Apple завжди шукає різні шляхи, щоб наділити свої девайси більш сучасними апаратними та програмними можливостями. Нові ідеї компанія старанно патентує, захищаючи від копіювання конкурентами. Останнім доповненням до неосяжного патентного профілю каліфорнійського гіганту став патент на сенсорну поверхню, що в змозі тактильно імітувати різноманітні матеріали, серед котрих є й деревина й метал.

Патент під назвою «Сенсорна поверхня з імітацією матеріалів» виданий Apple у четвер, 23 квітня. Згідно опису технології, виробник смартфонів та планшетів має наміри відтворити відчуття від дотику до реальних об’єктів навколишнього середовища за допомогою апаратних можливостей електроніки. Зокрема, пропонується використовувати вібрації та зміну температури та варіювати показники останніх спеціальними реле та датчиками.

У дисплейній панелі мобільних пристроїв та трекпадах ноутбуків Apple пропонує використовувати особливі датчики, котрі спроможні пересуватися у різних напрямах та з різною швидкістю, відтворюючи таким чином гладку чи шорстку поверхню. А маніпуляції з температурою будуть посилювати ефект, імітуючи теплопровідність (а якщо бути точнішім, то тепловіддачу та теплопередачу) конкретного матеріалу. Внаслідок цього у користувача буде створюватися повне уявлення того, що він торкається не до скляної поверхні екрану, а до того чи іншого предмету з реального світу.

Ми вважаємо, що усі розуміють: така технологія у реалізації компанії Apple може з’явитися ще нескоро, чи взагалі не з’явитися, проте якщо хлопці з Купертіно мають наміри досліджувати якісь принципово нові сфери високих технологій, то це може бути цілком собі логічним кроком.

Звичайно, скляний апарат навряд замінить те відчуття, коли ти торкаєшся дерев’яного бруска чи залізної пластини, але чому б не спробувати, якщо дочекаємося?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Amazon, Facebook, Google, IBM і Microsoft об’єднали зусилля з розробки штучного інтелекту

IT-гіганти оголосили про запуск нового проекту під назвою Partnership on AI, який передбачає вирішення питань і можливих проблем, пов’язаних з розвитком систем штучного інтелекту (AI). В ініціативі беруть участь Amazon, Facebook, Google, IBM і Microsoft. Відзначається, що завданням організації Partnership on AI стане вивчення та формулювання рекомендацій щодо систем електронного розуму, а також інформування суспільства […]

Аналітики прогнозують незначне зростання продажу iPad

Незважаючи на всі зусилля виробників, попит на планшетні комп'ютери продовжує падати. Причому, така ситуація може зберегтися і в майбутньому. Як відзначають експерти Digitimes Research, у другому кварталі поточного року світові поставки планшетів зменшаться до 42,84 мільйонів штук.   Однак, незважаючи на зниження обсягів поставок, аналітики прогнозують незначне зростання продажу iPad. Експерти відзначають, що в другому […]

У Кам’янець-Подільському встановлять лавочку-парасольку з сонячними батареями

Під чотириметровим куполом туристи зможуть заряджати телефони та планшети. У Кам’янець-Подільському, який знаменитий мальовничим каньйоном, древнім замком і парками, на 1 вересня з’явиться нова визначна пам’ятка. На оглядовому майданчику біля Лебединого озера планується встановити велику металеву лавочку в формі парасольки, яка буде оснащена сонячними батареями для підзарядки мобільних гаджетів, пише ngp-ua.info. Місто вже закупило 5 сонячних батарей. […]