Apple завжди шукає різні шляхи, щоб наділити свої девайси більш сучасними апаратними та програмними можливостями. Нові ідеї компанія старанно патентує, захищаючи від копіювання конкурентами. Останнім доповненням до неосяжного патентного профілю каліфорнійського гіганту став патент на сенсорну поверхню, що в змозі тактильно імітувати різноманітні матеріали, серед котрих є й деревина й метал.

Патент під назвою «Сенсорна поверхня з імітацією матеріалів» виданий Apple у четвер, 23 квітня. Згідно опису технології, виробник смартфонів та планшетів має наміри відтворити відчуття від дотику до реальних об’єктів навколишнього середовища за допомогою апаратних можливостей електроніки. Зокрема, пропонується використовувати вібрації та зміну температури та варіювати показники останніх спеціальними реле та датчиками.

У дисплейній панелі мобільних пристроїв та трекпадах ноутбуків Apple пропонує використовувати особливі датчики, котрі спроможні пересуватися у різних напрямах та з різною швидкістю, відтворюючи таким чином гладку чи шорстку поверхню. А маніпуляції з температурою будуть посилювати ефект, імітуючи теплопровідність (а якщо бути точнішім, то тепловіддачу та теплопередачу) конкретного матеріалу. Внаслідок цього у користувача буде створюватися повне уявлення того, що він торкається не до скляної поверхні екрану, а до того чи іншого предмету з реального світу.

Ми вважаємо, що усі розуміють: така технологія у реалізації компанії Apple може з’явитися ще нескоро, чи взагалі не з’явитися, проте якщо хлопці з Купертіно мають наміри досліджувати якісь принципово нові сфери високих технологій, то це може бути цілком собі логічним кроком.

Звичайно, скляний апарат навряд замінить те відчуття, коли ти торкаєшся дерев’яного бруска чи залізної пластини, але чому б не спробувати, якщо дочекаємося?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Microsoft додасть в Windows 10 Anniversary Update функцію, яка з’явилася у Apple ще два роки тому

Microsoft працює над новою функцією для пристроїв з Windows 10 під назвою Continue App Experiences. Дана опція є аналогом Apple Continuity – технології, що дозволяє легко і швидко перемикатися між пристроями з iOS і комп'ютером Mac, а також використовувати їх одночасно. Розробники Microsoft не ділилися інформацією про неї, але, за даними Oszone, розробка йде повним ходом. […]

Apple хоче перетворити iPod в годинник

Плеєри iPod вже давно знаходяться десь на задвірках продуктових лінійок Apple, а всілякі авторитетні експерти з року в рік пророкують припинення їх виробництва. Проте, випуск плеєрів припиняється, і, можливо, Apple знайде нові шляхи розвитку цих пристроїв. Якщо з iPod touch все більш-менш зрозуміло – цей плеєр став як би міні-планшетом і все ще має своїх […]

Ноутбук Razer Project Valerie обладнаний трьома 4K-дисплеями

Однією з найбільш незвичайних новинок виставки CES 2017 несподівано став ігровий ноутбук Razer Project Valerie. Виробник ігрових девайсів не перестає експериментувати з форм-факторами і вирішив зробити перший в світі ноутбук з трьома екранами. За своєю суттю, це модернізована версія представленого восени минулого року Blade Pro з автоматично висувними двома додатковими дисплеями. При цьому за товщиною Project Valerie […]