної міцності. Тепер, якщо ви випадково упустите дорогоцінний гаджет на землю або покладете його в задню кишеню брюк, це більше не приведе до катастрофічних наслідків. На цьому тижні Corning представила свою останню розробку – скло нового покоління Gorilla Glass 5. Воно призначене для забезпечення додаткового захисту від пошкоджень […]