Apple завжди шукає різні шляхи, щоб наділити свої девайси більш сучасними апаратними та програмними можливостями. Нові ідеї компанія старанно патентує, захищаючи від копіювання конкурентами. Останнім доповненням до неосяжного патентного профілю каліфорнійського гіганту став патент на сенсорну поверхню, що в змозі тактильно імітувати різноманітні матеріали, серед котрих є й деревина й метал.

Патент під назвою «Сенсорна поверхня з імітацією матеріалів» виданий Apple у четвер, 23 квітня. Згідно опису технології, виробник смартфонів та планшетів має наміри відтворити відчуття від дотику до реальних об’єктів навколишнього середовища за допомогою апаратних можливостей електроніки. Зокрема, пропонується використовувати вібрації та зміну температури та варіювати показники останніх спеціальними реле та датчиками.

У дисплейній панелі мобільних пристроїв та трекпадах ноутбуків Apple пропонує використовувати особливі датчики, котрі спроможні пересуватися у різних напрямах та з різною швидкістю, відтворюючи таким чином гладку чи шорстку поверхню. А маніпуляції з температурою будуть посилювати ефект, імітуючи теплопровідність (а якщо бути точнішім, то тепловіддачу та теплопередачу) конкретного матеріалу. Внаслідок цього у користувача буде створюватися повне уявлення того, що він торкається не до скляної поверхні екрану, а до того чи іншого предмету з реального світу.

Ми вважаємо, що усі розуміють: така технологія у реалізації компанії Apple може з’явитися ще нескоро, чи взагалі не з’явитися, проте якщо хлопці з Купертіно мають наміри досліджувати якісь принципово нові сфери високих технологій, то це може бути цілком собі логічним кроком.

Звичайно, скляний апарат навряд замінить те відчуття, коли ти торкаєшся дерев’яного бруска чи залізної пластини, але чому б не спробувати, якщо дочекаємося?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Google представила новий спосіб двоетапної аутентифікації для користувачів iOS і Android

Google представила новий спосіб двохетапній авторизації, який запитує у власника аккаунта дозвіл на вхід в обліковий запис за допомогою іншого пристрою. Функція доступна для смартфонів на iOS і Android. Тепер при спробі увійти в обліковий запис Google c незнайомого гаджета власник облікового запису отримає відповідне повідомлення. В оповіщенні буде вказано пристрій, з якого намагаються увійти, […]

Samsung Galaxy S8 і Galaxy S8 Plus помічені на нових рендерах

Минулого місяця стало відомо, що компанія Samsung не буде проводити презентацію Galaxy S8 в рамках MWC 2017, а лише покаже коротке відео, присвячене майбутньому флагману. За чутками, Galaxy S8 і Galaxy S8 Plus будуть представлені в березні або квітні. Незважаючи на те, що до офіційного анонсу новинок залишається досить багато часу, в мережі вже є […]

Дизайнер показав «ОС мрії»: концепт iOS 10 з новою багатозадачністю, підтримкою акаунтів і режимом Dark Mode

Напередодні анонса iOS 10 в Мережі з'явився концепт нової операційної системи. Ролик створений дизайнером Ральфом Теодорі і демонструє інтерфейс платформи, яка буде доступна на пристроях під управлінням iOS 9, а також «з коробки» на смартфонах iPhone 7 і iPhone 7 Plus. Теодорі впровадив безліч нових функцій iOS 10: розпізнавання кодів для камери, мобільна версія Xcode […]